Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

„Jsme na suchu!“ hlásí dlouhá řada obcí po celém Prostějovsku. Nejinak je tomu také v Dobrochově, kde si navíc z tradiční studánky místní omladina udělala odpadkový koš. Své neduhy si dle některých občanů vybírá i zrekonstruované otaslavické koupaliště, kde je přírodní biotop. Jeden z námětů dorazil v uplynulém týdnu i do redakce Večerníku.

„Rád bych upozornil na zanedbanou studánku plnou odpadků. V Dobrochově letos proběhla akce ‚Ukliďme Česko', ale na ni se bohužel jaksi zapomnělo,“ napsal nám Vít Trzaskalik.
Studánka, ve které byste kvůli panujícímu suchu vodu hledali marně, se nachází kousek od zbudovaného posezení, kde se schází místní omladina. „V metr a půl hluboké studánce již asi třetím rokem není voda. Někteří nezodpovědní jedinci do ní hází odpadky, těžko jim v tom zabráníte... My jsme studánku loni čistili, ale letos ještě ne. Kvůli bezpečnosti na ni tento rok chceme nechat udělat mříž a zabránit tak tomu, aby do ní někdo nespadl,“ reagoval v této souvislosti exkluzivně pro Večerník starosta Dobrochova Miloslav Kříž.
Jak dále zmínil, vyschlá studánka je jen jedním z celé řady projevů katastrofálního sucha možného v obci pozorovat. „Hladina spodní vody u nás klesla snad o víc jak pět metrů. Tenhle fakt provází řada omezení. Proto se mi nelíbilo napouštění přírodního koupaliště v Otaslavicích vodou z vodovodního řadu. Ve svazku obcí jsem však byl jediný, zbylí tři starostové tento záměr odsouhlasili! Toto rozhodnutí musím respektovat,“ vyjádřil se Kříž a současně uznal, že koupaliště se po svém otevření těšilo značné oblibě z řad místních i občanů okolních obcí.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments