Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Jsme na suchu!“ hlásí dlouhá řada obcí po celém Prostějovsku. Nejinak je tomu také v Dobrochově, kde si navíc z tradiční studánky místní omladina udělala odpadkový koš. Své neduhy si dle některých občanů vybírá i zrekonstruované otaslavické koupaliště, kde je přírodní biotop. Jeden z námětů dorazil v uplynulém týdnu i do redakce Večerníku.

„Rád bych upozornil na zanedbanou studánku plnou odpadků. V Dobrochově letos proběhla akce ‚Ukliďme Česko', ale na ni se bohužel jaksi zapomnělo,“ napsal nám Vít Trzaskalik.
Studánka, ve které byste kvůli panujícímu suchu vodu hledali marně, se nachází kousek od zbudovaného posezení, kde se schází místní omladina. „V metr a půl hluboké studánce již asi třetím rokem není voda. Někteří nezodpovědní jedinci do ní hází odpadky, těžko jim v tom zabráníte... My jsme studánku loni čistili, ale letos ještě ne. Kvůli bezpečnosti na ni tento rok chceme nechat udělat mříž a zabránit tak tomu, aby do ní někdo nespadl,“ reagoval v této souvislosti exkluzivně pro Večerník starosta Dobrochova Miloslav Kříž.
Jak dále zmínil, vyschlá studánka je jen jedním z celé řady projevů katastrofálního sucha možného v obci pozorovat. „Hladina spodní vody u nás klesla snad o víc jak pět metrů. Tenhle fakt provází řada omezení. Proto se mi nelíbilo napouštění přírodního koupaliště v Otaslavicích vodou z vodovodního řadu. Ve svazku obcí jsem však byl jediný, zbylí tři starostové tento záměr odsouhlasili! Toto rozhodnutí musím respektovat,“ vyjádřil se Kříž a současně uznal, že koupaliště se po svém otevření těšilo značné oblibě z řad místních i občanů okolních obcí.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments