Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Jsme na suchu!“ hlásí dlouhá řada obcí po celém Prostějovsku. Nejinak je tomu také v Dobrochově, kde si navíc z tradiční studánky místní omladina udělala odpadkový koš. Své neduhy si dle některých občanů vybírá i zrekonstruované otaslavické koupaliště, kde je přírodní biotop. Jeden z námětů dorazil v uplynulém týdnu i do redakce Večerníku.

„Rád bych upozornil na zanedbanou studánku plnou odpadků. V Dobrochově letos proběhla akce ‚Ukliďme Česko', ale na ni se bohužel jaksi zapomnělo,“ napsal nám Vít Trzaskalik.
Studánka, ve které byste kvůli panujícímu suchu vodu hledali marně, se nachází kousek od zbudovaného posezení, kde se schází místní omladina. „V metr a půl hluboké studánce již asi třetím rokem není voda. Někteří nezodpovědní jedinci do ní hází odpadky, těžko jim v tom zabráníte... My jsme studánku loni čistili, ale letos ještě ne. Kvůli bezpečnosti na ni tento rok chceme nechat udělat mříž a zabránit tak tomu, aby do ní někdo nespadl,“ reagoval v této souvislosti exkluzivně pro Večerník starosta Dobrochova Miloslav Kříž.
Jak dále zmínil, vyschlá studánka je jen jedním z celé řady projevů katastrofálního sucha možného v obci pozorovat. „Hladina spodní vody u nás klesla snad o víc jak pět metrů. Tenhle fakt provází řada omezení. Proto se mi nelíbilo napouštění přírodního koupaliště v Otaslavicích vodou z vodovodního řadu. Ve svazku obcí jsem však byl jediný, zbylí tři starostové tento záměr odsouhlasili! Toto rozhodnutí musím respektovat,“ vyjádřil se Kříž a současně uznal, že koupaliště se po svém otevření těšilo značné oblibě z řad místních i občanů okolních obcí.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments