Dobrý podvečer, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Krajská mordparta minulý týden objasnila vraždu pětapadesátiletého bezdomovce, kterého 30. června nalezli s rozbitou hlavou ve výkopu v prostějovské ulici Předina u Husova náměstí. Do vazby putoval mladistvý muž, kterému za umlácení člověka hrozí devět let vězení. Dva na sobě nezávislé zdroje Večerníku tvrdí, že jde o šestnáctiletého Diega P., syna olašského předáka Ladislava Lakatoše. Ten ovšem něco takového kategoricky odmítá. „Můj syn to nebyl, všichni vám lžou,“ láteřil v exkluzivním vyjádření. 

Pětapadesátiletého bezdomovce z Blanenska našli lidé 30. června ležet ve výkopu na stavbě v ulici Předina v Prostějově. Muž měl brutálně rozbitou hlavu. Policie několik dní zkoumala, zda jde o nešťastnou nehodu nebo násilný čin. Až pitva prokázala, že jde jednoznačně o vraždu! V uplynulém týdnu pak přišla z krajské policie zpráva, že vyšetřovatelé z olomoucké mordparty vraha vypátrali. Je jím mladistvý muž. Zdroje Večerníku hovoří o tom, že má jít o šestnáctiletého syna předáka olašských Romů...

„V případě zavražděného pětapadesátiletého muže z Blanenska ze dne třicátého června tohoto roku v ulici Předina olomoučtí krajští kriminalisté v pátek čtyřiadvacátého srpna zadrželi a obvinili mladistvého z provinění vraždy. Trestní stíhání obviněného je vedeno vazebně. Vzhledem k tomu, že se jedná o mladistvého, nebudeme poskytovat další informace,“ informoval média Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Večerník se ze dvou na sobě nezávislých zdrojů dozvěděl, že zadrženým a poslaným do vazby je šestnáctiletý Diego P., syn nekorunovaného krále olašských Romů v Prostějově Ladislava Lakatoše. Večerník s ním vedl dlouhý telefonický hovor, v němž však tyto informace kategoricky popírá.

„Jestli vám někdo tvrdí, že toho bezdomovce zabil můj syn Diego, tak nehorázně lže! Je pravda, že Diego je teď ve vazbě, ale kvůli úplně něčemu jinému. S vraždou toho člověka nemá nic společného,“ tvrdí exkluzivně pro Večerník Ladislav Lakatoš. A nabídl nám osobní schůzku, při které prý dokáže, že jeho syn je ve vazební věznici kvůli jinému trestnému činu. Uvidíme, zda k setkání dojde a jaké výsledky přinese...

Podstatné ale každopádně je, že vražda bezdomovce je objasněna. Za jeho ubití však mladistvému vzhledem k jeho věku hrozí směšný trest. „Obviněnému hrozí za provinění vraždy trest odnětí svobody na pět až devět let,“ konstatoval mluvčí krajské policie Libor Hejtman. 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments