Dobré poledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Krajská mordparta minulý týden objasnila vraždu pětapadesátiletého bezdomovce, kterého 30. června nalezli s rozbitou hlavou ve výkopu v prostějovské ulici Předina u Husova náměstí. Do vazby putoval mladistvý muž, kterému za umlácení člověka hrozí devět let vězení. Dva na sobě nezávislé zdroje Večerníku tvrdí, že jde o šestnáctiletého Diega P., syna olašského předáka Ladislava Lakatoše. Ten ovšem něco takového kategoricky odmítá. „Můj syn to nebyl, všichni vám lžou,“ láteřil v exkluzivním vyjádření. 

Pětapadesátiletého bezdomovce z Blanenska našli lidé 30. června ležet ve výkopu na stavbě v ulici Předina v Prostějově. Muž měl brutálně rozbitou hlavu. Policie několik dní zkoumala, zda jde o nešťastnou nehodu nebo násilný čin. Až pitva prokázala, že jde jednoznačně o vraždu! V uplynulém týdnu pak přišla z krajské policie zpráva, že vyšetřovatelé z olomoucké mordparty vraha vypátrali. Je jím mladistvý muž. Zdroje Večerníku hovoří o tom, že má jít o šestnáctiletého syna předáka olašských Romů...

„V případě zavražděného pětapadesátiletého muže z Blanenska ze dne třicátého června tohoto roku v ulici Předina olomoučtí krajští kriminalisté v pátek čtyřiadvacátého srpna zadrželi a obvinili mladistvého z provinění vraždy. Trestní stíhání obviněného je vedeno vazebně. Vzhledem k tomu, že se jedná o mladistvého, nebudeme poskytovat další informace,“ informoval média Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Večerník se ze dvou na sobě nezávislých zdrojů dozvěděl, že zadrženým a poslaným do vazby je šestnáctiletý Diego P., syn nekorunovaného krále olašských Romů v Prostějově Ladislava Lakatoše. Večerník s ním vedl dlouhý telefonický hovor, v němž však tyto informace kategoricky popírá.

„Jestli vám někdo tvrdí, že toho bezdomovce zabil můj syn Diego, tak nehorázně lže! Je pravda, že Diego je teď ve vazbě, ale kvůli úplně něčemu jinému. S vraždou toho člověka nemá nic společného,“ tvrdí exkluzivně pro Večerník Ladislav Lakatoš. A nabídl nám osobní schůzku, při které prý dokáže, že jeho syn je ve vazební věznici kvůli jinému trestnému činu. Uvidíme, zda k setkání dojde a jaké výsledky přinese...

Podstatné ale každopádně je, že vražda bezdomovce je objasněna. Za jeho ubití však mladistvému vzhledem k jeho věku hrozí směšný trest. „Obviněnému hrozí za provinění vraždy trest odnětí svobody na pět až devět let,“ konstatoval mluvčí krajské policie Libor Hejtman. 

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments