Dobré dopoledne, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Krajská mordparta minulý týden objasnila vraždu pětapadesátiletého bezdomovce, kterého 30. června nalezli s rozbitou hlavou ve výkopu v prostějovské ulici Předina u Husova náměstí. Do vazby putoval mladistvý muž, kterému za umlácení člověka hrozí devět let vězení. Dva na sobě nezávislé zdroje Večerníku tvrdí, že jde o šestnáctiletého Diega P., syna olašského předáka Ladislava Lakatoše. Ten ovšem něco takového kategoricky odmítá. „Můj syn to nebyl, všichni vám lžou,“ láteřil v exkluzivním vyjádření. 

Pětapadesátiletého bezdomovce z Blanenska našli lidé 30. června ležet ve výkopu na stavbě v ulici Předina v Prostějově. Muž měl brutálně rozbitou hlavu. Policie několik dní zkoumala, zda jde o nešťastnou nehodu nebo násilný čin. Až pitva prokázala, že jde jednoznačně o vraždu! V uplynulém týdnu pak přišla z krajské policie zpráva, že vyšetřovatelé z olomoucké mordparty vraha vypátrali. Je jím mladistvý muž. Zdroje Večerníku hovoří o tom, že má jít o šestnáctiletého syna předáka olašských Romů...

„V případě zavražděného pětapadesátiletého muže z Blanenska ze dne třicátého června tohoto roku v ulici Předina olomoučtí krajští kriminalisté v pátek čtyřiadvacátého srpna zadrželi a obvinili mladistvého z provinění vraždy. Trestní stíhání obviněného je vedeno vazebně. Vzhledem k tomu, že se jedná o mladistvého, nebudeme poskytovat další informace,“ informoval média Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Večerník se ze dvou na sobě nezávislých zdrojů dozvěděl, že zadrženým a poslaným do vazby je šestnáctiletý Diego P., syn nekorunovaného krále olašských Romů v Prostějově Ladislava Lakatoše. Večerník s ním vedl dlouhý telefonický hovor, v němž však tyto informace kategoricky popírá.

„Jestli vám někdo tvrdí, že toho bezdomovce zabil můj syn Diego, tak nehorázně lže! Je pravda, že Diego je teď ve vazbě, ale kvůli úplně něčemu jinému. S vraždou toho člověka nemá nic společného,“ tvrdí exkluzivně pro Večerník Ladislav Lakatoš. A nabídl nám osobní schůzku, při které prý dokáže, že jeho syn je ve vazební věznici kvůli jinému trestnému činu. Uvidíme, zda k setkání dojde a jaké výsledky přinese...

Podstatné ale každopádně je, že vražda bezdomovce je objasněna. Za jeho ubití však mladistvému vzhledem k jeho věku hrozí směšný trest. „Obviněnému hrozí za provinění vraždy trest odnětí svobody na pět až devět let,“ konstatoval mluvčí krajské policie Libor Hejtman. 

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments