Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.3.2019
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Krajská mordparta minulý týden objasnila vraždu pětapadesátiletého bezdomovce, kterého 30. června nalezli s rozbitou hlavou ve výkopu v prostějovské ulici Předina u Husova náměstí. Do vazby putoval mladistvý muž, kterému za umlácení člověka hrozí devět let vězení. Dva na sobě nezávislé zdroje Večerníku tvrdí, že jde o šestnáctiletého Diega P., syna olašského předáka Ladislava Lakatoše. Ten ovšem něco takového kategoricky odmítá. „Můj syn to nebyl, všichni vám lžou,“ láteřil v exkluzivním vyjádření. 

Pětapadesátiletého bezdomovce z Blanenska našli lidé 30. června ležet ve výkopu na stavbě v ulici Předina v Prostějově. Muž měl brutálně rozbitou hlavu. Policie několik dní zkoumala, zda jde o nešťastnou nehodu nebo násilný čin. Až pitva prokázala, že jde jednoznačně o vraždu! V uplynulém týdnu pak přišla z krajské policie zpráva, že vyšetřovatelé z olomoucké mordparty vraha vypátrali. Je jím mladistvý muž. Zdroje Večerníku hovoří o tom, že má jít o šestnáctiletého syna předáka olašských Romů...

„V případě zavražděného pětapadesátiletého muže z Blanenska ze dne třicátého června tohoto roku v ulici Předina olomoučtí krajští kriminalisté v pátek čtyřiadvacátého srpna zadrželi a obvinili mladistvého z provinění vraždy. Trestní stíhání obviněného je vedeno vazebně. Vzhledem k tomu, že se jedná o mladistvého, nebudeme poskytovat další informace,“ informoval média Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Večerník se ze dvou na sobě nezávislých zdrojů dozvěděl, že zadrženým a poslaným do vazby je šestnáctiletý Diego P., syn nekorunovaného krále olašských Romů v Prostějově Ladislava Lakatoše. Večerník s ním vedl dlouhý telefonický hovor, v němž však tyto informace kategoricky popírá.

„Jestli vám někdo tvrdí, že toho bezdomovce zabil můj syn Diego, tak nehorázně lže! Je pravda, že Diego je teď ve vazbě, ale kvůli úplně něčemu jinému. S vraždou toho člověka nemá nic společného,“ tvrdí exkluzivně pro Večerník Ladislav Lakatoš. A nabídl nám osobní schůzku, při které prý dokáže, že jeho syn je ve vazební věznici kvůli jinému trestnému činu. Uvidíme, zda k setkání dojde a jaké výsledky přinese...

Podstatné ale každopádně je, že vražda bezdomovce je objasněna. Za jeho ubití však mladistvému vzhledem k jeho věku hrozí směšný trest. „Obviněnému hrozí za provinění vraždy trest odnětí svobody na pět až devět let,“ konstatoval mluvčí krajské policie Libor Hejtman. 

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments