Příjemnou noc, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Krajská mordparta minulý týden objasnila vraždu pětapadesátiletého bezdomovce, kterého 30. června nalezli s rozbitou hlavou ve výkopu v prostějovské ulici Předina u Husova náměstí. Do vazby putoval mladistvý muž, kterému za umlácení člověka hrozí devět let vězení. Dva na sobě nezávislé zdroje Večerníku tvrdí, že jde o šestnáctiletého Diega P., syna olašského předáka Ladislava Lakatoše. Ten ovšem něco takového kategoricky odmítá. „Můj syn to nebyl, všichni vám lžou,“ láteřil v exkluzivním vyjádření. 

Pětapadesátiletého bezdomovce z Blanenska našli lidé 30. června ležet ve výkopu na stavbě v ulici Předina v Prostějově. Muž měl brutálně rozbitou hlavu. Policie několik dní zkoumala, zda jde o nešťastnou nehodu nebo násilný čin. Až pitva prokázala, že jde jednoznačně o vraždu! V uplynulém týdnu pak přišla z krajské policie zpráva, že vyšetřovatelé z olomoucké mordparty vraha vypátrali. Je jím mladistvý muž. Zdroje Večerníku hovoří o tom, že má jít o šestnáctiletého syna předáka olašských Romů...

„V případě zavražděného pětapadesátiletého muže z Blanenska ze dne třicátého června tohoto roku v ulici Předina olomoučtí krajští kriminalisté v pátek čtyřiadvacátého srpna zadrželi a obvinili mladistvého z provinění vraždy. Trestní stíhání obviněného je vedeno vazebně. Vzhledem k tomu, že se jedná o mladistvého, nebudeme poskytovat další informace,“ informoval média Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Večerník se ze dvou na sobě nezávislých zdrojů dozvěděl, že zadrženým a poslaným do vazby je šestnáctiletý Diego P., syn nekorunovaného krále olašských Romů v Prostějově Ladislava Lakatoše. Večerník s ním vedl dlouhý telefonický hovor, v němž však tyto informace kategoricky popírá.

„Jestli vám někdo tvrdí, že toho bezdomovce zabil můj syn Diego, tak nehorázně lže! Je pravda, že Diego je teď ve vazbě, ale kvůli úplně něčemu jinému. S vraždou toho člověka nemá nic společného,“ tvrdí exkluzivně pro Večerník Ladislav Lakatoš. A nabídl nám osobní schůzku, při které prý dokáže, že jeho syn je ve vazební věznici kvůli jinému trestnému činu. Uvidíme, zda k setkání dojde a jaké výsledky přinese...

Podstatné ale každopádně je, že vražda bezdomovce je objasněna. Za jeho ubití však mladistvému vzhledem k jeho věku hrozí směšný trest. „Obviněnému hrozí za provinění vraždy trest odnětí svobody na pět až devět let,“ konstatoval mluvčí krajské policie Libor Hejtman. 

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments