Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sešlápla jsem brzdu až na podlahu, ale nebylo to nic platné. Narazila jsem do něj. Co přijde v další vteřině? Skřípaní plechů, tříštění skla, houkání sanitky? Naštěstí to byly jen představy v první sekundě po havárii, všechno dopadlo dobře. Až tak dobře, že řidič, kterému jsem nedala přednost, z místa nehody ujel.

Když se to dozvěděla babička, jen spráskla ruce. Po chvíli řekla další ze svých moudrostí, která na dlouhé roky ovlivnila můj život: „Ireno, tys bourala? Jsi blbá? Musíš znovu do autoškoly!“
Poslechla jsem ji a šla, i když s jiným cílem, než měla na babička na mysli. Nechtěla jsem si objednat kondiční hodiny, ale najít svého známého učitele autoškoly, aby mi nepomohl vypátrat auto, které jsem nabourala, tedy hlavně jeho řidiče. Chtěla jsem se mu omluvit a nahradit škodu.
Všechno ale dopadlo úplně jinak. Po roce 1990 si totiž spousta lidí kupovala auta, každý chtěl řídit. Jenže je to neměl kdo naučit. Známý z autoškoly mě nahlodal, ať si udělám učitelské oprávnění. Slovo dalo slovo, a tak jsem po absolvování povinných lekcí a kurzů opustila přemyslovický provoz Drůbežnictví Xaverov a začala učit v autoškole.
Následovalo 10 velmi zajímavých let, během kterých jsem se svými „žáky“ a „žákyněmi“ projela křížem kráž celé Prostějovsko. Teď už v autoškole dávno nepracuji, ale stále trpím profesionální deformací. A často přemýšlím o tom, jak je možné, že v sousedním Rakousku nebo na Slovensku potká člověk mnohem méně „pirátů silnic“ než u nás. Myslím, že je na místě větší přísnost policistů, kteří by například měli měřit rychlost tam, kde je rychlá jízda opravdu nebezpečná, a ne alibisticky na těch nejpřehlednějších úsecích. Jsem i pro zpřísnění předpisů, změnu bodovacího systému a zvýšení pokut.
A také tady vidím svůj prostor, jak bych mohla být v Senátu platná. Senátoři mohou o zákonech nejen hlasovat, ale taky navrhovat jejich úpravy. A náš silniční zákon si úpravy opravu zaslouží, protože bezpečnost pro naše děti a blízké je to hlavní, co by měl stát zajistit.

Irena Blažková
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments