Příjemnou noc, dnes je středa 23.1.2019
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sešlápla jsem brzdu až na podlahu, ale nebylo to nic platné. Narazila jsem do něj. Co přijde v další vteřině? Skřípaní plechů, tříštění skla, houkání sanitky? Naštěstí to byly jen představy v první sekundě po havárii, všechno dopadlo dobře. Až tak dobře, že řidič, kterému jsem nedala přednost, z místa nehody ujel.

Když se to dozvěděla babička, jen spráskla ruce. Po chvíli řekla další ze svých moudrostí, která na dlouhé roky ovlivnila můj život: „Ireno, tys bourala? Jsi blbá? Musíš znovu do autoškoly!“
Poslechla jsem ji a šla, i když s jiným cílem, než měla na babička na mysli. Nechtěla jsem si objednat kondiční hodiny, ale najít svého známého učitele autoškoly, aby mi nepomohl vypátrat auto, které jsem nabourala, tedy hlavně jeho řidiče. Chtěla jsem se mu omluvit a nahradit škodu.
Všechno ale dopadlo úplně jinak. Po roce 1990 si totiž spousta lidí kupovala auta, každý chtěl řídit. Jenže je to neměl kdo naučit. Známý z autoškoly mě nahlodal, ať si udělám učitelské oprávnění. Slovo dalo slovo, a tak jsem po absolvování povinných lekcí a kurzů opustila přemyslovický provoz Drůbežnictví Xaverov a začala učit v autoškole.
Následovalo 10 velmi zajímavých let, během kterých jsem se svými „žáky“ a „žákyněmi“ projela křížem kráž celé Prostějovsko. Teď už v autoškole dávno nepracuji, ale stále trpím profesionální deformací. A často přemýšlím o tom, jak je možné, že v sousedním Rakousku nebo na Slovensku potká člověk mnohem méně „pirátů silnic“ než u nás. Myslím, že je na místě větší přísnost policistů, kteří by například měli měřit rychlost tam, kde je rychlá jízda opravdu nebezpečná, a ne alibisticky na těch nejpřehlednějších úsecích. Jsem i pro zpřísnění předpisů, změnu bodovacího systému a zvýšení pokut.
A také tady vidím svůj prostor, jak bych mohla být v Senátu platná. Senátoři mohou o zákonech nejen hlasovat, ale taky navrhovat jejich úpravy. A náš silniční zákon si úpravy opravu zaslouží, protože bezpečnost pro naše děti a blízké je to hlavní, co by měl stát zajistit.

Irena Blažková
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments