Dobrý večer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Sešlápla jsem brzdu až na podlahu, ale nebylo to nic platné. Narazila jsem do něj. Co přijde v další vteřině? Skřípaní plechů, tříštění skla, houkání sanitky? Naštěstí to byly jen představy v první sekundě po havárii, všechno dopadlo dobře. Až tak dobře, že řidič, kterému jsem nedala přednost, z místa nehody ujel.

Když se to dozvěděla babička, jen spráskla ruce. Po chvíli řekla další ze svých moudrostí, která na dlouhé roky ovlivnila můj život: „Ireno, tys bourala? Jsi blbá? Musíš znovu do autoškoly!“
Poslechla jsem ji a šla, i když s jiným cílem, než měla na babička na mysli. Nechtěla jsem si objednat kondiční hodiny, ale najít svého známého učitele autoškoly, aby mi nepomohl vypátrat auto, které jsem nabourala, tedy hlavně jeho řidiče. Chtěla jsem se mu omluvit a nahradit škodu.
Všechno ale dopadlo úplně jinak. Po roce 1990 si totiž spousta lidí kupovala auta, každý chtěl řídit. Jenže je to neměl kdo naučit. Známý z autoškoly mě nahlodal, ať si udělám učitelské oprávnění. Slovo dalo slovo, a tak jsem po absolvování povinných lekcí a kurzů opustila přemyslovický provoz Drůbežnictví Xaverov a začala učit v autoškole.
Následovalo 10 velmi zajímavých let, během kterých jsem se svými „žáky“ a „žákyněmi“ projela křížem kráž celé Prostějovsko. Teď už v autoškole dávno nepracuji, ale stále trpím profesionální deformací. A často přemýšlím o tom, jak je možné, že v sousedním Rakousku nebo na Slovensku potká člověk mnohem méně „pirátů silnic“ než u nás. Myslím, že je na místě větší přísnost policistů, kteří by například měli měřit rychlost tam, kde je rychlá jízda opravdu nebezpečná, a ne alibisticky na těch nejpřehlednějších úsecích. Jsem i pro zpřísnění předpisů, změnu bodovacího systému a zvýšení pokut.
A také tady vidím svůj prostor, jak bych mohla být v Senátu platná. Senátoři mohou o zákonech nejen hlasovat, ale taky navrhovat jejich úpravy. A náš silniční zákon si úpravy opravu zaslouží, protože bezpečnost pro naše děti a blízké je to hlavní, co by měl stát zajistit.

Irena Blažková
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments