Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Sešlápla jsem brzdu až na podlahu, ale nebylo to nic platné. Narazila jsem do něj. Co přijde v další vteřině? Skřípaní plechů, tříštění skla, houkání sanitky? Naštěstí to byly jen představy v první sekundě po havárii, všechno dopadlo dobře. Až tak dobře, že řidič, kterému jsem nedala přednost, z místa nehody ujel.

Když se to dozvěděla babička, jen spráskla ruce. Po chvíli řekla další ze svých moudrostí, která na dlouhé roky ovlivnila můj život: „Ireno, tys bourala? Jsi blbá? Musíš znovu do autoškoly!“
Poslechla jsem ji a šla, i když s jiným cílem, než měla na babička na mysli. Nechtěla jsem si objednat kondiční hodiny, ale najít svého známého učitele autoškoly, aby mi nepomohl vypátrat auto, které jsem nabourala, tedy hlavně jeho řidiče. Chtěla jsem se mu omluvit a nahradit škodu.
Všechno ale dopadlo úplně jinak. Po roce 1990 si totiž spousta lidí kupovala auta, každý chtěl řídit. Jenže je to neměl kdo naučit. Známý z autoškoly mě nahlodal, ať si udělám učitelské oprávnění. Slovo dalo slovo, a tak jsem po absolvování povinných lekcí a kurzů opustila přemyslovický provoz Drůbežnictví Xaverov a začala učit v autoškole.
Následovalo 10 velmi zajímavých let, během kterých jsem se svými „žáky“ a „žákyněmi“ projela křížem kráž celé Prostějovsko. Teď už v autoškole dávno nepracuji, ale stále trpím profesionální deformací. A často přemýšlím o tom, jak je možné, že v sousedním Rakousku nebo na Slovensku potká člověk mnohem méně „pirátů silnic“ než u nás. Myslím, že je na místě větší přísnost policistů, kteří by například měli měřit rychlost tam, kde je rychlá jízda opravdu nebezpečná, a ne alibisticky na těch nejpřehlednějších úsecích. Jsem i pro zpřísnění předpisů, změnu bodovacího systému a zvýšení pokut.
A také tady vidím svůj prostor, jak bych mohla být v Senátu platná. Senátoři mohou o zákonech nejen hlasovat, ale taky navrhovat jejich úpravy. A náš silniční zákon si úpravy opravu zaslouží, protože bezpečnost pro naše děti a blízké je to hlavní, co by měl stát zajistit.

Irena Blažková
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments