Dobré poledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hodně tvrdá srážka! Předminulý pátek 24. srpna v poledne došlo na komunikaci mezi Nezamyslicemi a Těšicemi k dopravní nehodě osobního automobilu s cyklistou. Na vině je podle všeho muž na kole, který při vyjíždění z polní cesty na silnici nedal přednost projíždějícímu řidiči osobního vozidla. Ten se však zachoval velice duchapřítomně, když zraněného cyklistu ihned naložil do auta a převezl ho do nemocnice.

„Dosavadním šetřením policisté zjistili, že šestadvacetiletý cyklista vjel na komunikaci z polní cesty v době, kdy tudy po silnici první třídy řídil čtyřicetiletý muž vozidlo Volkswagen Passat. A jelikož byl skryt za oplocením pozemku, a řidič automobilu jej uviděl až na poslední chvíli. Po vjetí na silnici chtěl muž na kole pravděpodobně odbočit vlevo k Nezamyslicím, a přejet tak celou šíři komunikace. Řidič automobilu už ale nedokázal včas zastavit a došlo ke střetu. Při něm cyklista utrpěl zranění, se kterým byl řidičem Volkswagenu převezen do vyškovské nemocnice,“ popsal detailně nehodu i s pohotovým jednáním řidiče František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 61 000 korun. „Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnil mluvčí policie.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments