Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Takového člověka potkat na silnici, aby se druhý právem bál... Policisté nyní vyšetřují mladého muže, který v silné opilosti havaroval na motorce na strništi u Březska. Chlapík se v noci policistům přiznal, že jede právě ze zábavy, kde požil několik „kotlů“ tvrdého alkoholu...

V neděli 26. srpna po druhé hodině v noci řídil pětadvacetiletý muž mezi obcemi Březsko a Hvozd motocykl značky Kawasaki. A v tu chvíli se to stalo! „Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci. Po projetí nehlubokým příkopem muž pokračoval v jízdě na poli. Po asi sto deseti metrech pak z dosud přesně nezjištěných příčin havaroval. Muž utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo a výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Řidičský kolaps mladého muže na silné motorce ovšem nebyl bez příčiny. „Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 1,73 a 1,68 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Uvedl, že bezprostředně před jízdou navštívil taneční zábavu, kde požíval tvrdý alkohol. Dalším šetřením policisté zjistili, že není ani držitelem příslušného řidičského oprávnění,“ doplnil Kořínek s tím, že pro své jednání je nyní mladík podezřelý z několika dopravních přestupků a z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Za uvedené jednání mu mimo to hrozí také finanční postih a zákaz řízení,“ potvrdil mluvčí prostějovské policie.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments