Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Takového člověka potkat na silnici, aby se druhý právem bál... Policisté nyní vyšetřují mladého muže, který v silné opilosti havaroval na motorce na strništi u Březska. Chlapík se v noci policistům přiznal, že jede právě ze zábavy, kde požil několik „kotlů“ tvrdého alkoholu...

V neděli 26. srpna po druhé hodině v noci řídil pětadvacetiletý muž mezi obcemi Březsko a Hvozd motocykl značky Kawasaki. A v tu chvíli se to stalo! „Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci. Po projetí nehlubokým příkopem muž pokračoval v jízdě na poli. Po asi sto deseti metrech pak z dosud přesně nezjištěných příčin havaroval. Muž utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo a výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Řidičský kolaps mladého muže na silné motorce ovšem nebyl bez příčiny. „Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 1,73 a 1,68 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Uvedl, že bezprostředně před jízdou navštívil taneční zábavu, kde požíval tvrdý alkohol. Dalším šetřením policisté zjistili, že není ani držitelem příslušného řidičského oprávnění,“ doplnil Kořínek s tím, že pro své jednání je nyní mladík podezřelý z několika dopravních přestupků a z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Za uvedené jednání mu mimo to hrozí také finanční postih a zákaz řízení,“ potvrdil mluvčí prostějovské policie.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments