Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Rekonstrukce Národního domu v Prostějově za více než sto milionů korun měla podle původních odhadů přinést výrazné provozní problémy a hlavně pokles tržeb jak v restauraci a kavárně, tak i na zahrádce tohoto zařízení. Vedení prostějovského magistrátu proto v červnu schválilo mimořádnou dotaci ve výši 2,3 milionu korun jako úhradu ušlého zisku. Minulé pondělí však zastupitelé toto rozhodnutí revokovali a Národní dům bude muset uvedené peníze městu vrátit. Proč? Důvod je jasný...

„Původně se předpokládalo, že během plánovaných oprav objektu Národního domu dojde k uzavření celého provozu, proto ředitel Páleník požádal statutární město Prostějov o dotaci, která by uhradila ztrátu vzniklou v tomto období. Zastupitelstvo města následně rozhodlo o poskytnutí dotace ve výši 2 300 000 korun, která byla určena na úhradu prokazatelné provozní ztráty vzniklé v období uzavření objektu Národního domu z důvodu opravy,“ shrnula původní plány Alena Rašková (ČSSD), primátorka statutárního města Prostějova.
Ona sama minulé pondělí navrhla revokaci usnesení a přednesla nový návrh, podle kterého musí Národní dům dotaci vrátit. „V návaznosti na další vývoj probíhajících oprav nakonec nebylo nutné objekt Národního domu uzavřít, ale řešila se pouze možnost určitého omezení běžného provozu. Podle vyjádření vedoucího odboru rozvoje a investic magistrátu Antonína Zajíčka k dosavadnímu průběhu stavebních prací ale nebude v letních měsících dotčeno využití venkovní zahrádky pro restaurační provoz, stejně tomu bude i v případě prostor uvnitř objektu. Z těchto důvodů tedy nedojde k žádnému omezení, tudíž není důvod dotaci v této výši poskytnout,“ objasnila k návrhu ohledně vrácení dotace primátorka Rašková.
Zastupitelé následně minulé pondělí skutečně všemi hlasy schválili přednesený návrh. Do praxe tak byl uveden návrh dohody o ukončení smlouvy o poskytnutí dotace, a po revokaci původního usnesení vrátí Národní dům do deseti dnů poskytnutou dotaci ve výši 2,3 milionu korun zpět na bankovní účet města Prostějova.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments