Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Rekonstrukce Národního domu v Prostějově za více než sto milionů korun měla podle původních odhadů přinést výrazné provozní problémy a hlavně pokles tržeb jak v restauraci a kavárně, tak i na zahrádce tohoto zařízení. Vedení prostějovského magistrátu proto v červnu schválilo mimořádnou dotaci ve výši 2,3 milionu korun jako úhradu ušlého zisku. Minulé pondělí však zastupitelé toto rozhodnutí revokovali a Národní dům bude muset uvedené peníze městu vrátit. Proč? Důvod je jasný...

„Původně se předpokládalo, že během plánovaných oprav objektu Národního domu dojde k uzavření celého provozu, proto ředitel Páleník požádal statutární město Prostějov o dotaci, která by uhradila ztrátu vzniklou v tomto období. Zastupitelstvo města následně rozhodlo o poskytnutí dotace ve výši 2 300 000 korun, která byla určena na úhradu prokazatelné provozní ztráty vzniklé v období uzavření objektu Národního domu z důvodu opravy,“ shrnula původní plány Alena Rašková (ČSSD), primátorka statutárního města Prostějova.
Ona sama minulé pondělí navrhla revokaci usnesení a přednesla nový návrh, podle kterého musí Národní dům dotaci vrátit. „V návaznosti na další vývoj probíhajících oprav nakonec nebylo nutné objekt Národního domu uzavřít, ale řešila se pouze možnost určitého omezení běžného provozu. Podle vyjádření vedoucího odboru rozvoje a investic magistrátu Antonína Zajíčka k dosavadnímu průběhu stavebních prací ale nebude v letních měsících dotčeno využití venkovní zahrádky pro restaurační provoz, stejně tomu bude i v případě prostor uvnitř objektu. Z těchto důvodů tedy nedojde k žádnému omezení, tudíž není důvod dotaci v této výši poskytnout,“ objasnila k návrhu ohledně vrácení dotace primátorka Rašková.
Zastupitelé následně minulé pondělí skutečně všemi hlasy schválili přednesený návrh. Do praxe tak byl uveden návrh dohody o ukončení smlouvy o poskytnutí dotace, a po revokaci původního usnesení vrátí Národní dům do deseti dnů poskytnutou dotaci ve výši 2,3 milionu korun zpět na bankovní účet města Prostějova.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments