Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Rekonstrukce Národního domu v Prostějově za více než sto milionů korun měla podle původních odhadů přinést výrazné provozní problémy a hlavně pokles tržeb jak v restauraci a kavárně, tak i na zahrádce tohoto zařízení. Vedení prostějovského magistrátu proto v červnu schválilo mimořádnou dotaci ve výši 2,3 milionu korun jako úhradu ušlého zisku. Minulé pondělí však zastupitelé toto rozhodnutí revokovali a Národní dům bude muset uvedené peníze městu vrátit. Proč? Důvod je jasný...

„Původně se předpokládalo, že během plánovaných oprav objektu Národního domu dojde k uzavření celého provozu, proto ředitel Páleník požádal statutární město Prostějov o dotaci, která by uhradila ztrátu vzniklou v tomto období. Zastupitelstvo města následně rozhodlo o poskytnutí dotace ve výši 2 300 000 korun, která byla určena na úhradu prokazatelné provozní ztráty vzniklé v období uzavření objektu Národního domu z důvodu opravy,“ shrnula původní plány Alena Rašková (ČSSD), primátorka statutárního města Prostějova.
Ona sama minulé pondělí navrhla revokaci usnesení a přednesla nový návrh, podle kterého musí Národní dům dotaci vrátit. „V návaznosti na další vývoj probíhajících oprav nakonec nebylo nutné objekt Národního domu uzavřít, ale řešila se pouze možnost určitého omezení běžného provozu. Podle vyjádření vedoucího odboru rozvoje a investic magistrátu Antonína Zajíčka k dosavadnímu průběhu stavebních prací ale nebude v letních měsících dotčeno využití venkovní zahrádky pro restaurační provoz, stejně tomu bude i v případě prostor uvnitř objektu. Z těchto důvodů tedy nedojde k žádnému omezení, tudíž není důvod dotaci v této výši poskytnout,“ objasnila k návrhu ohledně vrácení dotace primátorka Rašková.
Zastupitelé následně minulé pondělí skutečně všemi hlasy schválili přednesený návrh. Do praxe tak byl uveden návrh dohody o ukončení smlouvy o poskytnutí dotace, a po revokaci původního usnesení vrátí Národní dům do deseti dnů poskytnutou dotaci ve výši 2,3 milionu korun zpět na bankovní účet města Prostějova.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments