Dobré ráno, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Také máte pocit, že je do politiky třeba přivést nové tváře, nalít novou, minulostí nekontaminovanou krev? Máte skvělou příležitost! „Právě to mohu nabídnout, nejsem profesionální politička, do vysoké politiky právě vstupuji, ale zároveň mám za sebou tým zkušených odborníků připravených mi kdykoli pomoci a poradit,“ představuje své kredity kandidátka KSČM do Senátu Zuzana Böhmová.

Stejně jako mnoho obyčejných Prostějovanů pracuje jako řadová zaměstnankyně v jedné z nespočetných montoven, které v prostějovském regionu zdomácněly. I zde se snaží být prospěšná svým kolegům coby členka Rady zaměstnanců. Mezi konkrétní úspěchy svého snažení může zařadit zřízení kantýny pro zaměstnance a zlepšení zázemí.
Přestože do vysoké politiky teprve nahlíží, cosi už má ve veřejné činnosti za sebou. „Mám zkušenosti z krajské i komunální politiky jako dřívější členka Komise pro majetkoprávní záležitosti Rady Olomouckého kraje a nynější členka Bytové komise Rady statutárního města Prostějov,“ připomíná střípky ze své minulé činnosti sympatická matka dospívající dcery Kateřiny.
Při výkonu mandátu senátorky by se vždy řídila zdravým rozumem a plánuje být co možná nejvíce mezi svými voliči, mluvit s nimi o jejich připomínkách, návrzích a problémech každodenního života. „Držím se hesla ‚Rodina na prvním místě‘. Proto chci usilovat o její spokojenost, zvýšit úroveň v pracovní i sociální sféře pro mladé, pracující, samoživitelky a samoživitele a v neposlední řadě i seniory,“ představuje priority v sociální oblasti žena, která sotva překročila čtyřicítku.
Jako starostlivá matka si zvolila základní heslo kampaně „Chceme žít bezpečně ve své zemi“. Je přesvědčena, že všichni občané se musí zasazovat o bezpečný život následujících pokolení. „Nesmíme se bát o budoucnost našich dětí,“ varuje Böhmová s odkazem na současnou situaci za naší západní hranicí.
Je hrdá na svoji zem, zároveň je jí ale smutno z toho, jak nám mizí před očima. „Zkušenosti z posledních desetiletí jasně prokázaly, že přírodní bohatství včetně vodních zdrojů musí být v rukou státu. Také zemědělská půda a sady musí být využívány k zemědělské výrobě, nikoli na stavbu dalších skladů nebo solárních elektráren podle diktátu Bruselu,“ považuje za důležité problémy možná budoucí senátorka, přičemž na jejich řešení je opravdu nejvyšší čas.
Senát musí zastupovat zájmy občanů, nikoli elit. Se Zuzanou Böhmovou máte v tomto směru jistotu. 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments