Dobré ráno, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

„Bez peněz do hospody nelez!“ Známé heslo nás upozorňuje na fakt, že pokud na něco nemáme, nemůžeme si to ani koupit. Čtyřiatřicetkrát (!) trestaný Miloš Chalupa (53) a Marta Danielová (37) je však opakovaně ignorovali. Od loňského listopadu až do letošního dubna chodil povedený pár po prostějovských hospodách, kde hodoval, aniž by se obtěžoval s placením. Případů již bylo tolik, že vše dospělo až k prostějovskému soudu, kde se v úterý v celé věci konalo hlavní líčení.

Podobní hosté jsou postrachem každé hospody! Fotografii Miloše Chalupy a Marty Danielové by si mnozí z provozovatelů restaurací měli vylepit hned nad výčep. Přestože si pár v hospodách dopřával, co hrdlo ráčilo, útratu za ně musely často zaplatit obsluhující servírky.

Do hospod vyráželi ze Stařechovic
Chalupa s Danielovou se koncem loňského roku přestěhovali z Přerova do Stařechovic. V našem regionu bez placení zmizeli z prostějovské Hradební Pivnice, kavárny Avatarka, restaurace U Chmelů, kavárny Prostor, hospody U Pramene v Kostelci na Hané, restaurace Na Sépce v Hluchově a dalších. Na jídlo, pití a cigarety však vyráželi také do hospod v Přerově či Olomouci. Celkově tak nadělali škodu přesahující 15 tisíc korun. „Objednali si u nás guláše, šest piv, čtyři fernety, šest rumů a cigarety. Napřed odešla žena a muž zůstal sedět u stolu. Pak se snažil rovněž zmizet. Pokusila jsem se ho zastavit, ale on se na mě obořil s tím, že mu někdo ukradl kolo a že je to moje chyba. Tak jsem zavolala strážníky, kterým postupně řekl tři různá jména,“ popsala například obsluha Pivnice Hradební. V ostatních případech se scénář „zmizení“ obou hostů obvykle opakoval. Pár chodil každou chvíli ven kouřit, až se jednou dovnitř už nevrátil. „Půl roku jsem neměla z čeho žít. Byl to hlavně můj nápad, Chalupa s ním souhlasil,“ vysvětlila své počínání Marta Danielová. Vyučená kuchařka a matka čtyř dětí si dle vlastních slov po dlouhé mateřské dovolené a pobytu v Itálii nemůže najít práci.

„Na vše jsem ji zval“
Její druh se snažil vzít všechnu vinu na sebe. „Paní Danielová na rozdíl ode mě nikdy nebyla trestaná a její problémy začaly až ve chvíli, kdy poznala mě. Do všech hospod jsem ji zval, ona s tím nemá nic společného,“ opakoval neustále obžalovaný, který však nedokázal vysvětlit, jak je možné, že mu jeho partnerka „sedla na lep“ hned sedmnáctkrát. V osmi případech pak Chalupa do restaurací vyrazil sám.

Zaplatí útratu aspoň nyní?
Bodrý muž, který oslovoval soudce Petra Vrtěla „šéfe“ a opakovaně mu skákal do řeči, až musel být vykázaný na chodbu, toho má na svědomí podstatně více. Soud v Uherském Hradišti jej nedávno odsoudil k deseti měsícům nepodmíněně. Rozsudek však dosud není pravomocný. Než se tak stane, nemůže prostějovský soud v této záležitosti rozhodnout, z tohoto důvodu muselo být hlavní líčení odročeno na 24. září. Do té doby má obžalovaný šanci uhradit způsobenou škodu, což u soudu také horečně sliboval. Pokud by tak učinil, jistě by mu to pomohlo při stanovení výše trestu. Na to, že se tak ve skutečnosti stane, by si však soudný člověk určitě nevsadil.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments