Dobré dopoledne, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Bez peněz do hospody nelez!“ Známé heslo nás upozorňuje na fakt, že pokud na něco nemáme, nemůžeme si to ani koupit. Čtyřiatřicetkrát (!) trestaný Miloš Chalupa (53) a Marta Danielová (37) je však opakovaně ignorovali. Od loňského listopadu až do letošního dubna chodil povedený pár po prostějovských hospodách, kde hodoval, aniž by se obtěžoval s placením. Případů již bylo tolik, že vše dospělo až k prostějovskému soudu, kde se v úterý v celé věci konalo hlavní líčení.

Podobní hosté jsou postrachem každé hospody! Fotografii Miloše Chalupy a Marty Danielové by si mnozí z provozovatelů restaurací měli vylepit hned nad výčep. Přestože si pár v hospodách dopřával, co hrdlo ráčilo, útratu za ně musely často zaplatit obsluhující servírky.

Do hospod vyráželi ze Stařechovic
Chalupa s Danielovou se koncem loňského roku přestěhovali z Přerova do Stařechovic. V našem regionu bez placení zmizeli z prostějovské Hradební Pivnice, kavárny Avatarka, restaurace U Chmelů, kavárny Prostor, hospody U Pramene v Kostelci na Hané, restaurace Na Sépce v Hluchově a dalších. Na jídlo, pití a cigarety však vyráželi také do hospod v Přerově či Olomouci. Celkově tak nadělali škodu přesahující 15 tisíc korun. „Objednali si u nás guláše, šest piv, čtyři fernety, šest rumů a cigarety. Napřed odešla žena a muž zůstal sedět u stolu. Pak se snažil rovněž zmizet. Pokusila jsem se ho zastavit, ale on se na mě obořil s tím, že mu někdo ukradl kolo a že je to moje chyba. Tak jsem zavolala strážníky, kterým postupně řekl tři různá jména,“ popsala například obsluha Pivnice Hradební. V ostatních případech se scénář „zmizení“ obou hostů obvykle opakoval. Pár chodil každou chvíli ven kouřit, až se jednou dovnitř už nevrátil. „Půl roku jsem neměla z čeho žít. Byl to hlavně můj nápad, Chalupa s ním souhlasil,“ vysvětlila své počínání Marta Danielová. Vyučená kuchařka a matka čtyř dětí si dle vlastních slov po dlouhé mateřské dovolené a pobytu v Itálii nemůže najít práci.

„Na vše jsem ji zval“
Její druh se snažil vzít všechnu vinu na sebe. „Paní Danielová na rozdíl ode mě nikdy nebyla trestaná a její problémy začaly až ve chvíli, kdy poznala mě. Do všech hospod jsem ji zval, ona s tím nemá nic společného,“ opakoval neustále obžalovaný, který však nedokázal vysvětlit, jak je možné, že mu jeho partnerka „sedla na lep“ hned sedmnáctkrát. V osmi případech pak Chalupa do restaurací vyrazil sám.

Zaplatí útratu aspoň nyní?
Bodrý muž, který oslovoval soudce Petra Vrtěla „šéfe“ a opakovaně mu skákal do řeči, až musel být vykázaný na chodbu, toho má na svědomí podstatně více. Soud v Uherském Hradišti jej nedávno odsoudil k deseti měsícům nepodmíněně. Rozsudek však dosud není pravomocný. Než se tak stane, nemůže prostějovský soud v této záležitosti rozhodnout, z tohoto důvodu muselo být hlavní líčení odročeno na 24. září. Do té doby má obžalovaný šanci uhradit způsobenou škodu, což u soudu také horečně sliboval. Pokud by tak učinil, jistě by mu to pomohlo při stanovení výše trestu. Na to, že se tak ve skutečnosti stane, by si však soudný člověk určitě nevsadil.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments