Příjemnou noc, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

„Bez peněz do hospody nelez!“ Známé heslo nás upozorňuje na fakt, že pokud na něco nemáme, nemůžeme si to ani koupit. Čtyřiatřicetkrát (!) trestaný Miloš Chalupa (53) a Marta Danielová (37) je však opakovaně ignorovali. Od loňského listopadu až do letošního dubna chodil povedený pár po prostějovských hospodách, kde hodoval, aniž by se obtěžoval s placením. Případů již bylo tolik, že vše dospělo až k prostějovskému soudu, kde se v úterý v celé věci konalo hlavní líčení.

Podobní hosté jsou postrachem každé hospody! Fotografii Miloše Chalupy a Marty Danielové by si mnozí z provozovatelů restaurací měli vylepit hned nad výčep. Přestože si pár v hospodách dopřával, co hrdlo ráčilo, útratu za ně musely často zaplatit obsluhující servírky.

Do hospod vyráželi ze Stařechovic
Chalupa s Danielovou se koncem loňského roku přestěhovali z Přerova do Stařechovic. V našem regionu bez placení zmizeli z prostějovské Hradební Pivnice, kavárny Avatarka, restaurace U Chmelů, kavárny Prostor, hospody U Pramene v Kostelci na Hané, restaurace Na Sépce v Hluchově a dalších. Na jídlo, pití a cigarety však vyráželi také do hospod v Přerově či Olomouci. Celkově tak nadělali škodu přesahující 15 tisíc korun. „Objednali si u nás guláše, šest piv, čtyři fernety, šest rumů a cigarety. Napřed odešla žena a muž zůstal sedět u stolu. Pak se snažil rovněž zmizet. Pokusila jsem se ho zastavit, ale on se na mě obořil s tím, že mu někdo ukradl kolo a že je to moje chyba. Tak jsem zavolala strážníky, kterým postupně řekl tři různá jména,“ popsala například obsluha Pivnice Hradební. V ostatních případech se scénář „zmizení“ obou hostů obvykle opakoval. Pár chodil každou chvíli ven kouřit, až se jednou dovnitř už nevrátil. „Půl roku jsem neměla z čeho žít. Byl to hlavně můj nápad, Chalupa s ním souhlasil,“ vysvětlila své počínání Marta Danielová. Vyučená kuchařka a matka čtyř dětí si dle vlastních slov po dlouhé mateřské dovolené a pobytu v Itálii nemůže najít práci.

„Na vše jsem ji zval“
Její druh se snažil vzít všechnu vinu na sebe. „Paní Danielová na rozdíl ode mě nikdy nebyla trestaná a její problémy začaly až ve chvíli, kdy poznala mě. Do všech hospod jsem ji zval, ona s tím nemá nic společného,“ opakoval neustále obžalovaný, který však nedokázal vysvětlit, jak je možné, že mu jeho partnerka „sedla na lep“ hned sedmnáctkrát. V osmi případech pak Chalupa do restaurací vyrazil sám.

Zaplatí útratu aspoň nyní?
Bodrý muž, který oslovoval soudce Petra Vrtěla „šéfe“ a opakovaně mu skákal do řeči, až musel být vykázaný na chodbu, toho má na svědomí podstatně více. Soud v Uherském Hradišti jej nedávno odsoudil k deseti měsícům nepodmíněně. Rozsudek však dosud není pravomocný. Než se tak stane, nemůže prostějovský soud v této záležitosti rozhodnout, z tohoto důvodu muselo být hlavní líčení odročeno na 24. září. Do té doby má obžalovaný šanci uhradit způsobenou škodu, což u soudu také horečně sliboval. Pokud by tak učinil, jistě by mu to pomohlo při stanovení výše trestu. Na to, že se tak ve skutečnosti stane, by si však soudný člověk určitě nevsadil.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments