Dobré dopoledne, dnes je pondělí 22.4.2019
svátek slaví Evľénie,
zítra Vojtěch
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Bez peněz do hospody nelez!“ Známé heslo nás upozorňuje na fakt, že pokud na něco nemáme, nemůžeme si to ani koupit. Čtyřiatřicetkrát (!) trestaný Miloš Chalupa (53) a Marta Danielová (37) je však opakovaně ignorovali. Od loňského listopadu až do letošního dubna chodil povedený pár po prostějovských hospodách, kde hodoval, aniž by se obtěžoval s placením. Případů již bylo tolik, že vše dospělo až k prostějovskému soudu, kde se v úterý v celé věci konalo hlavní líčení.

Podobní hosté jsou postrachem každé hospody! Fotografii Miloše Chalupy a Marty Danielové by si mnozí z provozovatelů restaurací měli vylepit hned nad výčep. Přestože si pár v hospodách dopřával, co hrdlo ráčilo, útratu za ně musely často zaplatit obsluhující servírky.

Do hospod vyráželi ze Stařechovic
Chalupa s Danielovou se koncem loňského roku přestěhovali z Přerova do Stařechovic. V našem regionu bez placení zmizeli z prostějovské Hradební Pivnice, kavárny Avatarka, restaurace U Chmelů, kavárny Prostor, hospody U Pramene v Kostelci na Hané, restaurace Na Sépce v Hluchově a dalších. Na jídlo, pití a cigarety však vyráželi také do hospod v Přerově či Olomouci. Celkově tak nadělali škodu přesahující 15 tisíc korun. „Objednali si u nás guláše, šest piv, čtyři fernety, šest rumů a cigarety. Napřed odešla žena a muž zůstal sedět u stolu. Pak se snažil rovněž zmizet. Pokusila jsem se ho zastavit, ale on se na mě obořil s tím, že mu někdo ukradl kolo a že je to moje chyba. Tak jsem zavolala strážníky, kterým postupně řekl tři různá jména,“ popsala například obsluha Pivnice Hradební. V ostatních případech se scénář „zmizení“ obou hostů obvykle opakoval. Pár chodil každou chvíli ven kouřit, až se jednou dovnitř už nevrátil. „Půl roku jsem neměla z čeho žít. Byl to hlavně můj nápad, Chalupa s ním souhlasil,“ vysvětlila své počínání Marta Danielová. Vyučená kuchařka a matka čtyř dětí si dle vlastních slov po dlouhé mateřské dovolené a pobytu v Itálii nemůže najít práci.

„Na vše jsem ji zval“
Její druh se snažil vzít všechnu vinu na sebe. „Paní Danielová na rozdíl ode mě nikdy nebyla trestaná a její problémy začaly až ve chvíli, kdy poznala mě. Do všech hospod jsem ji zval, ona s tím nemá nic společného,“ opakoval neustále obžalovaný, který však nedokázal vysvětlit, jak je možné, že mu jeho partnerka „sedla na lep“ hned sedmnáctkrát. V osmi případech pak Chalupa do restaurací vyrazil sám.

Zaplatí útratu aspoň nyní?
Bodrý muž, který oslovoval soudce Petra Vrtěla „šéfe“ a opakovaně mu skákal do řeči, až musel být vykázaný na chodbu, toho má na svědomí podstatně více. Soud v Uherském Hradišti jej nedávno odsoudil k deseti měsícům nepodmíněně. Rozsudek však dosud není pravomocný. Než se tak stane, nemůže prostějovský soud v této záležitosti rozhodnout, z tohoto důvodu muselo být hlavní líčení odročeno na 24. září. Do té doby má obžalovaný šanci uhradit způsobenou škodu, což u soudu také horečně sliboval. Pokud by tak učinil, jistě by mu to pomohlo při stanovení výše trestu. Na to, že se tak ve skutečnosti stane, by si však soudný člověk určitě nevsadil.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments