Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stálý bod programu jednání prostějovského zastupitelstva se tentokrát obešel bez rozvláčných diskusí. Problematika výstavby Galerie Prostějov společností Manthellan se minulé pondělí probírala vlastně jen pár minut.

„Přeposlala jsem vám materiál o novinkách ohledně našeho soudního sporu s Manthellanem, který jsem obdržela od advokátní kanceláře Ritter a Šťastný, jež nás zastupuje. Sama jsem ho ještě nečetla, takže společně s vámi ho budu teprve studovat,“ uvědomila minulé pondělí zastupitele primátorka Alena Rašková (ČSSD).
Následná diskuse se nakonec vyvinula podle jediného dotazu opozičního zastupitele. „Zajímalo by mě, co budeme dělat s těmi betonovými skružemi, kterými společnost Manthellan stále blokuje dva vjezdy na parkoviště mezi Komenského a Wolkerovou ulicí,“ zeptal se Jan Navrátil (Změna pro Prostějov). „Ty skruže jsou majetkem Manthellanu, proto je nemůžeme okamžitě odstranit. Je třeba počkat, jak dopadne soudní řízení ohledně vyklizení toho pozemku společností Manthellan. Ostatně nás k tomu nabádá a doporučuje i advokátní kancelář, která nás v soudním sporu zastupuje,“ odpověděla primátorka Rašková.
Zmíněné parkoviště je dnes už přesto znovu využíváno motoristy, i když dva vjezdy jsou stále zablokovány betonovými skružemi. Město však uvolnilo jediný vjezd ve směru od budovy Cyrilometodějského gymnázia. 

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments