Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stálý bod programu jednání prostějovského zastupitelstva se tentokrát obešel bez rozvláčných diskusí. Problematika výstavby Galerie Prostějov společností Manthellan se minulé pondělí probírala vlastně jen pár minut.

„Přeposlala jsem vám materiál o novinkách ohledně našeho soudního sporu s Manthellanem, který jsem obdržela od advokátní kanceláře Ritter a Šťastný, jež nás zastupuje. Sama jsem ho ještě nečetla, takže společně s vámi ho budu teprve studovat,“ uvědomila minulé pondělí zastupitele primátorka Alena Rašková (ČSSD).
Následná diskuse se nakonec vyvinula podle jediného dotazu opozičního zastupitele. „Zajímalo by mě, co budeme dělat s těmi betonovými skružemi, kterými společnost Manthellan stále blokuje dva vjezdy na parkoviště mezi Komenského a Wolkerovou ulicí,“ zeptal se Jan Navrátil (Změna pro Prostějov). „Ty skruže jsou majetkem Manthellanu, proto je nemůžeme okamžitě odstranit. Je třeba počkat, jak dopadne soudní řízení ohledně vyklizení toho pozemku společností Manthellan. Ostatně nás k tomu nabádá a doporučuje i advokátní kancelář, která nás v soudním sporu zastupuje,“ odpověděla primátorka Rašková.
Zmíněné parkoviště je dnes už přesto znovu využíváno motoristy, i když dva vjezdy jsou stále zablokovány betonovými skružemi. Město však uvolnilo jediný vjezd ve směru od budovy Cyrilometodějského gymnázia. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments