Dobré ráno, dnes je středa 16.1.2019
svátek slaví Ctirad,
zítra Drahoslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Vlak tudy nejel snad dvacet let. Přesto železniční vlečka do Starorežné v ulici J. B. Pecky stále existuje, i když jsou již koleje zarostlé plevely a na mnohých místech dokonce zalité asfaltem. Pozemky od Starorežné až po železniční přejezd patří firmě Sezako, která je před lety odkoupila od Českých drah. Město je ale nyní chce využít k tomu, aby na nich propojilo stávající cyklostezky, a navíc vybudovalo několik dalších parkovacích míst, po čemž volají místní obyvatelé. Na pondělním jednání zastupitelstva se tak projednávala směna pozemků, kterou předkládal náměstek primátorky Jiří Pospíšil (PéVéčko).

Firma Sezako se sama obrátila na odbor správy a údržby majetku města se žádostí o směnu části jejího pozemku za části dvou pozemků v ulici J. B. Pecky ve vlastnictví města Prostějova. Zjednodušeně řečeno, Sezako by přenechalo městu pozemky od Starorežné po železniční přejezd výměnou za pozemky u pobočky firmy u křižovatky zmíněné ulice s ulicí Fanderlíkovou. „Na nabízeném pozemku se v současné době nachází koleje původní vlečkové dráhy. Dle sdělení žadatele budou před případným uskutečněním směny tyto koleje z pozemku na jeho náklady odstraněny a tím by pozemek byl připraven na výstavbu, kterou zde město plánuje. Sezako nabízí pozemek o rozloze 3 250 metrů čtverečních, za který nabízí pozemek o rozloze 1 200 metrů čtverečních. Rozdíl by pak uhradil magistrát. Při jednání se zástupci firmy Sezako jsem dohodl částku 650 korun za metr čtvereční, což je dohromady 997 750 korun,“ uvedl Jiří Pospíšil při jednání zastupitelstva, když komunální politiky žádal o schválení této směny pozemků.
Logické počínání, které po směně pozemků vyústí ve vybudování dalšího dílu cyklostezky a nových parkovacích ploch pro zdejší občany, však nepochopitelně napadli opoziční zastupitelé. Zřejmě nové věci obyvatelům ulici J. B. Pecky vůbec nepřejí... „Tato směna je pro město ekonomicky naprosto nevýhodná. Celkově to vychází na nějakých patnáct set korun za metr čtvereční, což rozhodně nelze akceptovat! Když stejný pozemek nabízely městu České dráhy, tak město nemělo zájem,“ hřímal na zastupitelstvu František Švec (nezařazený). Přestože na jednání zastupitelstva vůbec nebyl, následně přes média poslal svůj vzkaz také Aleš Matyášek (TOP 09). „Domnívám se, že v případě, že se město vzdá pozemků v ulici J. B. Pecky, může dojít ke znemožnění přístupu z ulice Fanderlíkova do Kostelecké ulice okolo garáží,“ uvedl. Ani slovo o tom, že město se pozemků nevzdává, ale mění je za jiné, což bude ku prospěchu tamních občanů. Jak typické pro většinu vyjádření lidí okolo tohoto muže.
Není divu, že na vyjádření opozičních zastupitelů ostře zareagoval právě náměstek primátorky Jiří Pospíšil. „Je neskutečné, co někteří dokáží vymyslet... Na zastupitelstvu jsme projednávali směnu pozemků v ulici J. B. Pecky, z hlediska města je strategická. Zastupitel Matyášek, i když hovoří na jedné straně, že se musí propojovat cyklostezky, tak směnu kritizuje, odmítá ji a jako důvod uvádí, že nebude přístup ke garážím z ulice Fanderlíkovy. Už ale neuvede, že přístup bude zajištěn z ulice J. B. Pecky. Je to zdatný manipulátor. A co nejvíce člověka zvedne ze židle, to je lež, kterou často ze svých úst vypustí ironický a arogantní zastupitel Švec. Ten tvrdí, že České dráhy nabízely městu pozemky pod starou vlečkou u Starorežné a prý v rámci směny zaplatí za metr čtverečný 1500 korun. Není to pravda. České dráhy pozemky městu nenabízely a město zaplatí pouze za rozdíl ve výměrách, kdy město získává větší pozemky, a cena není 1500, ale jen 650 korun za metr čtvereční. Když to člověk prostě slyší a čte, nestačí se divit, jaké lži je třeba zastupitel Švec schopen,“ láteří oprávněně Pospíšil. „Říkal jsem, že směna je pro město strategická. Vysvětlím. Směnou pozemků můžeme do budoucna propojit cyklostezky z Melantrichovy ulice na Kosteleckou, zbylé pozemky u Starorežné pak využijeme pro výstavbu nových parkovacích míst pro zdejší obyvatele.“
Naštěstí než pár pravdu nemluvících opozičníků měli na směnu pozemků jiný názor ostatní zastupitelé. Výměna tak byla schválena drtivou většinou z nich.
Těžko říct, proč stávající opoziční zastupitelé lžou lidem do očí. To ať si ale zhodnotí voliči při blížících se komunálních volbách sami.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments