Dobré dopoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Vlak tudy nejel snad dvacet let. Přesto železniční vlečka do Starorežné v ulici J. B. Pecky stále existuje, i když jsou již koleje zarostlé plevely a na mnohých místech dokonce zalité asfaltem. Pozemky od Starorežné až po železniční přejezd patří firmě Sezako, která je před lety odkoupila od Českých drah. Město je ale nyní chce využít k tomu, aby na nich propojilo stávající cyklostezky, a navíc vybudovalo několik dalších parkovacích míst, po čemž volají místní obyvatelé. Na pondělním jednání zastupitelstva se tak projednávala směna pozemků, kterou předkládal náměstek primátorky Jiří Pospíšil (PéVéčko).

Firma Sezako se sama obrátila na odbor správy a údržby majetku města se žádostí o směnu části jejího pozemku za části dvou pozemků v ulici J. B. Pecky ve vlastnictví města Prostějova. Zjednodušeně řečeno, Sezako by přenechalo městu pozemky od Starorežné po železniční přejezd výměnou za pozemky u pobočky firmy u křižovatky zmíněné ulice s ulicí Fanderlíkovou. „Na nabízeném pozemku se v současné době nachází koleje původní vlečkové dráhy. Dle sdělení žadatele budou před případným uskutečněním směny tyto koleje z pozemku na jeho náklady odstraněny a tím by pozemek byl připraven na výstavbu, kterou zde město plánuje. Sezako nabízí pozemek o rozloze 3 250 metrů čtverečních, za který nabízí pozemek o rozloze 1 200 metrů čtverečních. Rozdíl by pak uhradil magistrát. Při jednání se zástupci firmy Sezako jsem dohodl částku 650 korun za metr čtvereční, což je dohromady 997 750 korun,“ uvedl Jiří Pospíšil při jednání zastupitelstva, když komunální politiky žádal o schválení této směny pozemků.
Logické počínání, které po směně pozemků vyústí ve vybudování dalšího dílu cyklostezky a nových parkovacích ploch pro zdejší občany, však nepochopitelně napadli opoziční zastupitelé. Zřejmě nové věci obyvatelům ulici J. B. Pecky vůbec nepřejí... „Tato směna je pro město ekonomicky naprosto nevýhodná. Celkově to vychází na nějakých patnáct set korun za metr čtvereční, což rozhodně nelze akceptovat! Když stejný pozemek nabízely městu České dráhy, tak město nemělo zájem,“ hřímal na zastupitelstvu František Švec (nezařazený). Přestože na jednání zastupitelstva vůbec nebyl, následně přes média poslal svůj vzkaz také Aleš Matyášek (TOP 09). „Domnívám se, že v případě, že se město vzdá pozemků v ulici J. B. Pecky, může dojít ke znemožnění přístupu z ulice Fanderlíkova do Kostelecké ulice okolo garáží,“ uvedl. Ani slovo o tom, že město se pozemků nevzdává, ale mění je za jiné, což bude ku prospěchu tamních občanů. Jak typické pro většinu vyjádření lidí okolo tohoto muže.
Není divu, že na vyjádření opozičních zastupitelů ostře zareagoval právě náměstek primátorky Jiří Pospíšil. „Je neskutečné, co někteří dokáží vymyslet... Na zastupitelstvu jsme projednávali směnu pozemků v ulici J. B. Pecky, z hlediska města je strategická. Zastupitel Matyášek, i když hovoří na jedné straně, že se musí propojovat cyklostezky, tak směnu kritizuje, odmítá ji a jako důvod uvádí, že nebude přístup ke garážím z ulice Fanderlíkovy. Už ale neuvede, že přístup bude zajištěn z ulice J. B. Pecky. Je to zdatný manipulátor. A co nejvíce člověka zvedne ze židle, to je lež, kterou často ze svých úst vypustí ironický a arogantní zastupitel Švec. Ten tvrdí, že České dráhy nabízely městu pozemky pod starou vlečkou u Starorežné a prý v rámci směny zaplatí za metr čtverečný 1500 korun. Není to pravda. České dráhy pozemky městu nenabízely a město zaplatí pouze za rozdíl ve výměrách, kdy město získává větší pozemky, a cena není 1500, ale jen 650 korun za metr čtvereční. Když to člověk prostě slyší a čte, nestačí se divit, jaké lži je třeba zastupitel Švec schopen,“ láteří oprávněně Pospíšil. „Říkal jsem, že směna je pro město strategická. Vysvětlím. Směnou pozemků můžeme do budoucna propojit cyklostezky z Melantrichovy ulice na Kosteleckou, zbylé pozemky u Starorežné pak využijeme pro výstavbu nových parkovacích míst pro zdejší obyvatele.“
Naštěstí než pár pravdu nemluvících opozičníků měli na směnu pozemků jiný názor ostatní zastupitelé. Výměna tak byla schválena drtivou většinou z nich.
Těžko říct, proč stávající opoziční zastupitelé lžou lidem do očí. To ať si ale zhodnotí voliči při blížících se komunálních volbách sami.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments