Dobré odpoledne, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Přesně 16. března 2016 se stal vrahem. Do té doby velice slušný a po celé Bedihošti oblíbený Antonín Pospíšil v ten den večer dvěma ranami do hlavy z nelegálně držené pistole popravil svého tchána, který měl podle jeho vyjádření u soudu a také podle místních obyvatel celé roky psychicky i fyzicky trýznit nejen samotného Pospíšila, ale i svoji dceru, tedy Pospíšilovu manželku. Sám Antonín byl odsouzen ke třinácti rokům vězení. A teď padla i poslední šance k jeho propuštění...

Večerník se tomuto případu věnoval velice obsáhle po celou dobu od spáchání činu až po soudy, které v této kauze proběhly. Za nízký trest nebo dokonce propuštění Antonína Pospíšila vznikla i petice, kterou podepsalo přes 400 lidí nejen z Bedihoště. Za vraha se zaručil osobně i starosta obce Jiří Zips. Nic nebylo platné! Odvolací soudy třináctiletý trest pro tchánovraha potvrdily. Antonínu Pospíšilovi tedy zbyla poslední možnost, obrátit se na prezidenta Miloše Zemana a požádat ho o milost.
„Vím, že požádal o milost, ale marně,“ sdělil Večerníku Jiří Zips, starosta Bedihoště. Z Kanceláře prezidenta republiky přišel Pospíšilovi dopis, ve kterém prezident přenesl pravomoc v řízení o udělení milosti na Ministerstvo spravedlnosti České republiky. Odtud odsouzenému vrahovi sdělili, že šanci na milost mají pouze lidé trpící nevyléčitelnou chorobou bezprostředně ohrožující život. „Přes veškeré pochopení vašeho ojedinělého případu nejsou tyto podmínky splněny,“ stojí v dopise, který Antonín Pospíšil obdržel ve vězení od ministerstva.
„Tak trochu jsem tušil, že to tak dopadne. Tonda si tak musí odsedět těch třináct let, nedá se nic dělat. Měl o situaci své a své ženy před dvěma lety přemýšlet jinak a ne to řešit s pistolí v ruce. Já už jsem vyčerpal všechny možnosti, jak mu pomoci. Teď musí Tonda bojovat sám a nějak to vydržet. Což vzhledem k jeho věku bude strašně těžké,“ poznamenal Jiří Zips.
Z vězení se samotný Antonín Pospíšil nechal slyšet, že by raději bral trest smrti...

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments