Dobré odpoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Přesně 16. března 2016 se stal vrahem. Do té doby velice slušný a po celé Bedihošti oblíbený Antonín Pospíšil v ten den večer dvěma ranami do hlavy z nelegálně držené pistole popravil svého tchána, který měl podle jeho vyjádření u soudu a také podle místních obyvatel celé roky psychicky i fyzicky trýznit nejen samotného Pospíšila, ale i svoji dceru, tedy Pospíšilovu manželku. Sám Antonín byl odsouzen ke třinácti rokům vězení. A teď padla i poslední šance k jeho propuštění...

Večerník se tomuto případu věnoval velice obsáhle po celou dobu od spáchání činu až po soudy, které v této kauze proběhly. Za nízký trest nebo dokonce propuštění Antonína Pospíšila vznikla i petice, kterou podepsalo přes 400 lidí nejen z Bedihoště. Za vraha se zaručil osobně i starosta obce Jiří Zips. Nic nebylo platné! Odvolací soudy třináctiletý trest pro tchánovraha potvrdily. Antonínu Pospíšilovi tedy zbyla poslední možnost, obrátit se na prezidenta Miloše Zemana a požádat ho o milost.
„Vím, že požádal o milost, ale marně,“ sdělil Večerníku Jiří Zips, starosta Bedihoště. Z Kanceláře prezidenta republiky přišel Pospíšilovi dopis, ve kterém prezident přenesl pravomoc v řízení o udělení milosti na Ministerstvo spravedlnosti České republiky. Odtud odsouzenému vrahovi sdělili, že šanci na milost mají pouze lidé trpící nevyléčitelnou chorobou bezprostředně ohrožující život. „Přes veškeré pochopení vašeho ojedinělého případu nejsou tyto podmínky splněny,“ stojí v dopise, který Antonín Pospíšil obdržel ve vězení od ministerstva.
„Tak trochu jsem tušil, že to tak dopadne. Tonda si tak musí odsedět těch třináct let, nedá se nic dělat. Měl o situaci své a své ženy před dvěma lety přemýšlet jinak a ne to řešit s pistolí v ruce. Já už jsem vyčerpal všechny možnosti, jak mu pomoci. Teď musí Tonda bojovat sám a nějak to vydržet. Což vzhledem k jeho věku bude strašně těžké,“ poznamenal Jiří Zips.
Z vězení se samotný Antonín Pospíšil nechal slyšet, že by raději bral trest smrti...

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments