Dobrý podvečer, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Přesně 16. března 2016 se stal vrahem. Do té doby velice slušný a po celé Bedihošti oblíbený Antonín Pospíšil v ten den večer dvěma ranami do hlavy z nelegálně držené pistole popravil svého tchána, který měl podle jeho vyjádření u soudu a také podle místních obyvatel celé roky psychicky i fyzicky trýznit nejen samotného Pospíšila, ale i svoji dceru, tedy Pospíšilovu manželku. Sám Antonín byl odsouzen ke třinácti rokům vězení. A teď padla i poslední šance k jeho propuštění...

Večerník se tomuto případu věnoval velice obsáhle po celou dobu od spáchání činu až po soudy, které v této kauze proběhly. Za nízký trest nebo dokonce propuštění Antonína Pospíšila vznikla i petice, kterou podepsalo přes 400 lidí nejen z Bedihoště. Za vraha se zaručil osobně i starosta obce Jiří Zips. Nic nebylo platné! Odvolací soudy třináctiletý trest pro tchánovraha potvrdily. Antonínu Pospíšilovi tedy zbyla poslední možnost, obrátit se na prezidenta Miloše Zemana a požádat ho o milost.
„Vím, že požádal o milost, ale marně,“ sdělil Večerníku Jiří Zips, starosta Bedihoště. Z Kanceláře prezidenta republiky přišel Pospíšilovi dopis, ve kterém prezident přenesl pravomoc v řízení o udělení milosti na Ministerstvo spravedlnosti České republiky. Odtud odsouzenému vrahovi sdělili, že šanci na milost mají pouze lidé trpící nevyléčitelnou chorobou bezprostředně ohrožující život. „Přes veškeré pochopení vašeho ojedinělého případu nejsou tyto podmínky splněny,“ stojí v dopise, který Antonín Pospíšil obdržel ve vězení od ministerstva.
„Tak trochu jsem tušil, že to tak dopadne. Tonda si tak musí odsedět těch třináct let, nedá se nic dělat. Měl o situaci své a své ženy před dvěma lety přemýšlet jinak a ne to řešit s pistolí v ruce. Já už jsem vyčerpal všechny možnosti, jak mu pomoci. Teď musí Tonda bojovat sám a nějak to vydržet. Což vzhledem k jeho věku bude strašně těžké,“ poznamenal Jiří Zips.
Z vězení se samotný Antonín Pospíšil nechal slyšet, že by raději bral trest smrti...

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments