Dobrý večer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Představte si, že si na vlastní náklady opravíte cestu ke svému stavení. Pak přijdou prudké lijáky, které vám z ní udělají vše ničící řeku. Když pak voda opadne, tak je cesta naprosto nesjízdná a vy zůstanete trčet u svého obydlí. Po čase se cesta opět opraví. Jenže zanedlouho přijdou další lijáky a vše je tu znovu. A znovu. A zase. Přesně v této nezáviděníhodné situaci se nacházejí majitelé devatenácti chat stojících v oblasti za pilou v Seči.

Chataři v Seči s obavami vyhlížejí prudké deště. Každý větší liják totiž promění cestu k jejich obydlím v potok, kterým se valí nejen dravá voda, ale i bahno z okolních polí. „Přístupovou cestu jsme loni na vlastní náklady nechali opravit. Udělali jsme sbírku, každý z devatenácti majitelů chaty přispěl tisícovkou nebo se podílel na rekonstrukci vlastní prací. I poté to stále byla nezpevněná cesta, nicméně udělali jsme na ní nové odvodňovací kanály a vysypaly ji kamennou drtí. Letos nám ji však už dvakrát zcela spláchly přívalové deště. Místo ní zůstala pouze vymletá koryta plná bahna. Po cestě se vyjet nedalo, a tak jsme i s auty zůstali uvězněni u chat. Naštěstí nám pomohli zaměstnanci nedaleké pily,“ popsala Večerníku jedna z chatařek Růžena Ježková.
K první povodni došlo letos před Velikonocemi, k té druhé poslední červencový pátek. V obou případech cestu opravily Lesy města Prostějova, které v této oblasti hospodaří. „V prvním případě tak učinily dokonce na vlastní náklady. Chtěli bychom jim za to moc poděkovat,“ vyjádřila se Ježková.
Seč spadá do katastru Lipové. „Za starostou už jsme byli, ale bylo to naprosto zbytečné. Už se na to byli dívat i místní zemědělci. Snad by pomohlo, pokud by okrajovou část pole zatravnili a vznikl by na ní remízek. Tak jsme zvědaví, zda se k tomu nakonec i odhodlají. Moc bychom si to přáli,“ uzavřela za všechny chataře Ježková.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments