Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Představte si, že si na vlastní náklady opravíte cestu ke svému stavení. Pak přijdou prudké lijáky, které vám z ní udělají vše ničící řeku. Když pak voda opadne, tak je cesta naprosto nesjízdná a vy zůstanete trčet u svého obydlí. Po čase se cesta opět opraví. Jenže zanedlouho přijdou další lijáky a vše je tu znovu. A znovu. A zase. Přesně v této nezáviděníhodné situaci se nacházejí majitelé devatenácti chat stojících v oblasti za pilou v Seči.

Chataři v Seči s obavami vyhlížejí prudké deště. Každý větší liják totiž promění cestu k jejich obydlím v potok, kterým se valí nejen dravá voda, ale i bahno z okolních polí. „Přístupovou cestu jsme loni na vlastní náklady nechali opravit. Udělali jsme sbírku, každý z devatenácti majitelů chaty přispěl tisícovkou nebo se podílel na rekonstrukci vlastní prací. I poté to stále byla nezpevněná cesta, nicméně udělali jsme na ní nové odvodňovací kanály a vysypaly ji kamennou drtí. Letos nám ji však už dvakrát zcela spláchly přívalové deště. Místo ní zůstala pouze vymletá koryta plná bahna. Po cestě se vyjet nedalo, a tak jsme i s auty zůstali uvězněni u chat. Naštěstí nám pomohli zaměstnanci nedaleké pily,“ popsala Večerníku jedna z chatařek Růžena Ježková.
K první povodni došlo letos před Velikonocemi, k té druhé poslední červencový pátek. V obou případech cestu opravily Lesy města Prostějova, které v této oblasti hospodaří. „V prvním případě tak učinily dokonce na vlastní náklady. Chtěli bychom jim za to moc poděkovat,“ vyjádřila se Ježková.
Seč spadá do katastru Lipové. „Za starostou už jsme byli, ale bylo to naprosto zbytečné. Už se na to byli dívat i místní zemědělci. Snad by pomohlo, pokud by okrajovou část pole zatravnili a vznikl by na ní remízek. Tak jsme zvědaví, zda se k tomu nakonec i odhodlají. Moc bychom si to přáli,“ uzavřela za všechny chataře Ježková.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments