Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Představte si, že si na vlastní náklady opravíte cestu ke svému stavení. Pak přijdou prudké lijáky, které vám z ní udělají vše ničící řeku. Když pak voda opadne, tak je cesta naprosto nesjízdná a vy zůstanete trčet u svého obydlí. Po čase se cesta opět opraví. Jenže zanedlouho přijdou další lijáky a vše je tu znovu. A znovu. A zase. Přesně v této nezáviděníhodné situaci se nacházejí majitelé devatenácti chat stojících v oblasti za pilou v Seči.

Chataři v Seči s obavami vyhlížejí prudké deště. Každý větší liják totiž promění cestu k jejich obydlím v potok, kterým se valí nejen dravá voda, ale i bahno z okolních polí. „Přístupovou cestu jsme loni na vlastní náklady nechali opravit. Udělali jsme sbírku, každý z devatenácti majitelů chaty přispěl tisícovkou nebo se podílel na rekonstrukci vlastní prací. I poté to stále byla nezpevněná cesta, nicméně udělali jsme na ní nové odvodňovací kanály a vysypaly ji kamennou drtí. Letos nám ji však už dvakrát zcela spláchly přívalové deště. Místo ní zůstala pouze vymletá koryta plná bahna. Po cestě se vyjet nedalo, a tak jsme i s auty zůstali uvězněni u chat. Naštěstí nám pomohli zaměstnanci nedaleké pily,“ popsala Večerníku jedna z chatařek Růžena Ježková.
K první povodni došlo letos před Velikonocemi, k té druhé poslední červencový pátek. V obou případech cestu opravily Lesy města Prostějova, které v této oblasti hospodaří. „V prvním případě tak učinily dokonce na vlastní náklady. Chtěli bychom jim za to moc poděkovat,“ vyjádřila se Ježková.
Seč spadá do katastru Lipové. „Za starostou už jsme byli, ale bylo to naprosto zbytečné. Už se na to byli dívat i místní zemědělci. Snad by pomohlo, pokud by okrajovou část pole zatravnili a vznikl by na ní remízek. Tak jsme zvědaví, zda se k tomu nakonec i odhodlají. Moc bychom si to přáli,“ uzavřela za všechny chataře Ježková.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments