Dobré ráno, dnes je středa 23.1.2019
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Představte si, že si na vlastní náklady opravíte cestu ke svému stavení. Pak přijdou prudké lijáky, které vám z ní udělají vše ničící řeku. Když pak voda opadne, tak je cesta naprosto nesjízdná a vy zůstanete trčet u svého obydlí. Po čase se cesta opět opraví. Jenže zanedlouho přijdou další lijáky a vše je tu znovu. A znovu. A zase. Přesně v této nezáviděníhodné situaci se nacházejí majitelé devatenácti chat stojících v oblasti za pilou v Seči.

Chataři v Seči s obavami vyhlížejí prudké deště. Každý větší liják totiž promění cestu k jejich obydlím v potok, kterým se valí nejen dravá voda, ale i bahno z okolních polí. „Přístupovou cestu jsme loni na vlastní náklady nechali opravit. Udělali jsme sbírku, každý z devatenácti majitelů chaty přispěl tisícovkou nebo se podílel na rekonstrukci vlastní prací. I poté to stále byla nezpevněná cesta, nicméně udělali jsme na ní nové odvodňovací kanály a vysypaly ji kamennou drtí. Letos nám ji však už dvakrát zcela spláchly přívalové deště. Místo ní zůstala pouze vymletá koryta plná bahna. Po cestě se vyjet nedalo, a tak jsme i s auty zůstali uvězněni u chat. Naštěstí nám pomohli zaměstnanci nedaleké pily,“ popsala Večerníku jedna z chatařek Růžena Ježková.
K první povodni došlo letos před Velikonocemi, k té druhé poslední červencový pátek. V obou případech cestu opravily Lesy města Prostějova, které v této oblasti hospodaří. „V prvním případě tak učinily dokonce na vlastní náklady. Chtěli bychom jim za to moc poděkovat,“ vyjádřila se Ježková.
Seč spadá do katastru Lipové. „Za starostou už jsme byli, ale bylo to naprosto zbytečné. Už se na to byli dívat i místní zemědělci. Snad by pomohlo, pokud by okrajovou část pole zatravnili a vznikl by na ní remízek. Tak jsme zvědaví, zda se k tomu nakonec i odhodlají. Moc bychom si to přáli,“ uzavřela za všechny chataře Ježková.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments