Dobré ráno, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na toho bychom si měli dávat pozor! Zhruba čtyřicetiletý Pavel Z. koncem letošního dubna pěstmi zaútočil v ulici Trávnická na jednoho z Prostějovanů. Chtěl po něm peníze. Napadený muž skončil s otřesem mozku v nemocnici, dva týdny nemohl do práce a stále má problémy s levým okem, na které po útoku téměř neviděl. Útočník byl následně hospitalizován v psychiatrické léčebně ve Šternberku, odkud byl v polovině července propuštěn. Nyní je možné jej téměř každý den potkat ve Zlaté bráně, kde v rychlém občerstvení dojídá zbytky jídel a obtěžuje okolí...

K onomu útoku došlo ve čtvrtek 26. dubna v Trávnické ulici. „Můj známý mě začal mlátit pěstmi do hlavy. Já se nijak nebránil. Někdo z kolemjdoucích zavolal strážníky, kteří jej zadrželi. Mě odvezli sanitkou do nemocnice. Podepsal jsem reverz, ale doma jsem neustále zvracel a špatně viděl na oko, tak jsem skončil v nemocnici znovu,“ popsal tehdy napadený, podle něhož se v případě Pavla Z. nejednalo o první podobný útok. „Trpí psychickými problémy. Od doktora má předepsané prášky, ale nebere je. Podle toho, co mi říkali strážníci, tak už s ním i oni měli mnohokrát co do činění,“ dodal muž, který v nemocnici strávil dva dny a další dva týdny byl v pracovní neschopnosti. „Doktorka mi řekla, že po zranění oka budu mít trvalé následky. Zhruba dva dny v týdnu se mi před očima stále dělají mžitky,“ popsal Večerníku svůj aktuální zdravotní stav Roman.
Dle našich informací byl Pavel Z. po útoku hospitalizovaný v psychiatrické léčebně ve Šternberku, v polovině července byl ovšem z ústavu propuštěn. Zaměstnání však nehledal a na svobodě se vrátil ke svému dřívějšímu stylu: žije jako bezdomovec a často vysedává v horním patře obchodního centra Zlatá brána, kde dojídá zbytky jídel po hostech. Vulgárně přitom pokřikuje na zaměstnance centra a jeho excesy téměř každý den musí řešit prostějovští strážníci.
Kvůli dubnovému napadení by jej v dohledné době měl čekat soud. Hlavní líčení však dosud nebylo nařízeno. 

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments