Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na toho bychom si měli dávat pozor! Zhruba čtyřicetiletý Pavel Z. koncem letošního dubna pěstmi zaútočil v ulici Trávnická na jednoho z Prostějovanů. Chtěl po něm peníze. Napadený muž skončil s otřesem mozku v nemocnici, dva týdny nemohl do práce a stále má problémy s levým okem, na které po útoku téměř neviděl. Útočník byl následně hospitalizován v psychiatrické léčebně ve Šternberku, odkud byl v polovině července propuštěn. Nyní je možné jej téměř každý den potkat ve Zlaté bráně, kde v rychlém občerstvení dojídá zbytky jídel a obtěžuje okolí...

K onomu útoku došlo ve čtvrtek 26. dubna v Trávnické ulici. „Můj známý mě začal mlátit pěstmi do hlavy. Já se nijak nebránil. Někdo z kolemjdoucích zavolal strážníky, kteří jej zadrželi. Mě odvezli sanitkou do nemocnice. Podepsal jsem reverz, ale doma jsem neustále zvracel a špatně viděl na oko, tak jsem skončil v nemocnici znovu,“ popsal tehdy napadený, podle něhož se v případě Pavla Z. nejednalo o první podobný útok. „Trpí psychickými problémy. Od doktora má předepsané prášky, ale nebere je. Podle toho, co mi říkali strážníci, tak už s ním i oni měli mnohokrát co do činění,“ dodal muž, který v nemocnici strávil dva dny a další dva týdny byl v pracovní neschopnosti. „Doktorka mi řekla, že po zranění oka budu mít trvalé následky. Zhruba dva dny v týdnu se mi před očima stále dělají mžitky,“ popsal Večerníku svůj aktuální zdravotní stav Roman.
Dle našich informací byl Pavel Z. po útoku hospitalizovaný v psychiatrické léčebně ve Šternberku, v polovině července byl ovšem z ústavu propuštěn. Zaměstnání však nehledal a na svobodě se vrátil ke svému dřívějšímu stylu: žije jako bezdomovec a často vysedává v horním patře obchodního centra Zlatá brána, kde dojídá zbytky jídel po hostech. Vulgárně přitom pokřikuje na zaměstnance centra a jeho excesy téměř každý den musí řešit prostějovští strážníci.
Kvůli dubnovému napadení by jej v dohledné době měl čekat soud. Hlavní líčení však dosud nebylo nařízeno. 

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments