Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na toho bychom si měli dávat pozor! Zhruba čtyřicetiletý Pavel Z. koncem letošního dubna pěstmi zaútočil v ulici Trávnická na jednoho z Prostějovanů. Chtěl po něm peníze. Napadený muž skončil s otřesem mozku v nemocnici, dva týdny nemohl do práce a stále má problémy s levým okem, na které po útoku téměř neviděl. Útočník byl následně hospitalizován v psychiatrické léčebně ve Šternberku, odkud byl v polovině července propuštěn. Nyní je možné jej téměř každý den potkat ve Zlaté bráně, kde v rychlém občerstvení dojídá zbytky jídel a obtěžuje okolí...

K onomu útoku došlo ve čtvrtek 26. dubna v Trávnické ulici. „Můj známý mě začal mlátit pěstmi do hlavy. Já se nijak nebránil. Někdo z kolemjdoucích zavolal strážníky, kteří jej zadrželi. Mě odvezli sanitkou do nemocnice. Podepsal jsem reverz, ale doma jsem neustále zvracel a špatně viděl na oko, tak jsem skončil v nemocnici znovu,“ popsal tehdy napadený, podle něhož se v případě Pavla Z. nejednalo o první podobný útok. „Trpí psychickými problémy. Od doktora má předepsané prášky, ale nebere je. Podle toho, co mi říkali strážníci, tak už s ním i oni měli mnohokrát co do činění,“ dodal muž, který v nemocnici strávil dva dny a další dva týdny byl v pracovní neschopnosti. „Doktorka mi řekla, že po zranění oka budu mít trvalé následky. Zhruba dva dny v týdnu se mi před očima stále dělají mžitky,“ popsal Večerníku svůj aktuální zdravotní stav Roman.
Dle našich informací byl Pavel Z. po útoku hospitalizovaný v psychiatrické léčebně ve Šternberku, v polovině července byl ovšem z ústavu propuštěn. Zaměstnání však nehledal a na svobodě se vrátil ke svému dřívějšímu stylu: žije jako bezdomovec a často vysedává v horním patře obchodního centra Zlatá brána, kde dojídá zbytky jídel po hostech. Vulgárně přitom pokřikuje na zaměstnance centra a jeho excesy téměř každý den musí řešit prostějovští strážníci.
Kvůli dubnovému napadení by jej v dohledné době měl čekat soud. Hlavní líčení však dosud nebylo nařízeno. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments