Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na toho bychom si měli dávat pozor! Zhruba čtyřicetiletý Pavel Z. koncem letošního dubna pěstmi zaútočil v ulici Trávnická na jednoho z Prostějovanů. Chtěl po něm peníze. Napadený muž skončil s otřesem mozku v nemocnici, dva týdny nemohl do práce a stále má problémy s levým okem, na které po útoku téměř neviděl. Útočník byl následně hospitalizován v psychiatrické léčebně ve Šternberku, odkud byl v polovině července propuštěn. Nyní je možné jej téměř každý den potkat ve Zlaté bráně, kde v rychlém občerstvení dojídá zbytky jídel a obtěžuje okolí...

K onomu útoku došlo ve čtvrtek 26. dubna v Trávnické ulici. „Můj známý mě začal mlátit pěstmi do hlavy. Já se nijak nebránil. Někdo z kolemjdoucích zavolal strážníky, kteří jej zadrželi. Mě odvezli sanitkou do nemocnice. Podepsal jsem reverz, ale doma jsem neustále zvracel a špatně viděl na oko, tak jsem skončil v nemocnici znovu,“ popsal tehdy napadený, podle něhož se v případě Pavla Z. nejednalo o první podobný útok. „Trpí psychickými problémy. Od doktora má předepsané prášky, ale nebere je. Podle toho, co mi říkali strážníci, tak už s ním i oni měli mnohokrát co do činění,“ dodal muž, který v nemocnici strávil dva dny a další dva týdny byl v pracovní neschopnosti. „Doktorka mi řekla, že po zranění oka budu mít trvalé následky. Zhruba dva dny v týdnu se mi před očima stále dělají mžitky,“ popsal Večerníku svůj aktuální zdravotní stav Roman.
Dle našich informací byl Pavel Z. po útoku hospitalizovaný v psychiatrické léčebně ve Šternberku, v polovině července byl ovšem z ústavu propuštěn. Zaměstnání však nehledal a na svobodě se vrátil ke svému dřívějšímu stylu: žije jako bezdomovec a často vysedává v horním patře obchodního centra Zlatá brána, kde dojídá zbytky jídel po hostech. Vulgárně přitom pokřikuje na zaměstnance centra a jeho excesy téměř každý den musí řešit prostějovští strážníci.
Kvůli dubnovému napadení by jej v dohledné době měl čekat soud. Hlavní líčení však dosud nebylo nařízeno. 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments