Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Stovky vojáků v dobových uniformách vyzbrojených málokde vídanými zbraněmi, neobyčejné množství vojenské techniky z nejrůznějších historických období, živé ukázky, které všechny přítomné zcela přenesly do minulosti, a také tisíce diváků z celého Prostějovska, Olomouckého kraje, ale i zahraničí. To vše býval jedinečný Military fest, jenž se celkem pětkrát konal v areálu bývalého muničního skladu u Skřípova. V roce 2015 to však bylo bohužel naposledy. S odstupem času Večerník zjišťoval proč...

Historie Military festu se ve Skřípově začala psát v roce 2011. Původně skromná akce se v průběhu několika málo let stala skutečným fenoménem. Její konec přišel stejně náhle jako nečekaně. Souvisel s prodejem areálu bývalého armádního skladu munice, k němuž došlo koncem roku 2015. Celých šest hektarů tehdy od obce Skřípov koupila firma Linaplast z Kralic na Hané, která v jedné z jeho částí rozjela výrobu plastů pro automobilový průmysl.
Bezprostředně po prodeji se hovořilo o tom, že Military fest a další akce, které tam nalezly perfektní prostředí, budou v těchto místech pokračovat i nadále. „S vlastníkem je to domluveno tak, že pokud bude událost nahlášena do konce března, pak by neměl být problém událost povolit. Military fest si dá letos rok pauzu, ale věříme, že příští rok se zde bude opět konat,“ vyjádřil se tehdy Miroslav Kadlec.

S novým majitelem nebyla řeč

Jenže se ukázalo, že předběžné dohody neplatily. „Navzdory nim nebyla s novým majitelem absolutně žádná řeč. Předložili jsme mu hned několik návrhů, ale on o nich nechtěl ani slyšet,“ posteskl si Petr Kučera z pořádajícího Association military fan. Organizátoři tak pro Military fest museli hledat nové zázemí. „Naštěstí nám vyšlo vstříc muzeum Lagerfort XIII. sídlící na Korunní pevnůstce v Olomouci.
Díky tomu se Military fest mohl loni konat v areálu bývalé vojenské pevnosti na Nové ulici u olomouckého aquaparku. Návštěvnost dvoudenní přehlídky byla o něco menší než v předchozích letech. „Skřípov už byl mezi lidmi skutečným pojmem, tady jsme začínali prakticky od nuly. Navíc jsme si loni termínově konkurovali s řadou dalších atraktivních akcí. Nicméně letos do toho jdeme opět,“ nastínil Kučera s tím, že Military fest se v areálu u bývalé vojenské pevnosti bude tentokrát konat v sobotu 8. září. Fanouškům vojenské techniky z Prostějovska tak nezbývá než na akci vyrazit do Olomouce.
Existuje šance, že by se Military fest mohl ještě někdy konat v prostějovském regionu? „Ve Skřípově jsme měli naprosto perfektní zázemí. Jednalo se o rozlehlý oplocený areál umístěný mimo obec, dalo se v něm bezpečně kempovat a zároveň nikoho z místních nerušila střelba. Takový prostor už budeme někde jinde shánět jen velmi těžko,“ uvědomuje si realitu všedních dnů Kučera. (mls)

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments