Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stovky vojáků v dobových uniformách vyzbrojených málokde vídanými zbraněmi, neobyčejné množství vojenské techniky z nejrůznějších historických období, živé ukázky, které všechny přítomné zcela přenesly do minulosti, a také tisíce diváků z celého Prostějovska, Olomouckého kraje, ale i zahraničí. To vše býval jedinečný Military fest, jenž se celkem pětkrát konal v areálu bývalého muničního skladu u Skřípova. V roce 2015 to však bylo bohužel naposledy. S odstupem času Večerník zjišťoval proč...

Historie Military festu se ve Skřípově začala psát v roce 2011. Původně skromná akce se v průběhu několika málo let stala skutečným fenoménem. Její konec přišel stejně náhle jako nečekaně. Souvisel s prodejem areálu bývalého armádního skladu munice, k němuž došlo koncem roku 2015. Celých šest hektarů tehdy od obce Skřípov koupila firma Linaplast z Kralic na Hané, která v jedné z jeho částí rozjela výrobu plastů pro automobilový průmysl.
Bezprostředně po prodeji se hovořilo o tom, že Military fest a další akce, které tam nalezly perfektní prostředí, budou v těchto místech pokračovat i nadále. „S vlastníkem je to domluveno tak, že pokud bude událost nahlášena do konce března, pak by neměl být problém událost povolit. Military fest si dá letos rok pauzu, ale věříme, že příští rok se zde bude opět konat,“ vyjádřil se tehdy Miroslav Kadlec.

S novým majitelem nebyla řeč

Jenže se ukázalo, že předběžné dohody neplatily. „Navzdory nim nebyla s novým majitelem absolutně žádná řeč. Předložili jsme mu hned několik návrhů, ale on o nich nechtěl ani slyšet,“ posteskl si Petr Kučera z pořádajícího Association military fan. Organizátoři tak pro Military fest museli hledat nové zázemí. „Naštěstí nám vyšlo vstříc muzeum Lagerfort XIII. sídlící na Korunní pevnůstce v Olomouci.
Díky tomu se Military fest mohl loni konat v areálu bývalé vojenské pevnosti na Nové ulici u olomouckého aquaparku. Návštěvnost dvoudenní přehlídky byla o něco menší než v předchozích letech. „Skřípov už byl mezi lidmi skutečným pojmem, tady jsme začínali prakticky od nuly. Navíc jsme si loni termínově konkurovali s řadou dalších atraktivních akcí. Nicméně letos do toho jdeme opět,“ nastínil Kučera s tím, že Military fest se v areálu u bývalé vojenské pevnosti bude tentokrát konat v sobotu 8. září. Fanouškům vojenské techniky z Prostějovska tak nezbývá než na akci vyrazit do Olomouce.
Existuje šance, že by se Military fest mohl ještě někdy konat v prostějovském regionu? „Ve Skřípově jsme měli naprosto perfektní zázemí. Jednalo se o rozlehlý oplocený areál umístěný mimo obec, dalo se v něm bezpečně kempovat a zároveň nikoho z místních nerušila střelba. Takový prostor už budeme někde jinde shánět jen velmi těžko,“ uvědomuje si realitu všedních dnů Kučera. (mls)

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments