Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stovky vojáků v dobových uniformách vyzbrojených málokde vídanými zbraněmi, neobyčejné množství vojenské techniky z nejrůznějších historických období, živé ukázky, které všechny přítomné zcela přenesly do minulosti, a také tisíce diváků z celého Prostějovska, Olomouckého kraje, ale i zahraničí. To vše býval jedinečný Military fest, jenž se celkem pětkrát konal v areálu bývalého muničního skladu u Skřípova. V roce 2015 to však bylo bohužel naposledy. S odstupem času Večerník zjišťoval proč...

Historie Military festu se ve Skřípově začala psát v roce 2011. Původně skromná akce se v průběhu několika málo let stala skutečným fenoménem. Její konec přišel stejně náhle jako nečekaně. Souvisel s prodejem areálu bývalého armádního skladu munice, k němuž došlo koncem roku 2015. Celých šest hektarů tehdy od obce Skřípov koupila firma Linaplast z Kralic na Hané, která v jedné z jeho částí rozjela výrobu plastů pro automobilový průmysl.
Bezprostředně po prodeji se hovořilo o tom, že Military fest a další akce, které tam nalezly perfektní prostředí, budou v těchto místech pokračovat i nadále. „S vlastníkem je to domluveno tak, že pokud bude událost nahlášena do konce března, pak by neměl být problém událost povolit. Military fest si dá letos rok pauzu, ale věříme, že příští rok se zde bude opět konat,“ vyjádřil se tehdy Miroslav Kadlec.

S novým majitelem nebyla řeč

Jenže se ukázalo, že předběžné dohody neplatily. „Navzdory nim nebyla s novým majitelem absolutně žádná řeč. Předložili jsme mu hned několik návrhů, ale on o nich nechtěl ani slyšet,“ posteskl si Petr Kučera z pořádajícího Association military fan. Organizátoři tak pro Military fest museli hledat nové zázemí. „Naštěstí nám vyšlo vstříc muzeum Lagerfort XIII. sídlící na Korunní pevnůstce v Olomouci.
Díky tomu se Military fest mohl loni konat v areálu bývalé vojenské pevnosti na Nové ulici u olomouckého aquaparku. Návštěvnost dvoudenní přehlídky byla o něco menší než v předchozích letech. „Skřípov už byl mezi lidmi skutečným pojmem, tady jsme začínali prakticky od nuly. Navíc jsme si loni termínově konkurovali s řadou dalších atraktivních akcí. Nicméně letos do toho jdeme opět,“ nastínil Kučera s tím, že Military fest se v areálu u bývalé vojenské pevnosti bude tentokrát konat v sobotu 8. září. Fanouškům vojenské techniky z Prostějovska tak nezbývá než na akci vyrazit do Olomouce.
Existuje šance, že by se Military fest mohl ještě někdy konat v prostějovském regionu? „Ve Skřípově jsme měli naprosto perfektní zázemí. Jednalo se o rozlehlý oplocený areál umístěný mimo obec, dalo se v něm bezpečně kempovat a zároveň nikoho z místních nerušila střelba. Takový prostor už budeme někde jinde shánět jen velmi těžko,“ uvědomuje si realitu všedních dnů Kučera. (mls)

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments