Dobrý podvečer, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Stovky vojáků v dobových uniformách vyzbrojených málokde vídanými zbraněmi, neobyčejné množství vojenské techniky z nejrůznějších historických období, živé ukázky, které všechny přítomné zcela přenesly do minulosti, a také tisíce diváků z celého Prostějovska, Olomouckého kraje, ale i zahraničí. To vše býval jedinečný Military fest, jenž se celkem pětkrát konal v areálu bývalého muničního skladu u Skřípova. V roce 2015 to však bylo bohužel naposledy. S odstupem času Večerník zjišťoval proč...

Historie Military festu se ve Skřípově začala psát v roce 2011. Původně skromná akce se v průběhu několika málo let stala skutečným fenoménem. Její konec přišel stejně náhle jako nečekaně. Souvisel s prodejem areálu bývalého armádního skladu munice, k němuž došlo koncem roku 2015. Celých šest hektarů tehdy od obce Skřípov koupila firma Linaplast z Kralic na Hané, která v jedné z jeho částí rozjela výrobu plastů pro automobilový průmysl.
Bezprostředně po prodeji se hovořilo o tom, že Military fest a další akce, které tam nalezly perfektní prostředí, budou v těchto místech pokračovat i nadále. „S vlastníkem je to domluveno tak, že pokud bude událost nahlášena do konce března, pak by neměl být problém událost povolit. Military fest si dá letos rok pauzu, ale věříme, že příští rok se zde bude opět konat,“ vyjádřil se tehdy Miroslav Kadlec.

S novým majitelem nebyla řeč

Jenže se ukázalo, že předběžné dohody neplatily. „Navzdory nim nebyla s novým majitelem absolutně žádná řeč. Předložili jsme mu hned několik návrhů, ale on o nich nechtěl ani slyšet,“ posteskl si Petr Kučera z pořádajícího Association military fan. Organizátoři tak pro Military fest museli hledat nové zázemí. „Naštěstí nám vyšlo vstříc muzeum Lagerfort XIII. sídlící na Korunní pevnůstce v Olomouci.
Díky tomu se Military fest mohl loni konat v areálu bývalé vojenské pevnosti na Nové ulici u olomouckého aquaparku. Návštěvnost dvoudenní přehlídky byla o něco menší než v předchozích letech. „Skřípov už byl mezi lidmi skutečným pojmem, tady jsme začínali prakticky od nuly. Navíc jsme si loni termínově konkurovali s řadou dalších atraktivních akcí. Nicméně letos do toho jdeme opět,“ nastínil Kučera s tím, že Military fest se v areálu u bývalé vojenské pevnosti bude tentokrát konat v sobotu 8. září. Fanouškům vojenské techniky z Prostějovska tak nezbývá než na akci vyrazit do Olomouce.
Existuje šance, že by se Military fest mohl ještě někdy konat v prostějovském regionu? „Ve Skřípově jsme měli naprosto perfektní zázemí. Jednalo se o rozlehlý oplocený areál umístěný mimo obec, dalo se v něm bezpečně kempovat a zároveň nikoho z místních nerušila střelba. Takový prostor už budeme někde jinde shánět jen velmi těžko,“ uvědomuje si realitu všedních dnů Kučera. (mls)

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments