Dobré ráno, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Vzešli z výběrových řízení a ihned se ujali svých funkcí. V pondělí 27. srpna se noví ředitelé Sportcentra DDM a Základní školy E. Valenty přišli osobně představit zastupitelům při jejich jednání v obřadní síni prostějovské radnice. Jan Zatloukal a Radim Weisser přednesli i své vize nového vedení obou organizací, kterých je magistrát zřizovatelem.

„Konkurz na nového ředitele byl pro mě hozenou rukavicí, nakonec jsem byl jediným zaměstnancem Sportcentra, který se do výběrového řízení přihlásil. Chci i nadále pokračovat v nastavené koncepci řízení Sportcentra, která už nějaký ten rok poměrně úspěšně funguje. Ano, každý, kdo do podobné funkce přichází, chce přinést něco nového. Já bych toto zařízení otevřel ještě více veřejnosti. A budu samozřejmě pečlivě sledovat přibývající úkoly, které nám v budoucnu budou vyplývat z nové legislativy, stejně tak i aktuální vývoj na trhu s volnočasovými aktivitami a podle toho budeme reagovat naší činností,“ řekl mimo jiné nový ředitel Sportcentra DDM Jan Zatloukal. Posléze zodpověděl i několik dotazů přítomných zastupitelů.
To nový ředitel Základní školy v ulici E. Valenty strávil před zastupiteli mnohem kratší dobu. „Po absolvování vysoké školy jsem začal učit na základní škole v Konici a poté jsem deset let vyučoval na základní škole Palackého v Prostějově. Od roku 2005 jsem působil na Fakultě tělesné výchovy Univerzity Palackého v Olomouci. V nové funkcí ředitele budu mít možnost vychovávat a vzdělávat nastupující generace mladých lidí v tomto městě. Chtěl bych, aby škola nejen dobře fungovala, ale aby patřila v Prostějově mezi nejlepší,“ uvedl při slavnostním představení Radim Weisser.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments