Příjemnou noc, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po letních prázdninách naše děti nastupují opět do škol a snad každý rodič si přeje, aby se děti ve škole nejen co nejvíc naučily, ale aby také do školy chodily rády. A stejně jako ve šťastné rodině vyrůstají šťastné děti, tak do školy, ve které učí spokojení učitelé, chodí děti rády. Sdělovací prostředky neustále mluví o výši platů učitelů, ale to zdaleka není jediný problém pedagogické profese.

Naši učitelé potřebují ke své práci tři obyčejné věci. Důvěru nadřízených a rodičů, čas na své žáky a lepší podmínky pro svou práci. Umíte si představit, že někdo přijde na vaše pracoviště, posadí se a hodinu bude sledovat každý váš pohyb a zapisovat každé slovo, které řeknete? V učitelské profesi to je běžné nejen ze strany České školní inspekce. Pracujete v kanceláři a je samozřejmé, že máte svůj počítač? Tak tomu je pouze na 10% českých základních škol. Máte v kanceláři u kopírky stále balík papírů? Na mnoha školách si papíry buď nosí učitelé, nebo je stanoven limit, kolik toho učitel může pro žáky nakopírovat. Umíte si představit, že máte za osmihodinovou směnu udělat pět výrobků, když výroba jednoho trvá dvě hodiny? Přesně v této situaci je učitel, který má odučit více látky, než kolik má k dispozici vyučovacích hodin.
Jako bývalý učitel a ředitel školy hluboce smekám před prací svých kolegyň a kolegů a jako politik chci rozhodně zlepšit podmínky, ve kterých učitelé pracují. Už kvůli našim dětem.
Mgr. Jaroslav FIDRMUC, kandidát do Senátu 
www.jaroslavfidrmuc.cz

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments