Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po letních prázdninách naše děti nastupují opět do škol a snad každý rodič si přeje, aby se děti ve škole nejen co nejvíc naučily, ale aby také do školy chodily rády. A stejně jako ve šťastné rodině vyrůstají šťastné děti, tak do školy, ve které učí spokojení učitelé, chodí děti rády. Sdělovací prostředky neustále mluví o výši platů učitelů, ale to zdaleka není jediný problém pedagogické profese.

Naši učitelé potřebují ke své práci tři obyčejné věci. Důvěru nadřízených a rodičů, čas na své žáky a lepší podmínky pro svou práci. Umíte si představit, že někdo přijde na vaše pracoviště, posadí se a hodinu bude sledovat každý váš pohyb a zapisovat každé slovo, které řeknete? V učitelské profesi to je běžné nejen ze strany České školní inspekce. Pracujete v kanceláři a je samozřejmé, že máte svůj počítač? Tak tomu je pouze na 10% českých základních škol. Máte v kanceláři u kopírky stále balík papírů? Na mnoha školách si papíry buď nosí učitelé, nebo je stanoven limit, kolik toho učitel může pro žáky nakopírovat. Umíte si představit, že máte za osmihodinovou směnu udělat pět výrobků, když výroba jednoho trvá dvě hodiny? Přesně v této situaci je učitel, který má odučit více látky, než kolik má k dispozici vyučovacích hodin.
Jako bývalý učitel a ředitel školy hluboce smekám před prací svých kolegyň a kolegů a jako politik chci rozhodně zlepšit podmínky, ve kterých učitelé pracují. Už kvůli našim dětem.
Mgr. Jaroslav FIDRMUC, kandidát do Senátu 
www.jaroslavfidrmuc.cz

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments