Dobré odpoledne, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po letních prázdninách naše děti nastupují opět do škol a snad každý rodič si přeje, aby se děti ve škole nejen co nejvíc naučily, ale aby také do školy chodily rády. A stejně jako ve šťastné rodině vyrůstají šťastné děti, tak do školy, ve které učí spokojení učitelé, chodí děti rády. Sdělovací prostředky neustále mluví o výši platů učitelů, ale to zdaleka není jediný problém pedagogické profese.

Naši učitelé potřebují ke své práci tři obyčejné věci. Důvěru nadřízených a rodičů, čas na své žáky a lepší podmínky pro svou práci. Umíte si představit, že někdo přijde na vaše pracoviště, posadí se a hodinu bude sledovat každý váš pohyb a zapisovat každé slovo, které řeknete? V učitelské profesi to je běžné nejen ze strany České školní inspekce. Pracujete v kanceláři a je samozřejmé, že máte svůj počítač? Tak tomu je pouze na 10% českých základních škol. Máte v kanceláři u kopírky stále balík papírů? Na mnoha školách si papíry buď nosí učitelé, nebo je stanoven limit, kolik toho učitel může pro žáky nakopírovat. Umíte si představit, že máte za osmihodinovou směnu udělat pět výrobků, když výroba jednoho trvá dvě hodiny? Přesně v této situaci je učitel, který má odučit více látky, než kolik má k dispozici vyučovacích hodin.
Jako bývalý učitel a ředitel školy hluboce smekám před prací svých kolegyň a kolegů a jako politik chci rozhodně zlepšit podmínky, ve kterých učitelé pracují. Už kvůli našim dětem.
Mgr. Jaroslav FIDRMUC, kandidát do Senátu 
www.jaroslavfidrmuc.cz

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments