Dobré ráno, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po letních prázdninách naše děti nastupují opět do škol a snad každý rodič si přeje, aby se děti ve škole nejen co nejvíc naučily, ale aby také do školy chodily rády. A stejně jako ve šťastné rodině vyrůstají šťastné děti, tak do školy, ve které učí spokojení učitelé, chodí děti rády. Sdělovací prostředky neustále mluví o výši platů učitelů, ale to zdaleka není jediný problém pedagogické profese.

Naši učitelé potřebují ke své práci tři obyčejné věci. Důvěru nadřízených a rodičů, čas na své žáky a lepší podmínky pro svou práci. Umíte si představit, že někdo přijde na vaše pracoviště, posadí se a hodinu bude sledovat každý váš pohyb a zapisovat každé slovo, které řeknete? V učitelské profesi to je běžné nejen ze strany České školní inspekce. Pracujete v kanceláři a je samozřejmé, že máte svůj počítač? Tak tomu je pouze na 10% českých základních škol. Máte v kanceláři u kopírky stále balík papírů? Na mnoha školách si papíry buď nosí učitelé, nebo je stanoven limit, kolik toho učitel může pro žáky nakopírovat. Umíte si představit, že máte za osmihodinovou směnu udělat pět výrobků, když výroba jednoho trvá dvě hodiny? Přesně v této situaci je učitel, který má odučit více látky, než kolik má k dispozici vyučovacích hodin.
Jako bývalý učitel a ředitel školy hluboce smekám před prací svých kolegyň a kolegů a jako politik chci rozhodně zlepšit podmínky, ve kterých učitelé pracují. Už kvůli našim dětem.
Mgr. Jaroslav FIDRMUC, kandidát do Senátu 
www.jaroslavfidrmuc.cz

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments