Dobrý podvečer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Letošní léto opravdu láme rekordy. Na tak stálé slunečné a horké počasí je v našich zeměpisných šířkách málokdo zvyklý. I když z vyprávění známe doby, kdy v létě bývalo pořádně horko a v zimě plno sněhu a pořádná zima.

Stejně jako je u každého individuální vnímání okolní teploty, někdo se cítí jako ryba ve vodě, jiný se cítí unaveně, tak se letošní horká „úroda“ projevuje i v přírodě. Kdo má vlastní studnu, dívá se do ní se stále většími obavami, jestli už dočista nevyschla. Ještě že jsme se s vodou za uplynulá desetiletí naučili tak šetřit. Je nám to stejně houby platné, cena jde stále nahoru.
To bude platit třeba i o obilovinách a pícninách, takže už se nám pekaři předhánějí v oznámeních, o kolik nám od podzimu vzrostou ceny natolik základních potravin, jako je chleba a pečivo. Tuhle jsem četl, že třeba úroda meruněk byla letos naopak více než trojnásobná. Že by byly kvůli tomu významně levnější, už asi zapomněli připsat.
Podle některých klimatologů si budeme muset na podobná léta zvykat. Podnebí se začíná blížit středomořskému, jen to moře tady jaksi nemáme. A to je významný faktor, protože u vody, jak známo, se horka lépe přečkávají.
Pokud bychom popřáli sluchu nejrůznějším spikleneckým teoriím, mohli bychom se dobrat až překvapivého zjištění, že podobné počasí je „objednané“ speciálně pro migranty, aby se ve střední Evropě cítili jako doma. Netřeba k tomu pravda komfortu počasí, oni se cítí jako doma i tak.
V současné době je s výjimkou provincie Idlib Sýrie již plně osvobozená a tamní vláda prezidenta Asada spolu s ruskou a částečně francouzskou pomocí dělá vše pro obnovení infrastruktury a umožnění návratu uprchlíků. Přes dvě stě tisíc se jich už také vrátilo. Jenže převážně z okolních států, z Jordánska a Libanonu. Tam zůstali lidé, kteří opravdu utekli před válkou s tím, že se vrátí hned, jak to bude možné. Do Evropy proudili ti, kterým o vlast a její obnovu vůbec nejde. Jen o vlastní blaho.
Konečně v mezních situacích člověka se vždy tak krásně odděluje letos hodně drahé zrno od plev.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments