Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je to strašlivě smutné, ale budeme si muset zvykat. Někteří z nás umřou, aniž by někomu chyběli. Dokonce si toho možná ani nikdo nevšimne... To je i případ nešťastné Marie Č. z Prostějova, která se rozhodla ve svých sedmašedesáti letech spáchat sebevraždu. V domě na Bezručově náměstí v Prostějově se pravděpodobně sama podřezala. Na její úmrtí se však přišlo až po mnoha dlouhých měsících! Okresní soud nyní hledá jakékoliv svědky této tragické události. 

Osamělost dle četných výzkumů v současné době zabíjí víc Čechů než obezita či kouření. Opuštěným lidem totiž hrozí až o polovinu vyšší riziko předčasného úmrtí. Navíc doba charakteristická krizí rodiny a důrazem na individualismus s sebou přináší i případy, při nichž lidé zemřou, aniž by bylo možné stanovit datum jejich smrti. To je i případ sedmašedesátileté Marie Č., která byla v polovině letošního března nalezena ve svém domě na Bezručově náměstí v Prostějově.
Její tělo objevili policisté a hasiči, kterým se naskytl skutečně hrůzný pohled. Mrtvola ženy ležící na posteli byla již v pokročilém stádiu rozkladu. Přesto bylo jasně patrné, že v pravé ruce drží nůž. Přivolaný lékař se s ohledem na stav těla nedokázal ani přibližně vyjádřit k době úmrtí.

Měla jen kočku...

Policisté zjistili, že dům byl v době nálezu těla zemřelé uzavřen a zajištěn. Klíč visel vevnitř na věšáku u dveří. Zároveň nebylo zjištěné žádné poškození a vše bylo na svém místě.
O tom, že se s největší pravděpodobností jednalo o sebevraždu, svědčí mimo jiné také fakt, že v blízkosti těla seniorky byly nalezeny dva dopisy na rozloučenou. Z nich vyplývalo, že svůj život končí dobrovolně s odůvodněním, že již dále nechce žít... Obsahovaly také pokyny, jak má být naloženo s jejím tělem a jak má být postaráno o její kočku. Přiložena byla také obálka s finanční hotovostí a pokynem, aby byla použita na její pohřeb. Oba dopisy přitom byly datované již 27. května 2017, tedy zhruba deset měsíců před samotným nálezem těla!
„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu účast na sebevraždě, kterého se mohl dopustit neznámý pachatel. Ta byla následně odložena,“ uvádí se ve vyjádření Policie ČR. O konkrétní dotazy jsme v den uzávěrky této strany požádali tiskového mluvčího Františka Kořínka, do jejího vypršení nám však nepřišla žádná reakce.

Ozvěte se soudu

Hasiče a policisty do domu Marie Č. zavolala sousedka zemřelé, poté co dámu neviděla řadu měsíců. Okresní soud v Prostějově aktuálně hledá kohokoliv, kdo by mohl pomoci zjistit její datum smrti nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést. „Kdo tyto informace má, ať nejpozději do dvacátého září podá soudu zprávu,“ vzkazuje soudkyně Adéla Pluskalová.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments