Dobré ráno, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Je to strašlivě smutné, ale budeme si muset zvykat. Někteří z nás umřou, aniž by někomu chyběli. Dokonce si toho možná ani nikdo nevšimne... To je i případ nešťastné Marie Č. z Prostějova, která se rozhodla ve svých sedmašedesáti letech spáchat sebevraždu. V domě na Bezručově náměstí v Prostějově se pravděpodobně sama podřezala. Na její úmrtí se však přišlo až po mnoha dlouhých měsících! Okresní soud nyní hledá jakékoliv svědky této tragické události. 

Osamělost dle četných výzkumů v současné době zabíjí víc Čechů než obezita či kouření. Opuštěným lidem totiž hrozí až o polovinu vyšší riziko předčasného úmrtí. Navíc doba charakteristická krizí rodiny a důrazem na individualismus s sebou přináší i případy, při nichž lidé zemřou, aniž by bylo možné stanovit datum jejich smrti. To je i případ sedmašedesátileté Marie Č., která byla v polovině letošního března nalezena ve svém domě na Bezručově náměstí v Prostějově.
Její tělo objevili policisté a hasiči, kterým se naskytl skutečně hrůzný pohled. Mrtvola ženy ležící na posteli byla již v pokročilém stádiu rozkladu. Přesto bylo jasně patrné, že v pravé ruce drží nůž. Přivolaný lékař se s ohledem na stav těla nedokázal ani přibližně vyjádřit k době úmrtí.

Měla jen kočku...

Policisté zjistili, že dům byl v době nálezu těla zemřelé uzavřen a zajištěn. Klíč visel vevnitř na věšáku u dveří. Zároveň nebylo zjištěné žádné poškození a vše bylo na svém místě.
O tom, že se s největší pravděpodobností jednalo o sebevraždu, svědčí mimo jiné také fakt, že v blízkosti těla seniorky byly nalezeny dva dopisy na rozloučenou. Z nich vyplývalo, že svůj život končí dobrovolně s odůvodněním, že již dále nechce žít... Obsahovaly také pokyny, jak má být naloženo s jejím tělem a jak má být postaráno o její kočku. Přiložena byla také obálka s finanční hotovostí a pokynem, aby byla použita na její pohřeb. Oba dopisy přitom byly datované již 27. května 2017, tedy zhruba deset měsíců před samotným nálezem těla!
„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu účast na sebevraždě, kterého se mohl dopustit neznámý pachatel. Ta byla následně odložena,“ uvádí se ve vyjádření Policie ČR. O konkrétní dotazy jsme v den uzávěrky této strany požádali tiskového mluvčího Františka Kořínka, do jejího vypršení nám však nepřišla žádná reakce.

Ozvěte se soudu

Hasiče a policisty do domu Marie Č. zavolala sousedka zemřelé, poté co dámu neviděla řadu měsíců. Okresní soud v Prostějově aktuálně hledá kohokoliv, kdo by mohl pomoci zjistit její datum smrti nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést. „Kdo tyto informace má, ať nejpozději do dvacátého září podá soudu zprávu,“ vzkazuje soudkyně Adéla Pluskalová.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments