Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je to strašlivě smutné, ale budeme si muset zvykat. Někteří z nás umřou, aniž by někomu chyběli. Dokonce si toho možná ani nikdo nevšimne... To je i případ nešťastné Marie Č. z Prostějova, která se rozhodla ve svých sedmašedesáti letech spáchat sebevraždu. V domě na Bezručově náměstí v Prostějově se pravděpodobně sama podřezala. Na její úmrtí se však přišlo až po mnoha dlouhých měsících! Okresní soud nyní hledá jakékoliv svědky této tragické události. 

Osamělost dle četných výzkumů v současné době zabíjí víc Čechů než obezita či kouření. Opuštěným lidem totiž hrozí až o polovinu vyšší riziko předčasného úmrtí. Navíc doba charakteristická krizí rodiny a důrazem na individualismus s sebou přináší i případy, při nichž lidé zemřou, aniž by bylo možné stanovit datum jejich smrti. To je i případ sedmašedesátileté Marie Č., která byla v polovině letošního března nalezena ve svém domě na Bezručově náměstí v Prostějově.
Její tělo objevili policisté a hasiči, kterým se naskytl skutečně hrůzný pohled. Mrtvola ženy ležící na posteli byla již v pokročilém stádiu rozkladu. Přesto bylo jasně patrné, že v pravé ruce drží nůž. Přivolaný lékař se s ohledem na stav těla nedokázal ani přibližně vyjádřit k době úmrtí.

Měla jen kočku...

Policisté zjistili, že dům byl v době nálezu těla zemřelé uzavřen a zajištěn. Klíč visel vevnitř na věšáku u dveří. Zároveň nebylo zjištěné žádné poškození a vše bylo na svém místě.
O tom, že se s největší pravděpodobností jednalo o sebevraždu, svědčí mimo jiné také fakt, že v blízkosti těla seniorky byly nalezeny dva dopisy na rozloučenou. Z nich vyplývalo, že svůj život končí dobrovolně s odůvodněním, že již dále nechce žít... Obsahovaly také pokyny, jak má být naloženo s jejím tělem a jak má být postaráno o její kočku. Přiložena byla také obálka s finanční hotovostí a pokynem, aby byla použita na její pohřeb. Oba dopisy přitom byly datované již 27. května 2017, tedy zhruba deset měsíců před samotným nálezem těla!
„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu účast na sebevraždě, kterého se mohl dopustit neznámý pachatel. Ta byla následně odložena,“ uvádí se ve vyjádření Policie ČR. O konkrétní dotazy jsme v den uzávěrky této strany požádali tiskového mluvčího Františka Kořínka, do jejího vypršení nám však nepřišla žádná reakce.

Ozvěte se soudu

Hasiče a policisty do domu Marie Č. zavolala sousedka zemřelé, poté co dámu neviděla řadu měsíců. Okresní soud v Prostějově aktuálně hledá kohokoliv, kdo by mohl pomoci zjistit její datum smrti nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést. „Kdo tyto informace má, ať nejpozději do dvacátého září podá soudu zprávu,“ vzkazuje soudkyně Adéla Pluskalová.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments