Dobré ráno, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO: V noci z pátku 7. na sobotu 8. září měly hned tři jednotky hasičů plné ruce práce s požárem skladiště v Močidýlkách. V tuto chvíli zatím není jasná příčina, která dřevotřískovou budovu v těsné blízkosti místní ubytovny zničila. Hasiči rozsáhlý požár dostali pod kontrolu během hodiny, naštěstí při něm nebyl nikdo zraněn.

Pomoc hned tří jednotek hasičů si v nočních hodinách vyžádal rozsáhlý požár skladovacích prostor v Prostějově, v místní části Močidýlka. „Oznámení o požáru nepřesného popisu viditelného kouře a plamenů poblíž místní ubytovny převzalo operační středisko v pátek sedmého září dvaatřicet minut před půlnocí. Hasiči po chvíli potvrdili zahoření v přízemním objektu téměř na celé ploše o rozloze dvacet krát čtyřicet metrů, využívaném pro skladování různých materiálů a věcí nájemníků vedlejší budovy,“ potvrdil událost Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
K místu nahlášeného požáru dorazili společně s profesionální hasičskou jednotkou z Prostějova také dobrovolní hasiči z Vrahovic a Žešova. „Jednotkám se pomocí několika hasebních proudů podařilo oheň po hodině intenzivního hašení lokalizovat. Objekt je po požáru ale zcela zničen. Tam, kde neprostoupily plameny, došlo k výraznému poškození zakouřením. Vlnitá eternitová krytina intenzivnímu žáru neodolala a na většině plochy popraskala či se úplně propadla dovnitř budovy,“ popsal škody Hošák.
Snad jen dílem náhody nebyl při požáru nikdo zraněn. „Naštěstí se uvnitř žádná osoba nenacházela, v navazujícím čase hasiči pokračovali v postupném procházení a dohašování velkého množství malých ohnisek. Bylo potřeba některá místa ve stropních částech pomocí trhacích háků srazit a likvidovat skrytá hoření. Po důkladném dohašení a závěrečné kontrole termokamerou se jednotky krátce před třetí hodinou ranní navracely zpět na své základny,“ dodal mluvčí krajských hasičů s tím, že výše škody je v tuto chvíli předběžně vyčíslena na 200 000 korun. „Příčinu požáru stále vyšetřujeme, prozatím jsme ji neurčili,“ dodal Zdeněk Hošák.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments