Dobré odpoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO: V noci z pátku 7. na sobotu 8. září měly hned tři jednotky hasičů plné ruce práce s požárem skladiště v Močidýlkách. V tuto chvíli zatím není jasná příčina, která dřevotřískovou budovu v těsné blízkosti místní ubytovny zničila. Hasiči rozsáhlý požár dostali pod kontrolu během hodiny, naštěstí při něm nebyl nikdo zraněn.

Pomoc hned tří jednotek hasičů si v nočních hodinách vyžádal rozsáhlý požár skladovacích prostor v Prostějově, v místní části Močidýlka. „Oznámení o požáru nepřesného popisu viditelného kouře a plamenů poblíž místní ubytovny převzalo operační středisko v pátek sedmého září dvaatřicet minut před půlnocí. Hasiči po chvíli potvrdili zahoření v přízemním objektu téměř na celé ploše o rozloze dvacet krát čtyřicet metrů, využívaném pro skladování různých materiálů a věcí nájemníků vedlejší budovy,“ potvrdil událost Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
K místu nahlášeného požáru dorazili společně s profesionální hasičskou jednotkou z Prostějova také dobrovolní hasiči z Vrahovic a Žešova. „Jednotkám se pomocí několika hasebních proudů podařilo oheň po hodině intenzivního hašení lokalizovat. Objekt je po požáru ale zcela zničen. Tam, kde neprostoupily plameny, došlo k výraznému poškození zakouřením. Vlnitá eternitová krytina intenzivnímu žáru neodolala a na většině plochy popraskala či se úplně propadla dovnitř budovy,“ popsal škody Hošák.
Snad jen dílem náhody nebyl při požáru nikdo zraněn. „Naštěstí se uvnitř žádná osoba nenacházela, v navazujícím čase hasiči pokračovali v postupném procházení a dohašování velkého množství malých ohnisek. Bylo potřeba některá místa ve stropních částech pomocí trhacích háků srazit a likvidovat skrytá hoření. Po důkladném dohašení a závěrečné kontrole termokamerou se jednotky krátce před třetí hodinou ranní navracely zpět na své základny,“ dodal mluvčí krajských hasičů s tím, že výše škody je v tuto chvíli předběžně vyčíslena na 200 000 korun. „Příčinu požáru stále vyšetřujeme, prozatím jsme ji neurčili,“ dodal Zdeněk Hošák.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments