Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO: V noci z pátku 7. na sobotu 8. září měly hned tři jednotky hasičů plné ruce práce s požárem skladiště v Močidýlkách. V tuto chvíli zatím není jasná příčina, která dřevotřískovou budovu v těsné blízkosti místní ubytovny zničila. Hasiči rozsáhlý požár dostali pod kontrolu během hodiny, naštěstí při něm nebyl nikdo zraněn.

Pomoc hned tří jednotek hasičů si v nočních hodinách vyžádal rozsáhlý požár skladovacích prostor v Prostějově, v místní části Močidýlka. „Oznámení o požáru nepřesného popisu viditelného kouře a plamenů poblíž místní ubytovny převzalo operační středisko v pátek sedmého září dvaatřicet minut před půlnocí. Hasiči po chvíli potvrdili zahoření v přízemním objektu téměř na celé ploše o rozloze dvacet krát čtyřicet metrů, využívaném pro skladování různých materiálů a věcí nájemníků vedlejší budovy,“ potvrdil událost Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
K místu nahlášeného požáru dorazili společně s profesionální hasičskou jednotkou z Prostějova také dobrovolní hasiči z Vrahovic a Žešova. „Jednotkám se pomocí několika hasebních proudů podařilo oheň po hodině intenzivního hašení lokalizovat. Objekt je po požáru ale zcela zničen. Tam, kde neprostoupily plameny, došlo k výraznému poškození zakouřením. Vlnitá eternitová krytina intenzivnímu žáru neodolala a na většině plochy popraskala či se úplně propadla dovnitř budovy,“ popsal škody Hošák.
Snad jen dílem náhody nebyl při požáru nikdo zraněn. „Naštěstí se uvnitř žádná osoba nenacházela, v navazujícím čase hasiči pokračovali v postupném procházení a dohašování velkého množství malých ohnisek. Bylo potřeba některá místa ve stropních částech pomocí trhacích háků srazit a likvidovat skrytá hoření. Po důkladném dohašení a závěrečné kontrole termokamerou se jednotky krátce před třetí hodinou ranní navracely zpět na své základny,“ dodal mluvčí krajských hasičů s tím, že výše škody je v tuto chvíli předběžně vyčíslena na 200 000 korun. „Příčinu požáru stále vyšetřujeme, prozatím jsme ji neurčili,“ dodal Zdeněk Hošák.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments