Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO: V noci z pátku 7. na sobotu 8. září měly hned tři jednotky hasičů plné ruce práce s požárem skladiště v Močidýlkách. V tuto chvíli zatím není jasná příčina, která dřevotřískovou budovu v těsné blízkosti místní ubytovny zničila. Hasiči rozsáhlý požár dostali pod kontrolu během hodiny, naštěstí při něm nebyl nikdo zraněn.

Pomoc hned tří jednotek hasičů si v nočních hodinách vyžádal rozsáhlý požár skladovacích prostor v Prostějově, v místní části Močidýlka. „Oznámení o požáru nepřesného popisu viditelného kouře a plamenů poblíž místní ubytovny převzalo operační středisko v pátek sedmého září dvaatřicet minut před půlnocí. Hasiči po chvíli potvrdili zahoření v přízemním objektu téměř na celé ploše o rozloze dvacet krát čtyřicet metrů, využívaném pro skladování různých materiálů a věcí nájemníků vedlejší budovy,“ potvrdil událost Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
K místu nahlášeného požáru dorazili společně s profesionální hasičskou jednotkou z Prostějova také dobrovolní hasiči z Vrahovic a Žešova. „Jednotkám se pomocí několika hasebních proudů podařilo oheň po hodině intenzivního hašení lokalizovat. Objekt je po požáru ale zcela zničen. Tam, kde neprostoupily plameny, došlo k výraznému poškození zakouřením. Vlnitá eternitová krytina intenzivnímu žáru neodolala a na většině plochy popraskala či se úplně propadla dovnitř budovy,“ popsal škody Hošák.
Snad jen dílem náhody nebyl při požáru nikdo zraněn. „Naštěstí se uvnitř žádná osoba nenacházela, v navazujícím čase hasiči pokračovali v postupném procházení a dohašování velkého množství malých ohnisek. Bylo potřeba některá místa ve stropních částech pomocí trhacích háků srazit a likvidovat skrytá hoření. Po důkladném dohašení a závěrečné kontrole termokamerou se jednotky krátce před třetí hodinou ranní navracely zpět na své základny,“ dodal mluvčí krajských hasičů s tím, že výše škody je v tuto chvíli předběžně vyčíslena na 200 000 korun. „Příčinu požáru stále vyšetřujeme, prozatím jsme ji neurčili,“ dodal Zdeněk Hošák.

Total Comments

  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments