Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Kradl, kdykoliv k tomu dostal příležitost! Prostějovští kriminalisté viní z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku sedmadvacetiletého muže z obce na Prostějovsku. Těchto skutků se měl obviněný dopustit v období od 18. května do 19. srpna tohoto roku v nejméně osmi případech!

„Obviněný využíval příležitostí, které mu většinou svou neopatrností poskytli sami majitelé odcizených věcí. V portfoliu trestné činnosti se tak u obviněného nacházejí jedno vloupání do odstaveného autobusu, tři krádeže volně přístupných autobaterií z autobusu, krádeže dámské peněženky s doklady, platební kartou a penězi, odloženého mobilního telefonu a peněz z volně odložené kabelky v baru i kapesní krádež peněženky kamarádovi. Při poslední uvedené krádeži byl však přistižen, odcizenou peněženku zahodil a utekl. Celkem svým jednáním způsobil škodu vyčíslenou na bezmála 24 tisíc korun,“ informoval o případu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
„Ke všem uvedeným skutkům se obviněný pod tíhou důkazů doznal a uvedl, že touto činností řešil svou neutěšenou finanční situaci. Protože se nejedná o začátečníka a za obdobnou trestnou činnost byl již dříve odsouzen, hrozí mu nyní trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ vyjádřil se Kořínek k možnosti trestu pro notorického zloděje.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments