Dobré dopoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Více než tři roky bojovalo o své místo na slunci Národní sportovní centrum. Výstavbu haly provázely záhy po založení spolku Prostějov olympijský, který bude halu provozovat, často až hysterické útoky opozičních zastupitelů města. Vrcholné vedení, ale i krajské zastupitelstvo a státní instituce projekt od počátku jednoznačně podporovaly. Všechny nepochopitelné ataky se podařilo ustát a moderní sportovní zařízení bylo 21. srpna úspěšně zkolaudováno. A již tento čtvrtek 13. Září proběhne slavnostní otevření, u něhož Večerník nebude chybět. Stane se tak za účasti mnoha tuzemských osobností ze všech sfér života včetně premiéra vlády ČR Andreje Babiše a sportovních osobností v čele s Tomášem Berdychem a Petrou Kvitovou.!

„Už se všichni těšíme. Kluby dokonce startují se zkušebním provozem již v pondělí desátého září (tj. dnes . pozn.red.). Sportovci se nemůžou dočkat, až budou moci zařízení využívat naplno,“ usmívá se spokojeně Ivan Pospíšil, výkonný ředitel spolku Prostějov olympijský a ředitel Národního sportovního centra Prostějov.
Národní sportovní centrum nabídne od pondělí do pátku zázemí studentům Gymnázia Jiřího Wolkera, Základní školy Valenty, Střední odborné školy podnikání a obchodu, Základní školy Melantrichova, Obchodní akademie Prostějov, Střední školy designu a módy a Střední průmyslové školy strojní a také tenisovým, volejbalovým a basketbalovým mládežníkům. „Budou zde trénovat především dorostenecké kategorie, o víkendu zde odehrají i své mistrovské zápasy. Volné hodiny dáme k dispozici veřejnosti,“ prozradil Pospíšil.
Mistrovským zápasům dorostenců a dorostenek, případně přípravným duelům elitních prostějovských týmů odpovídá také kapacita hlediště, do kterého se vejdou čtyři stovky fanoušků. Původně se uvažovalo o tribunách pro 600 lidí. „Rozhodli jsme se vytvořit maximálně velký rozměr sportoviště. Díky úpravě tribun máme možnost rozdělit halu na dvě poloviny zatahovací oponou a přitom obě nová hřiště mají stále potřebné parametry,“ vysvětlil úpravu ředitel Národního sportovního centra Prostějov. „Tímto způsobem jsme vlastně zdvojnásobili kapacitu haly. Jedno hřiště by mohlo být během pracovního týdne k dispozici 72,5 hodiny týdně, rozdělením jsme od pondělí do pátku získali 145 hodin pro sportovní vyžití dětí a mládeže,“ spočítal Pospíšil.
Nejvýraznější měrou na výstavbu monstrózní budovy přispěl stát, když Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky poskytlo dotaci ve výši 110 milionů korun.

37 nsc rozhvrh
Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments