Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Více než tři roky bojovalo o své místo na slunci Národní sportovní centrum. Výstavbu haly provázely záhy po založení spolku Prostějov olympijský, který bude halu provozovat, často až hysterické útoky opozičních zastupitelů města. Vrcholné vedení, ale i krajské zastupitelstvo a státní instituce projekt od počátku jednoznačně podporovaly. Všechny nepochopitelné ataky se podařilo ustát a moderní sportovní zařízení bylo 21. srpna úspěšně zkolaudováno. A již tento čtvrtek 13. Září proběhne slavnostní otevření, u něhož Večerník nebude chybět. Stane se tak za účasti mnoha tuzemských osobností ze všech sfér života včetně premiéra vlády ČR Andreje Babiše a sportovních osobností v čele s Tomášem Berdychem a Petrou Kvitovou.!

„Už se všichni těšíme. Kluby dokonce startují se zkušebním provozem již v pondělí desátého září (tj. dnes . pozn.red.). Sportovci se nemůžou dočkat, až budou moci zařízení využívat naplno,“ usmívá se spokojeně Ivan Pospíšil, výkonný ředitel spolku Prostějov olympijský a ředitel Národního sportovního centra Prostějov.
Národní sportovní centrum nabídne od pondělí do pátku zázemí studentům Gymnázia Jiřího Wolkera, Základní školy Valenty, Střední odborné školy podnikání a obchodu, Základní školy Melantrichova, Obchodní akademie Prostějov, Střední školy designu a módy a Střední průmyslové školy strojní a také tenisovým, volejbalovým a basketbalovým mládežníkům. „Budou zde trénovat především dorostenecké kategorie, o víkendu zde odehrají i své mistrovské zápasy. Volné hodiny dáme k dispozici veřejnosti,“ prozradil Pospíšil.
Mistrovským zápasům dorostenců a dorostenek, případně přípravným duelům elitních prostějovských týmů odpovídá také kapacita hlediště, do kterého se vejdou čtyři stovky fanoušků. Původně se uvažovalo o tribunách pro 600 lidí. „Rozhodli jsme se vytvořit maximálně velký rozměr sportoviště. Díky úpravě tribun máme možnost rozdělit halu na dvě poloviny zatahovací oponou a přitom obě nová hřiště mají stále potřebné parametry,“ vysvětlil úpravu ředitel Národního sportovního centra Prostějov. „Tímto způsobem jsme vlastně zdvojnásobili kapacitu haly. Jedno hřiště by mohlo být během pracovního týdne k dispozici 72,5 hodiny týdně, rozdělením jsme od pondělí do pátku získali 145 hodin pro sportovní vyžití dětí a mládeže,“ spočítal Pospíšil.
Nejvýraznější měrou na výstavbu monstrózní budovy přispěl stát, když Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky poskytlo dotaci ve výši 110 milionů korun.

37 nsc rozhvrh
Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments