Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Více než tři roky bojovalo o své místo na slunci Národní sportovní centrum. Výstavbu haly provázely záhy po založení spolku Prostějov olympijský, který bude halu provozovat, často až hysterické útoky opozičních zastupitelů města. Vrcholné vedení, ale i krajské zastupitelstvo a státní instituce projekt od počátku jednoznačně podporovaly. Všechny nepochopitelné ataky se podařilo ustát a moderní sportovní zařízení bylo 21. srpna úspěšně zkolaudováno. A již tento čtvrtek 13. Září proběhne slavnostní otevření, u něhož Večerník nebude chybět. Stane se tak za účasti mnoha tuzemských osobností ze všech sfér života včetně premiéra vlády ČR Andreje Babiše a sportovních osobností v čele s Tomášem Berdychem a Petrou Kvitovou.!

„Už se všichni těšíme. Kluby dokonce startují se zkušebním provozem již v pondělí desátého září (tj. dnes . pozn.red.). Sportovci se nemůžou dočkat, až budou moci zařízení využívat naplno,“ usmívá se spokojeně Ivan Pospíšil, výkonný ředitel spolku Prostějov olympijský a ředitel Národního sportovního centra Prostějov.
Národní sportovní centrum nabídne od pondělí do pátku zázemí studentům Gymnázia Jiřího Wolkera, Základní školy Valenty, Střední odborné školy podnikání a obchodu, Základní školy Melantrichova, Obchodní akademie Prostějov, Střední školy designu a módy a Střední průmyslové školy strojní a také tenisovým, volejbalovým a basketbalovým mládežníkům. „Budou zde trénovat především dorostenecké kategorie, o víkendu zde odehrají i své mistrovské zápasy. Volné hodiny dáme k dispozici veřejnosti,“ prozradil Pospíšil.
Mistrovským zápasům dorostenců a dorostenek, případně přípravným duelům elitních prostějovských týmů odpovídá také kapacita hlediště, do kterého se vejdou čtyři stovky fanoušků. Původně se uvažovalo o tribunách pro 600 lidí. „Rozhodli jsme se vytvořit maximálně velký rozměr sportoviště. Díky úpravě tribun máme možnost rozdělit halu na dvě poloviny zatahovací oponou a přitom obě nová hřiště mají stále potřebné parametry,“ vysvětlil úpravu ředitel Národního sportovního centra Prostějov. „Tímto způsobem jsme vlastně zdvojnásobili kapacitu haly. Jedno hřiště by mohlo být během pracovního týdne k dispozici 72,5 hodiny týdně, rozdělením jsme od pondělí do pátku získali 145 hodin pro sportovní vyžití dětí a mládeže,“ spočítal Pospíšil.
Nejvýraznější měrou na výstavbu monstrózní budovy přispěl stát, když Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky poskytlo dotaci ve výši 110 milionů korun.

37 nsc rozhvrh
Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments