Dobré dopoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Více než tři roky bojovalo o své místo na slunci Národní sportovní centrum. Výstavbu haly provázely záhy po založení spolku Prostějov olympijský, který bude halu provozovat, často až hysterické útoky opozičních zastupitelů města. Vrcholné vedení, ale i krajské zastupitelstvo a státní instituce projekt od počátku jednoznačně podporovaly. Všechny nepochopitelné ataky se podařilo ustát a moderní sportovní zařízení bylo 21. srpna úspěšně zkolaudováno. A již tento čtvrtek 13. Září proběhne slavnostní otevření, u něhož Večerník nebude chybět. Stane se tak za účasti mnoha tuzemských osobností ze všech sfér života včetně premiéra vlády ČR Andreje Babiše a sportovních osobností v čele s Tomášem Berdychem a Petrou Kvitovou.!

„Už se všichni těšíme. Kluby dokonce startují se zkušebním provozem již v pondělí desátého září (tj. dnes . pozn.red.). Sportovci se nemůžou dočkat, až budou moci zařízení využívat naplno,“ usmívá se spokojeně Ivan Pospíšil, výkonný ředitel spolku Prostějov olympijský a ředitel Národního sportovního centra Prostějov.
Národní sportovní centrum nabídne od pondělí do pátku zázemí studentům Gymnázia Jiřího Wolkera, Základní školy Valenty, Střední odborné školy podnikání a obchodu, Základní školy Melantrichova, Obchodní akademie Prostějov, Střední školy designu a módy a Střední průmyslové školy strojní a také tenisovým, volejbalovým a basketbalovým mládežníkům. „Budou zde trénovat především dorostenecké kategorie, o víkendu zde odehrají i své mistrovské zápasy. Volné hodiny dáme k dispozici veřejnosti,“ prozradil Pospíšil.
Mistrovským zápasům dorostenců a dorostenek, případně přípravným duelům elitních prostějovských týmů odpovídá také kapacita hlediště, do kterého se vejdou čtyři stovky fanoušků. Původně se uvažovalo o tribunách pro 600 lidí. „Rozhodli jsme se vytvořit maximálně velký rozměr sportoviště. Díky úpravě tribun máme možnost rozdělit halu na dvě poloviny zatahovací oponou a přitom obě nová hřiště mají stále potřebné parametry,“ vysvětlil úpravu ředitel Národního sportovního centra Prostějov. „Tímto způsobem jsme vlastně zdvojnásobili kapacitu haly. Jedno hřiště by mohlo být během pracovního týdne k dispozici 72,5 hodiny týdně, rozdělením jsme od pondělí do pátku získali 145 hodin pro sportovní vyžití dětí a mládeže,“ spočítal Pospíšil.
Nejvýraznější měrou na výstavbu monstrózní budovy přispěl stát, když Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky poskytlo dotaci ve výši 110 milionů korun.

37 nsc rozhvrh
Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments