Dobré odpoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V minulém vydání Večerník informoval o krádeži sedmdesát metrů dlouhého kabelu, který měl sloužit k zapojení veřejného osvětlení na právě zrekonstruované silnici pod dálničním nadjezdem, takzvanou „myší dírou“ ve Vrahovicích. Ani tato komplikace však nezabránila tomu, aby magistrát nechal opravenou komunikaci otevřít.

„Komunikace byla zprovozněna ještě s předstihem. Nicméně někteří nenechaví spoluobčané ukradli kabely, které vedly k lampám veřejného osvětlení, a tím pádem ještě nějaký ten den bude trvat, než firma sežene náhradu a pak světla zapojí,“ prozradil Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky Statutárního města Prostějova. „Zloději sedmdesátimetrový kabel pro mě nevysvětlitelným způsobem vyrvali ze země, i když byl už přikryt zhruba půlmetrovou vrstvou hlíny. Nicméně osvětlení by nijak nemělo ovlivnit provoz po této komunikaci, auta tam už jezdí,“ zkonstatoval.
Po rekonstrukci je před dálničním nadjezdem značně rozšířená vozovka, která je navíc „narovnaná“. „Už zde není ostrý oblouk okolo zahrádek. Pozemky jsme od majitelů vykoupili a silnici takzvaně více narovnali. Teď je mnohem přehlednější, a tím bezpečnější,“ popisuje Fišer.
Rekonstrukce „myší díry“ stála městskou pokladnu zhruba dva miliony korun. A pokud se policii podaří vypátrat zloděje kabelu, magistrát bude po pachateli škodu vymáhat.


Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments