Dobrý podvečer, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Totální nezodpovědnost, která se mu vymstila. Mladého muže ve středu ráno přejel na hlavním nádraží vlak. Jak je to možné? Mladík měl totiž v uších sluchátka a absolutně nedával pozor na to, co se děje. Ledabyle tak vstoupil do kolejiště a o neštěstí bylo postaráno...

„Ve středu pátého září před šestou hodinou ranní došlo na hlavním vlakovém nádraží v Prostějově ke střetu osobního vlaku se čtyřiadvacetiletým mužem z Olomouce. Podle prvotního šetření si při přecházení kolejí nevšiml rozjíždějícího se vlaku a vstoupil mu do cesty. Strojvůdci se střetu již zabránit nepodařilo. Vlak neslyšel, protože měl na uších nasazená sluchátka,“ prozradil k nešťastné události František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor v Prostějově.
Při střetu muž utrpěl vážné zranění a v ohrožení života byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Podle informací Večerníku vlak mladíkovi přejel nohu, kterou mu pak v nemocnici museli amputovat!
„Mladého muže jsme po jeho hospitalizaci umístili na oddělení ARO, kde lékaři stabilizovali jeho celkový stav. Muž byl napojen na dýchací přístroje. Dnes už mohu potvrdit, že v sobotu osmého září bude zraněný mladík v již stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života přemístěn na traumatologického oddělení,“ sdělil Večerníku minulý pátek Adam Fritscher, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice v Olomouci. Na otázku, zda mladíkovi byla skutečně amputována noha, odpověděl odmítavě. „Nezlobte se, takto konkrétní být nemohu,“ uvedl.
Neštěstí na hlavním nádraží v Prostějově i nadále vyšetřuje policie. „Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření. Jízda vlaků byla v místě částečně omezena zpomalením provozu. Omezení bylo ukončeno ve středu v 7:23 hodin,“ doplnil další informace mluvčí František Kořínek. 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments