Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.8.2019
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 vytlukyV loňském roce se muselo z městské pokladny vytáhnout rekordní množství peněz na opravy zimou porušených chodníků a silnic v Prostějově. Chodníky v roce 2012 spolykaly deset a půl milionu korun, opravy neskutečných děr na silnicích pak přes šest milionů. Letošní náklady pochopitelně ještě nejsou známy, rekonstrukční práce jsou stále v plném proudu, ale i malé díte tuší, že oproti loňsku budou ještě větší...

Co se týká oprav výtluků na silnicích a poškozené dlažby na chodnících, jde o každoroční záležitost v tomto období. S názorem, že letos se bude muset do oprav investovat ještě víc peněz než v předchozím roce, souhlasí i odborníci. „Je to tak, letos je výtluků na silnicích mnohem více. Na horším technickém stavu všech komunikací se bohužel negativně podepsala tuhá a velmi dlouhá zima, kterou dlouho nepamatujeme,“ potvrdil ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově Martin Grepl, kterého se Večerník vzápětí zeptal, zda technické služby mají zmapovánu celkovou situaci, na kterých prostějovských silnicích jsou výtluky a jakým způsobem a kdy se provedou opravy? „Komunikace kontrolujeme společně se zástupci odboru správy a majetku města prostějovského magistrátu. Následně pak stanovujeme pořadí oprav výtluků komunikací,“ nastínil, jak se tvoří harmonogram prací, Martin Grepl.

Problémem silnic v Prostějově je také to, že mnohé z nich jsou už značně letité, jejich každoroční „látání“ je tak stále na častějším pořádku. Jinak si snad ani nelze vysvětlit skutečnost, že se výtluky během zimy vytvoří znovu také na stejném místě, kde byly předchozí rok opraveny. „Extrémním střídáním teplot dochází k namáhání asfaltu, kde se posléze objeví drobné trhliny, které se velmi rychle zvětšují, až nakonec dojde k poruše soudržnosti asfaltu a vzniku výtluku,“ vysvětlil šéf prostějovských technických služeb. Jak dodal, jeho pracovníci používají k opravám děr v silnicích dvě speciální technologie.  „Větší a hlubší výtluky se vyfrézují, pro zapravení se pak použije teplá balená směs. Menší a mělčí výtluky opravujeme samonivelační metodou TURBO,“ doplnil Grepl.

20 graf„Samozřejmě, že jedním z důvodů, proč jsou silnice a chodníky po každé zimě ve zbídačeném stavu, je i jejich stáří. Město se však snaží každoročně kromě nutných oprav investovat také do výstavby nových komunikací, v případě silnic samozřejmě i ve spolupráci s Olomouckým krajem,“ uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Jedním z příkladů je i připravovaná generální rekonstrukce křižovatky ulic Olomoucká a Barákova. Konečně tak už letos zmizí otřesný úsek dlážděné silnice na okraji Sladkovského ulice, který je plný děr i výmolů. „Chápu občany, hlavně řidiče, kteří si na tento stav neustále stěžují. Jak všichni víme, Sladkovského ulice prošla nedávno v rámci rekonstrukce prostoru okolo místního nádraží rozsáhlou obnovou, úsek u železničního přejezdu však je součástí generální opravy celé křižovatky. A ta přijde na řadu, alespoň v to všichni doufáme, v řádu několika měsíců,“ prozradil Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 10:08

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments