Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nedat přednost v jízdě je jedno z nejhorších selhání řidiče. Přesně na tuto chybu doplatila řidička osobního auta, do které na hlavní silnici v Ponikvi čelně narazilo jiné vozidlo. Následky? Ženu i s jejími dvěma syny odvezly sanitky do nemocnice, jejich zranění by ale neměla být vážná.

Jak zní oficiální zpráva Policie ČR, ve středu 5. září před osmou hodinou došlo v Ponikvi k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Šestačtyřicetiletá řidička Volkswagenu nedala při najíždění z účelové komunikace přednost po hlavní silnici jedoucímu automobilu značky Fiat. A bylo to... „Při čelním střetu vozidel došlo ke zranění řidičky Volkswagenu a jejích dvou synů. Ti byli k ošetření převezeni do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo,“ popsal následky střetu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Výše způsobené hmotné škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 50 000 korun. „Alkohol u obou řidiček policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření. Po prohlídce poškození vozidel policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci automobilu Volkswagen,“ dodal další skutečnosti Kořínek.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments