Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tato kauza po více jak půl roku zbytečně zaměstnala nejen prostějovské zastupitele. Celou záležitost vyšetřovala nejen ministerstva vnitra i financí, ale dokonce také Policie České republiky. Šlo o dotace magistrátu schválené zastupitelstvem a poskytnuté dnes už zkrachovalému mládežnickému klubu LHK Jestřábi Prostějov spolek. Takové smršti stížností a trestních oznámení za celé čtyři roky představitelé města snad ještě nečelili...

Jen připomeňme, že šlo přesně o částku šesti milionů a osmi set třiceti tisíc korun. Je to suma peněz složená z městských dotací pro LHK Jestřábi spolek za poslední tři roky. Veřejná finanční podpora byla schválena zastupitelstvem na základě smlouvy s uvedeným klubem mládežnického hokeje, tehdy zastoupeným bývalým předsedou Michalem Tomigou. Jádrem problému byla však skutečnost, že uvedené peníze automaticky zůstaly na účtu odboru školství, který od zmíněné částky odepisoval na základě faktur náklady hokejového klubu za pronájem ledové plochy a některých nemovitostí na zimním stadionu. Dotace tedy nikdy nebyly poslány na účet klubu, v čemž Krajský soud v Brně viděl hlavní problém. A nařídil městu tyto peníze znovu odeslat na konto insolvenčního správce.
Trnem v oku se tato skutečnost stala i opozičním prostějovským zastupitelům, kteří na náměstkyni primátorky Ivanu Hemerkovou a další členy vedení města poslali udání na ministerstva i trestní oznámení policii. Magistrát podle nich udělil dotaci hokejovému klubu řízenému Tomigou neoprávněně. Už v únoru tohoto roku ale Ministerstvo vnitra a posléze také Ministerstvo financí po posouzení celé situace shodně uvedly, že Statutární město Prostějov dotační pravidla neporušilo a peníze byly poskytnuty LHK Prostějov spolek podle zákonných norem.
A dnes? To, že vedení prostějovské radnice nic nezanedbalo, už podruhé potvrdilo Ministerstvo vnitra a také Policie ČR vyšetřování případu uzavřela s tím, že magistrát se ničeho protiprávního nedopustil. „Ministerstvo vnitra, odbor veřejné správy, dozoru a kontroly došlo k tomuto závěru dokonce opakovaně. Ve svém druhém přípisu konstatuje, že postup orgánů magistrátu byl vyhodnocen jako souladný se zákonem o obcích, jelikož zastupitelstvo města bylo prokazatelně seznámeno se způsobem vyplácení dotace, který byl následně uveden ve smlouvě a který se odlišoval od způsobu uvedeného ve vzoru smlouvy o poskytnutí dotace,“ potvrdila prostějovská primátorka Alena Rašková.
Že jsou dotace pro mládežnický hokej v pořádku, potvrdil nedávno i Krajský soud v Brně. Tehdy rozhodl o vyřazení údajné pohledávky dlužníka LHK Jestřábi spolek vůči statutárnímu městu Prostějov ve výši 6 830 000 korun. Tuto pohledávku zapsal původně insolvenční správce na návrh občana do majetkové podstaty, kterou měl dlužník za městem Prostějov z titulu údajně nevyplacených dotací za rok 2014 až 2016. „Dalším důkazem, že nedošlo k porušení zákona, bylo i šetření Policie České republiky. Ta odložila trestní oznámení opozičních zastupitelů na podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Ani z pohledu policie tak nedošlo v souvislosti s poskytnutím dotace mládežnickému hokeji k žádnému pochybení. Dotace byla řádně vyúčtována, peníze užity pro zajištění činnosti mládežnického hokeje v Prostějově, městu žádná škoda nevznikla,“ přidala s uspokojením Ivana Hemerková, náměstkyně primátorky Statutárního města Prostějov.
Inu, opět se ukázalo, že bývalá zastupitelka za ANO 2011, dnes kandidující už za jiné hnutí, Hana Naiclerová pouze hlasitě křičela, avšak šlo jen o plané obvinění. Ostatně jako už poněkolikáté...

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments