Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Situace s pitnou vodou v Konici je vážná. Už v polovině prázdnin bylo v tomto městě a okolních obcích zakázáno z veřejného vodovodu zalévat zahrady, napouštět bazény a mýt auta. Opatření však příliš nezabrala, naopak pokles hladiny spodní vody pokračuje i nadále. Město se tak bude muset co nejrychleji napojit na jiný vodovod.

Zákaz používat pitnou vodu k zalévání zahrad nebo napouštění bazénů vydal Městský úřad v Konici na základě doporučení Moravské vodárenské. Platí až do 30. září a kromě samotné Konice se týká také obcí Bohuslavice, Březsko, Hačky, Hvozd, Klužínek, Ladín, Ponikev, Ochoz, Polomí, Raková u Konice, Rakůvka a Vojtěchov. Ty všechny jsou napojeny na skupinový vodovod Konice, který bere vodu z vrtů nedaleko Vojtěchova. Zde však došlo k enormnímu poklesu hladiny spodní vody. „Situace je skutečně vážná, kapacita pitné vody je na hraně. Uvedená opatření vyhlášená v polovině prázdnin příliš nepomohla, naopak došlo k dalšímu výraznému poklesu hladiny spodních vod,“ potvrdil aktuálně Večerníku starosta Konice František Novák, který dále upozornil, že prostějovské VaK už v této věci chystají učinit nezbytná opatření.
„Konice a uvedené obce se budou muset co nejrychleji napojit na vodovod Pomoraví. Fakticky to znamená, že ze Štarnova až do Konice a dalších obcí bude třeba udělat vodovodní přípojku. Celá věc je aktuálně ve stádiu projektu, který žádá o stavební povolení. Kdy k propojení dojde, zatím není jisté, doufejme, že to bude co nejdříve,“ informuje veřejnost konický starosta.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments