Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Situace s pitnou vodou v Konici je vážná. Už v polovině prázdnin bylo v tomto městě a okolních obcích zakázáno z veřejného vodovodu zalévat zahrady, napouštět bazény a mýt auta. Opatření však příliš nezabrala, naopak pokles hladiny spodní vody pokračuje i nadále. Město se tak bude muset co nejrychleji napojit na jiný vodovod.

Zákaz používat pitnou vodu k zalévání zahrad nebo napouštění bazénů vydal Městský úřad v Konici na základě doporučení Moravské vodárenské. Platí až do 30. září a kromě samotné Konice se týká také obcí Bohuslavice, Březsko, Hačky, Hvozd, Klužínek, Ladín, Ponikev, Ochoz, Polomí, Raková u Konice, Rakůvka a Vojtěchov. Ty všechny jsou napojeny na skupinový vodovod Konice, který bere vodu z vrtů nedaleko Vojtěchova. Zde však došlo k enormnímu poklesu hladiny spodní vody. „Situace je skutečně vážná, kapacita pitné vody je na hraně. Uvedená opatření vyhlášená v polovině prázdnin příliš nepomohla, naopak došlo k dalšímu výraznému poklesu hladiny spodních vod,“ potvrdil aktuálně Večerníku starosta Konice František Novák, který dále upozornil, že prostějovské VaK už v této věci chystají učinit nezbytná opatření.
„Konice a uvedené obce se budou muset co nejrychleji napojit na vodovod Pomoraví. Fakticky to znamená, že ze Štarnova až do Konice a dalších obcí bude třeba udělat vodovodní přípojku. Celá věc je aktuálně ve stádiu projektu, který žádá o stavební povolení. Kdy k propojení dojde, zatím není jisté, doufejme, že to bude co nejdříve,“ informuje veřejnost konický starosta.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments