Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Situace s pitnou vodou v Konici je vážná. Už v polovině prázdnin bylo v tomto městě a okolních obcích zakázáno z veřejného vodovodu zalévat zahrady, napouštět bazény a mýt auta. Opatření však příliš nezabrala, naopak pokles hladiny spodní vody pokračuje i nadále. Město se tak bude muset co nejrychleji napojit na jiný vodovod.

Zákaz používat pitnou vodu k zalévání zahrad nebo napouštění bazénů vydal Městský úřad v Konici na základě doporučení Moravské vodárenské. Platí až do 30. září a kromě samotné Konice se týká také obcí Bohuslavice, Březsko, Hačky, Hvozd, Klužínek, Ladín, Ponikev, Ochoz, Polomí, Raková u Konice, Rakůvka a Vojtěchov. Ty všechny jsou napojeny na skupinový vodovod Konice, který bere vodu z vrtů nedaleko Vojtěchova. Zde však došlo k enormnímu poklesu hladiny spodní vody. „Situace je skutečně vážná, kapacita pitné vody je na hraně. Uvedená opatření vyhlášená v polovině prázdnin příliš nepomohla, naopak došlo k dalšímu výraznému poklesu hladiny spodních vod,“ potvrdil aktuálně Večerníku starosta Konice František Novák, který dále upozornil, že prostějovské VaK už v této věci chystají učinit nezbytná opatření.
„Konice a uvedené obce se budou muset co nejrychleji napojit na vodovod Pomoraví. Fakticky to znamená, že ze Štarnova až do Konice a dalších obcí bude třeba udělat vodovodní přípojku. Celá věc je aktuálně ve stádiu projektu, který žádá o stavební povolení. Kdy k propojení dojde, zatím není jisté, doufejme, že to bude co nejdříve,“ informuje veřejnost konický starosta.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments