Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Situace s pitnou vodou v Konici je vážná. Už v polovině prázdnin bylo v tomto městě a okolních obcích zakázáno z veřejného vodovodu zalévat zahrady, napouštět bazény a mýt auta. Opatření však příliš nezabrala, naopak pokles hladiny spodní vody pokračuje i nadále. Město se tak bude muset co nejrychleji napojit na jiný vodovod.

Zákaz používat pitnou vodu k zalévání zahrad nebo napouštění bazénů vydal Městský úřad v Konici na základě doporučení Moravské vodárenské. Platí až do 30. září a kromě samotné Konice se týká také obcí Bohuslavice, Březsko, Hačky, Hvozd, Klužínek, Ladín, Ponikev, Ochoz, Polomí, Raková u Konice, Rakůvka a Vojtěchov. Ty všechny jsou napojeny na skupinový vodovod Konice, který bere vodu z vrtů nedaleko Vojtěchova. Zde však došlo k enormnímu poklesu hladiny spodní vody. „Situace je skutečně vážná, kapacita pitné vody je na hraně. Uvedená opatření vyhlášená v polovině prázdnin příliš nepomohla, naopak došlo k dalšímu výraznému poklesu hladiny spodních vod,“ potvrdil aktuálně Večerníku starosta Konice František Novák, který dále upozornil, že prostějovské VaK už v této věci chystají učinit nezbytná opatření.
„Konice a uvedené obce se budou muset co nejrychleji napojit na vodovod Pomoraví. Fakticky to znamená, že ze Štarnova až do Konice a dalších obcí bude třeba udělat vodovodní přípojku. Celá věc je aktuálně ve stádiu projektu, který žádá o stavební povolení. Kdy k propojení dojde, zatím není jisté, doufejme, že to bude co nejdříve,“ informuje veřejnost konický starosta.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments