Dobrý večer, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 drozdoviceFOTOGALERIE Od sobotního rána se k drozdovické kapličce začali scházet lidé nejrůznějšího věku, od nejmenších capartů až po ty největší pamětníky historie této části města. Všichni byli slavnostně naladěni, vždyť ohlášeno bylo kácení osmnáctimetrové májky!

Od deváté hodiny ráno byl pro příchozí připraven tradiční žebřiňák tažený koňským dvojspřežím. Slavnostní jízdu městem využily desítky lidí, včetně prvního náměstka primátora Jiřího Pospíšila. Oči navrch hlavy měly samozřejmě hlavně děti. „Je to pro nás událost, přišli jsme i se třemi dětmi. Nebudeme přece sedět doma, když se tady na jednom místě při dobré zábavě schází tolik známých. A kácení májky, to je přece krásná tradice,“ svěřila se Večerníku se svými pocity Jana Bočková.

V sobotu dopoledne se lidé v Drozdovicích rozhodně nenudili. Bohaté občerstvení, pivo teklo proudem a do tance hrála řízná muzika. Navíc pro děti byla připravena spousta atrakcí a soutěží. „Letos je to už třetí ročník kácení máje Spolku na obnovu starých zvyků, který byl v Drozdovicích založen už v roce 1945. Dnes se snažíme staré tradice obnovovat a udržovat. Stavění májky a následně její kácení je jednou z akcí, která od nepaměti vždy patřila k Drozdovicím,“ řekl na úvod Večerníku Pavel Makový, hlavní pořadatel sobotní lidové veselice. Návštěvnost této akce stále stoupá, což hlavní organizátor jenom kvituje. „Je to příjemný pohled, když vidíte lidi se dobře bavit poté, co odhodí za hlavu své každodenní starosti. A o to jde, na co sedět doma, když se tady můžete sejít a u piva či opečené klobásy si pokecat,“ dodal Pavel Makový.

Po poledni byla u kapličky zapálena tradiční vatra a místní chasa se chopila stařičké pily, aby pokácela májku. Ta padla během několika minut. Z její koruny místní opatrně vyndali flašku slivovice, která přežila bezmála měsíc bez úhony. Nikdo ji neukradl, májku nikdo předčasně nepokácel. „Hlídali jsme ji jako oko v hlavě,“ uzavřel Pavel Makový.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments