Dobré odpoledne, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 drozdoviceFOTOGALERIE Od sobotního rána se k drozdovické kapličce začali scházet lidé nejrůznějšího věku, od nejmenších capartů až po ty největší pamětníky historie této části města. Všichni byli slavnostně naladěni, vždyť ohlášeno bylo kácení osmnáctimetrové májky!

Od deváté hodiny ráno byl pro příchozí připraven tradiční žebřiňák tažený koňským dvojspřežím. Slavnostní jízdu městem využily desítky lidí, včetně prvního náměstka primátora Jiřího Pospíšila. Oči navrch hlavy měly samozřejmě hlavně děti. „Je to pro nás událost, přišli jsme i se třemi dětmi. Nebudeme přece sedět doma, když se tady na jednom místě při dobré zábavě schází tolik známých. A kácení májky, to je přece krásná tradice,“ svěřila se Večerníku se svými pocity Jana Bočková.

V sobotu dopoledne se lidé v Drozdovicích rozhodně nenudili. Bohaté občerstvení, pivo teklo proudem a do tance hrála řízná muzika. Navíc pro děti byla připravena spousta atrakcí a soutěží. „Letos je to už třetí ročník kácení máje Spolku na obnovu starých zvyků, který byl v Drozdovicích založen už v roce 1945. Dnes se snažíme staré tradice obnovovat a udržovat. Stavění májky a následně její kácení je jednou z akcí, která od nepaměti vždy patřila k Drozdovicím,“ řekl na úvod Večerníku Pavel Makový, hlavní pořadatel sobotní lidové veselice. Návštěvnost této akce stále stoupá, což hlavní organizátor jenom kvituje. „Je to příjemný pohled, když vidíte lidi se dobře bavit poté, co odhodí za hlavu své každodenní starosti. A o to jde, na co sedět doma, když se tady můžete sejít a u piva či opečené klobásy si pokecat,“ dodal Pavel Makový.

Po poledni byla u kapličky zapálena tradiční vatra a místní chasa se chopila stařičké pily, aby pokácela májku. Ta padla během několika minut. Z její koruny místní opatrně vyndali flašku slivovice, která přežila bezmála měsíc bez úhony. Nikdo ji neukradl, májku nikdo předčasně nepokácel. „Hlídali jsme ji jako oko v hlavě,“ uzavřel Pavel Makový.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments