Dobrý večer, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 koupak_vrahoviceS koupališti v Prostějově to jde z kopce. Dalo by se jednoduše konstatovat, ještě že máme ten aquapark... Bývalý hojně navštěvovaný „koupák“ za Kosteleckou ulicí měl být dávno zrekonstruovaný a letos tady měli občané do padesátimetrového plaveckého bazénu skákat první šipky. Jenomže město nedostalo státní dotaci, tudíž veškeré plány zatím vzaly za své. A Vrahovice? Zdejší koupaliště bude i letos otevřeno, ale za hodně velkého přimhouření obou očí hygieniků...!

„Kdybychom vloni dosáhli na dotační titul na rekonstrukci koupaliště za Kosteleckou ulicí a letos by se zahájil jeho provoz, vrahovické koupaliště by nyní muselo být uzavřeno. Kvůli nevyhovujícímu betonovému bazénu totiž hygienici povolili pro letošní rok pouze provizorní provoz tohoto sokolského areálu. Jelikož ale v současnosti je v Prostějově v provozu pouze aquapark v Krasické ulici, což určitě nestačí poptávce naší veřejnosti, existuje taková tichá dohoda mezi městem a hygienou o tomto řešení. Nedokáži si představit, že by v parných dnech bylo ve městě otevřeno pouze jediné koupaliště,“ shrnul pro Večerník situaci kolem vodních radovánek Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Provozovatelé vrahovického koupaliště nedávno požádali magistrát o finanční pomoc. Chod tohoto oblíbeného letního areálu by každopádně chtěli udržet. „Sokolové by s koupalištěm skutečně potřebovali pomoc, nutná je generální rekonstrukce bazénu. Problém je ovšem to, že nejde o majetek města. A také to, že hygienici požadují vybudování zbrusu nového bazénu včetně sociálního zázemí, tedy i šaten. A to by byla ze strany města investice v řádu desítek milionů korun. Tedy stejná, s jakou se počítá pro obnovu koupaliště za velodromem v Prostějově,“ nevidí moc světlou budoucnost sokolského koupaliště ve Vrahovicích Zdeněk Fišer. „Pomoci se budeme snažit každopádně, uvidíme však, co na celý problém řekne zastupitelstvo. První podmínkou ale bude, že provozovatelé tohoto koupaliště předají tento majetek městu. Nemůžeme totiž investovat do cizího,“ dodal náměstek primátora.

21 koupaliste_kostelecka„V tom nevidím žádný problém, jsme připraveni magistrátu prodat naše koupaliště za pověstnou jednu korunu. Ta ochota z naší strany rozhodně je,“ sdělil Večerníku hned na začátku naší návštěvy ve Vrahovicích Jan Smilek, dlouholetý správce místního sokolského koupaliště. „Náš bazén je betonový a byl vybudován na začátku padesátých let minulého století. Vidíte sami, že ho flikujeme, jak se dá, aby vůbec lidově řečeno držel pohromadě. A je to rok od roku horší. Pokud bychom neměli mít problém s hygieniky, chtělo by to alespoň plastový, protože nerezový, jaké jsou v prostějovském aquaparku, je až příliš nákladný. Ale neřekl bych, že hygienici nám pro letošek povolili pouze provizorní provoz. Pravidelně nám kontrolují vzorky napouštěné vody a ty byly vždycky v pořádku. V tomto problém nikdy nebyl. Jinak provoz držíme zuby nehty,“ dodal na závěr Jan Smilek.

Jak tedy dopadne koupaliště ve Vrahovicích? To mají ukázat už nejbližší měsíce...

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments