Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 koupak_vrahoviceS koupališti v Prostějově to jde z kopce. Dalo by se jednoduše konstatovat, ještě že máme ten aquapark... Bývalý hojně navštěvovaný „koupák“ za Kosteleckou ulicí měl být dávno zrekonstruovaný a letos tady měli občané do padesátimetrového plaveckého bazénu skákat první šipky. Jenomže město nedostalo státní dotaci, tudíž veškeré plány zatím vzaly za své. A Vrahovice? Zdejší koupaliště bude i letos otevřeno, ale za hodně velkého přimhouření obou očí hygieniků...!

„Kdybychom vloni dosáhli na dotační titul na rekonstrukci koupaliště za Kosteleckou ulicí a letos by se zahájil jeho provoz, vrahovické koupaliště by nyní muselo být uzavřeno. Kvůli nevyhovujícímu betonovému bazénu totiž hygienici povolili pro letošní rok pouze provizorní provoz tohoto sokolského areálu. Jelikož ale v současnosti je v Prostějově v provozu pouze aquapark v Krasické ulici, což určitě nestačí poptávce naší veřejnosti, existuje taková tichá dohoda mezi městem a hygienou o tomto řešení. Nedokáži si představit, že by v parných dnech bylo ve městě otevřeno pouze jediné koupaliště,“ shrnul pro Večerník situaci kolem vodních radovánek Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Provozovatelé vrahovického koupaliště nedávno požádali magistrát o finanční pomoc. Chod tohoto oblíbeného letního areálu by každopádně chtěli udržet. „Sokolové by s koupalištěm skutečně potřebovali pomoc, nutná je generální rekonstrukce bazénu. Problém je ovšem to, že nejde o majetek města. A také to, že hygienici požadují vybudování zbrusu nového bazénu včetně sociálního zázemí, tedy i šaten. A to by byla ze strany města investice v řádu desítek milionů korun. Tedy stejná, s jakou se počítá pro obnovu koupaliště za velodromem v Prostějově,“ nevidí moc světlou budoucnost sokolského koupaliště ve Vrahovicích Zdeněk Fišer. „Pomoci se budeme snažit každopádně, uvidíme však, co na celý problém řekne zastupitelstvo. První podmínkou ale bude, že provozovatelé tohoto koupaliště předají tento majetek městu. Nemůžeme totiž investovat do cizího,“ dodal náměstek primátora.

21 koupaliste_kostelecka„V tom nevidím žádný problém, jsme připraveni magistrátu prodat naše koupaliště za pověstnou jednu korunu. Ta ochota z naší strany rozhodně je,“ sdělil Večerníku hned na začátku naší návštěvy ve Vrahovicích Jan Smilek, dlouholetý správce místního sokolského koupaliště. „Náš bazén je betonový a byl vybudován na začátku padesátých let minulého století. Vidíte sami, že ho flikujeme, jak se dá, aby vůbec lidově řečeno držel pohromadě. A je to rok od roku horší. Pokud bychom neměli mít problém s hygieniky, chtělo by to alespoň plastový, protože nerezový, jaké jsou v prostějovském aquaparku, je až příliš nákladný. Ale neřekl bych, že hygienici nám pro letošek povolili pouze provizorní provoz. Pravidelně nám kontrolují vzorky napouštěné vody a ty byly vždycky v pořádku. V tomto problém nikdy nebyl. Jinak provoz držíme zuby nehty,“ dodal na závěr Jan Smilek.

Jak tedy dopadne koupaliště ve Vrahovicích? To mají ukázat už nejbližší měsíce...

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments