Dobrý večer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 zeranovskaVečerník často upozorňuje na nebezpečné úseky na prostějovských silnicích. Ten další jsme nalezli v Žeranovské ulici těsně před křižovatkou na Poděbradově náměstí. Řidičům, kteří z této ulice vyjíždějí na zelenou, se pletou do cesty chodci. Byť na přechodu pro chodce…

Je to opravdu k vzteku. Není vůbec výjimečné, když stojíte s autem v dlouhé koloně v Žeranovské ulici a čekáte na to, až zelená na semaforu vás pustí ven do křižovatky na Poděbradově náměstí. Když konečně zelená blikne, snažíte se co nejrychleji rozjet, vždyť semafor pustí maximálně pět nebo šest aut. Ale nakonec musíte dupnout na brzdu a čekat, protože do dráhy vám přes přechod u křižovatky přejdou chodci!

„Ano, o tomto problémů vím a samotného mě štve. Projíždím Žeranovskou ulicí několikrát denně a pokaždé vidím, jak chodci schválně vstoupí na přechod ve chvíli, kdy řidiči dostanou zelenou pokyn k opuštění křižovatky,“ potvrdil Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu.

Podle našeho názoru by celou věc vyřešily semafory i na přechodu pro chodce. Šéf odboru dopravy však odmítavě kroutí hlavou. „To už jsme zkoušeli navrhnout, odborníci to však zamítli s tím, že tato komplikovaná křižovatka by se ještě více zahltila. Jsem přesvědčen o tom, že celý problém se vyřeší sám, a to již brzkou výstavbou kruhové křižovatky na Poděbradově náměstí,“ dodal Nakládal.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments