Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 zeranovskaVečerník často upozorňuje na nebezpečné úseky na prostějovských silnicích. Ten další jsme nalezli v Žeranovské ulici těsně před křižovatkou na Poděbradově náměstí. Řidičům, kteří z této ulice vyjíždějí na zelenou, se pletou do cesty chodci. Byť na přechodu pro chodce…

Je to opravdu k vzteku. Není vůbec výjimečné, když stojíte s autem v dlouhé koloně v Žeranovské ulici a čekáte na to, až zelená na semaforu vás pustí ven do křižovatky na Poděbradově náměstí. Když konečně zelená blikne, snažíte se co nejrychleji rozjet, vždyť semafor pustí maximálně pět nebo šest aut. Ale nakonec musíte dupnout na brzdu a čekat, protože do dráhy vám přes přechod u křižovatky přejdou chodci!

„Ano, o tomto problémů vím a samotného mě štve. Projíždím Žeranovskou ulicí několikrát denně a pokaždé vidím, jak chodci schválně vstoupí na přechod ve chvíli, kdy řidiči dostanou zelenou pokyn k opuštění křižovatky,“ potvrdil Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu.

Podle našeho názoru by celou věc vyřešily semafory i na přechodu pro chodce. Šéf odboru dopravy však odmítavě kroutí hlavou. „To už jsme zkoušeli navrhnout, odborníci to však zamítli s tím, že tato komplikovaná křižovatka by se ještě více zahltila. Jsem přesvědčen o tom, že celý problém se vyřeší sám, a to již brzkou výstavbou kruhové křižovatky na Poděbradově náměstí,“ dodal Nakládal.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments