Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už to tedy hodně potřebovala! Kostelecká sokolovna je aktuálně obestavěna lešením. Po skončení rekonstrukce letos v listopadu by měla skutečně prokouknout!

Před dvěma lety byla sokolovna v Kostelci na Hané uzavřena a nevypadalo to s ní vůbec dobře. Nyní už je situace úplně jiná. Budovu v centru města od České unie sportu koupila místní radnice a už loni v létě zahájila první, převážně „kosmetické“ opravy. Nyní však již celková rekonstrukce jede na plno.
„Budova se dočká nové fasády, bude zateplený strop, vyměněné okapy a renovací projdou dveře. Vytvoří se rovněž zázemí pro uskladnění cvičebních pomůcek. V suterénu objektu, kde řadu let fungovala vyhlášená diskotéka, najdou prostor pro trénink naši úspěšní kušisté a lukostřelci. Už nyní máme za sebou nákladnou výměnu všech oken a také instalaci nové kotelny,“ provedl nás budovou, ve které panoval čilý stavební ruch, starosta Kostelce na Hané František Horák.
Náklady na opravu přesáhly pět milionů korun. Městskému rozpočtu alespoň částečně „ulevila“ dotace z Olomouckého kraje ve výši 1,9 milionu korun. Sokolovna v Kostelci na Hané tradičně slouží nejen sportovcům, ale i k pořádání řady společenských akcí, mezi něž patří například plesy. Nově by její využití mělo být ještě širší. „Záměr je, aby se z ní stalo také centrum, kde se bude pořádat řada zajímavých kulturních akcí,“ uzavřel kostelecký starosta.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments