Dobré ráno, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už to tedy hodně potřebovala! Kostelecká sokolovna je aktuálně obestavěna lešením. Po skončení rekonstrukce letos v listopadu by měla skutečně prokouknout!

Před dvěma lety byla sokolovna v Kostelci na Hané uzavřena a nevypadalo to s ní vůbec dobře. Nyní už je situace úplně jiná. Budovu v centru města od České unie sportu koupila místní radnice a už loni v létě zahájila první, převážně „kosmetické“ opravy. Nyní však již celková rekonstrukce jede na plno.
„Budova se dočká nové fasády, bude zateplený strop, vyměněné okapy a renovací projdou dveře. Vytvoří se rovněž zázemí pro uskladnění cvičebních pomůcek. V suterénu objektu, kde řadu let fungovala vyhlášená diskotéka, najdou prostor pro trénink naši úspěšní kušisté a lukostřelci. Už nyní máme za sebou nákladnou výměnu všech oken a také instalaci nové kotelny,“ provedl nás budovou, ve které panoval čilý stavební ruch, starosta Kostelce na Hané František Horák.
Náklady na opravu přesáhly pět milionů korun. Městskému rozpočtu alespoň částečně „ulevila“ dotace z Olomouckého kraje ve výši 1,9 milionu korun. Sokolovna v Kostelci na Hané tradičně slouží nejen sportovcům, ale i k pořádání řady společenských akcí, mezi něž patří například plesy. Nově by její využití mělo být ještě širší. „Záměr je, aby se z ní stalo také centrum, kde se bude pořádat řada zajímavých kulturních akcí,“ uzavřel kostelecký starosta.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments