Příjemnou noc, dnes je úterý 11.12.2018
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už to tedy hodně potřebovala! Kostelecká sokolovna je aktuálně obestavěna lešením. Po skončení rekonstrukce letos v listopadu by měla skutečně prokouknout!

Před dvěma lety byla sokolovna v Kostelci na Hané uzavřena a nevypadalo to s ní vůbec dobře. Nyní už je situace úplně jiná. Budovu v centru města od České unie sportu koupila místní radnice a už loni v létě zahájila první, převážně „kosmetické“ opravy. Nyní však již celková rekonstrukce jede na plno.
„Budova se dočká nové fasády, bude zateplený strop, vyměněné okapy a renovací projdou dveře. Vytvoří se rovněž zázemí pro uskladnění cvičebních pomůcek. V suterénu objektu, kde řadu let fungovala vyhlášená diskotéka, najdou prostor pro trénink naši úspěšní kušisté a lukostřelci. Už nyní máme za sebou nákladnou výměnu všech oken a také instalaci nové kotelny,“ provedl nás budovou, ve které panoval čilý stavební ruch, starosta Kostelce na Hané František Horák.
Náklady na opravu přesáhly pět milionů korun. Městskému rozpočtu alespoň částečně „ulevila“ dotace z Olomouckého kraje ve výši 1,9 milionu korun. Sokolovna v Kostelci na Hané tradičně slouží nejen sportovcům, ale i k pořádání řady společenských akcí, mezi něž patří například plesy. Nově by její využití mělo být ještě širší. „Záměr je, aby se z ní stalo také centrum, kde se bude pořádat řada zajímavých kulturních akcí,“ uzavřel kostelecký starosta.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments