Dobré ráno, dnes je čtvrtek 27.6.2019
svátek slaví Ladislav,
zítra Lubomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už to tedy hodně potřebovala! Kostelecká sokolovna je aktuálně obestavěna lešením. Po skončení rekonstrukce letos v listopadu by měla skutečně prokouknout!

Před dvěma lety byla sokolovna v Kostelci na Hané uzavřena a nevypadalo to s ní vůbec dobře. Nyní už je situace úplně jiná. Budovu v centru města od České unie sportu koupila místní radnice a už loni v létě zahájila první, převážně „kosmetické“ opravy. Nyní však již celková rekonstrukce jede na plno.
„Budova se dočká nové fasády, bude zateplený strop, vyměněné okapy a renovací projdou dveře. Vytvoří se rovněž zázemí pro uskladnění cvičebních pomůcek. V suterénu objektu, kde řadu let fungovala vyhlášená diskotéka, najdou prostor pro trénink naši úspěšní kušisté a lukostřelci. Už nyní máme za sebou nákladnou výměnu všech oken a také instalaci nové kotelny,“ provedl nás budovou, ve které panoval čilý stavební ruch, starosta Kostelce na Hané František Horák.
Náklady na opravu přesáhly pět milionů korun. Městskému rozpočtu alespoň částečně „ulevila“ dotace z Olomouckého kraje ve výši 1,9 milionu korun. Sokolovna v Kostelci na Hané tradičně slouží nejen sportovcům, ale i k pořádání řady společenských akcí, mezi něž patří například plesy. Nově by její využití mělo být ještě širší. „Záměr je, aby se z ní stalo také centrum, kde se bude pořádat řada zajímavých kulturních akcí,“ uzavřel kostelecký starosta.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments