Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Aktivní uchazeči o práci dneska prostě nejsou!“ To je zkušenost, která se bohužel potvrzuje firmám dnes a denně. Nejinak tomu bylo i na třetím ročníku Burzy práce a vzdělání, která se konala minulé úterý ve Společenském domě v Prostějově. Zatímco školáků dopoledne přišly davy, dospělí nezaměstnaní povětšinou zůstali tam, kde je jim zřejmě nejlépe - tedy doma...

Představit střední odborné školy spolu se zaměstnavateli, kteří jejich absolventům hned nabídnou zaměstnání. To je hlavním posláním akce Burza práce a vzdělání, která v Prostějově napsala třetí ročník. Široká veřejnost měla úterý 2. října jedinečnou možnost v jeden den a na jednom místě kontaktovat jedenačtyřicet firem a jedenáct středních odborných škol. „Dopoledne sem zavítalo opravdu hodně žáků základních škol i středoškoláků, pro které ve spolupráci s prostějovskou ´průmyslovkou´ nabízíme řadu stipendijních programů. Připravili jsme například jednoduchou soutěž a zájemci měli možnost vyzkoušet si i svoji manuální zručnost,“ prozradil Večerníku Ondřej Zíma, personalista společnosti Mubea, která i díky výstavbě nové výrobní haly aktuálně poptává zhruba dvě stovky zaměstnanců. Nabízí jim přitom velmi atraktivní podmínky i plat. „Dospělých zájemců se ukázalo zhruba do dvaceti. Doufali jsme, že jich bude víc, nicméně pokud se akce bude konat příští rok, určitě se jí opět rádi zúčastníme,“ dodal Zíma.

Na stánky s průvodci

Všichni oslovení vystavovatelé si organizaci akce pochvalovali. Zmiňovali přitom zejména fakt, že žáky základních i středních škol celou Burzou provází průvodci, kteří cíleně a jednotlivě představují každého vystavovatele. „Akci považujeme za velmi vydařenou. Zaznamenali jsme doposud nejvyšší počet návštěvníků z řad základních a středních škol. Velmi se nám líbili průvodci z řad zaměstnanců úřadu práce. Nejenže žáky doprovázeli, ale měli informace o naší firmě a byli schopni ji krátce představit. Pomohli tak prolomit bariéry a překonat dětem ostych, aby se ptaly na to, co je zajímá. Firma se tak dostává do povědomí mladší generace,“ přidala Kateřina Krausová ze společnosti Mubea.
To potvrzovali i zástupci dalších firem. „Není to o tom, že bychom zde našli aktivní uchazeče o práci, ti dneska prostě nejsou. Je to ale výborná prezentace firmy, která slouží k tomu, aby se dostala do povědomí dětí a studentů. Faktem je, že mnohé z nich to v tuto chvíli zas až tolik nezajímá. Jednou však i oni budou hledat zaměstnání. Doufáme, že účast na této akci jim pomůže v tom, aby věděli, kam mají zajít, až to budou potřebovat. Bereme to tedy jako investici do budoucna,“ prozradila Večerníku Hana Hujíčková, personalistka společnosti Toray Textiles Central Europe. Tato firma by ve svých řadách uvítala dalších zhruba desítku lidí.
Spokojeni určitě byli i zástupci škol. „Všichni tady mohou vidět, že odborné školy rozhodně nevychovávají nezaměstnané. Chválím organizaci i průvodce. V tomto ohledu je to lepší než zářijová Burza škol,“ srovnal Martin Mokroš, zástupce ředitelky SŠ zdravotní.

Atraktivní doprovodný program

Organizátory akce byly Okresní hospodářská komora v Prostějově, Úřad práce - kontaktní pracoviště v Prostějově, Svaz dopravy a průmyslu a Statutární město Prostějov. A tito pořadatelé se každoročně snaží vymyslet něco nového pro všechny věkové skupiny. Burza byla znovu doplněná doprovodným programem, který zahrnoval módní přehlídku, tanec, ochutnávky, úpravu účesu, nehtovou modeláž, trenažéry či praktické ukázky minipohovorů a vedení výběrových řízení v anglickém jazyce. Připravena byla celá řada dalších atrakcí jako například vodní bar. „Mně se tady ale nejvíc líbil trenažér převrácení auta a pochutnal jsem si i na výborných klobáskách,“ reagoval na dotaz Večerníku jeden ze středoškoláků.
I v letošním roce byla třešničkou na dortu venkovní expozice. Tam byla k vidění souprava tahače s návěsem a zájemci o práci profesionálního řidiče si mohli promluvit přímo s člověkem z praxe, a sice s jedním z nejlepších profesionálních řidičů v České republice Rudolfem Pokorným. Velkým lákadlem pro všechny byla také vojenská technika 601. skupiny speciálních sil. Návštěvníci měli jedinečnou příležitost prohlédnout si vojenská vozidla připravená k boji tak, jak je speciální síly běžně využívají při operacích,“ vypíchla Helena Chalánková, ředitelka Okresní hospodářské komory v Prostějově. „Jsem velmi ráda, že i přes nepřízeň počasí byla návštěvnost ještě vyšší jako v loňském roce a naplnila očekávání vystavovatelů i návštěvníků.“

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments