Příjemnou noc, dnes je úterý 11.12.2018
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Žádali o to několik let a teď v říjnu na ně konečně přijde řada. Rekonstrukce hasičské zbrojnice ve Vrahovicích začne každým dnem. Předminulý týden už radní vybrali v konkurzu firmu, která investici za bezmála deset milionů korun zrealizuje. A stavbaři se do sídla vrahovického sboru dobrovolných hasičů pustí pěkně zostra.

„Předmětem veřejné zakázky jsou přístavba a související rekonstrukce stávajícího objektu požární zbrojnice jednotky Sboru dobrovolných hasičů Vrahovice, místní části města Prostějova. Nová přístavba, zčásti dvoupodlažní, zčásti jednopodlažní, bude provedena v severozápadní části objektu. Přístavba bude zahrnovat umývárnu a šatnu mužstva, sklady na hadice, ochranné pomůcky a hasiva, dále kuchyňku a místnost pro kotel a technologii tepelné úpravy vody. Na stávajících budovách dojde také k zateplení, a to obvodových stěn i střechy,“ vyjmenoval všechny části rekonstrukce Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky Prostějova. Jak ještě uvedl, celková předpokládaná hodnota této městské zakázky činí 9 828 000 korun i s DPD. „Předpokládaný termín zahájení prací na rekonstrukci hasičské zbrojnice je říjen tohoto roku, ukončení je pak naplánováno na konec května roku příštího,“ doplnil Fišer.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments