Dobré ráno, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Žádali o to několik let a teď v říjnu na ně konečně přijde řada. Rekonstrukce hasičské zbrojnice ve Vrahovicích začne každým dnem. Předminulý týden už radní vybrali v konkurzu firmu, která investici za bezmála deset milionů korun zrealizuje. A stavbaři se do sídla vrahovického sboru dobrovolných hasičů pustí pěkně zostra.

„Předmětem veřejné zakázky jsou přístavba a související rekonstrukce stávajícího objektu požární zbrojnice jednotky Sboru dobrovolných hasičů Vrahovice, místní části města Prostějova. Nová přístavba, zčásti dvoupodlažní, zčásti jednopodlažní, bude provedena v severozápadní části objektu. Přístavba bude zahrnovat umývárnu a šatnu mužstva, sklady na hadice, ochranné pomůcky a hasiva, dále kuchyňku a místnost pro kotel a technologii tepelné úpravy vody. Na stávajících budovách dojde také k zateplení, a to obvodových stěn i střechy,“ vyjmenoval všechny části rekonstrukce Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky Prostějova. Jak ještě uvedl, celková předpokládaná hodnota této městské zakázky činí 9 828 000 korun i s DPD. „Předpokládaný termín zahájení prací na rekonstrukci hasičské zbrojnice je říjen tohoto roku, ukončení je pak naplánováno na konec května roku příštího,“ doplnil Fišer.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments