Dobré dopoledne, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Žádali o to několik let a teď v říjnu na ně konečně přijde řada. Rekonstrukce hasičské zbrojnice ve Vrahovicích začne každým dnem. Předminulý týden už radní vybrali v konkurzu firmu, která investici za bezmála deset milionů korun zrealizuje. A stavbaři se do sídla vrahovického sboru dobrovolných hasičů pustí pěkně zostra.

„Předmětem veřejné zakázky jsou přístavba a související rekonstrukce stávajícího objektu požární zbrojnice jednotky Sboru dobrovolných hasičů Vrahovice, místní části města Prostějova. Nová přístavba, zčásti dvoupodlažní, zčásti jednopodlažní, bude provedena v severozápadní části objektu. Přístavba bude zahrnovat umývárnu a šatnu mužstva, sklady na hadice, ochranné pomůcky a hasiva, dále kuchyňku a místnost pro kotel a technologii tepelné úpravy vody. Na stávajících budovách dojde také k zateplení, a to obvodových stěn i střechy,“ vyjmenoval všechny části rekonstrukce Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky Prostějova. Jak ještě uvedl, celková předpokládaná hodnota této městské zakázky činí 9 828 000 korun i s DPD. „Předpokládaný termín zahájení prací na rekonstrukci hasičské zbrojnice je říjen tohoto roku, ukončení je pak naplánováno na konec května roku příštího,“ doplnil Fišer.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments