Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tento človíček opravdu přitahuje pořádné maléry! Pavel Jakubčík, který po brutálním napadení odsouzeným Romem na ubytovně v Olomoucké ulici ze 13. května 2015 tak tak přežil a dosud se potýká se zdravotními následky, se znovu popral!


Večerníku se naplno přiznal s tím, že na začátku července při rvačce ve vinotéce utrpěl zlomeninu žeber, nedávno mu jiný násilník přerazil nohu! No řekněte, nemá tento člověk pech?

Život Pavla Jakubčíka sleduje Večerník od chvíle jeho napadení na ubytovně v Olomoucké ulici. Poté, co ho romský násilník odsouzený za tento čin na šest a půl roku vězení, takřka zmrzačil, byl Jakubčík měsíc v bezvědomí a život mu několika operacemi zachránili lékaři ve Fakultní nemocnici Olomouc. Do běžného rytmu se vrátil částečně ochrnutý až za půl roku, následně jej opustila přítelkyně a delší dobu přebýval na ulici nebo v azylovém domě. Vloni však obdržel od Domovní správy Prostějov byt v panelovém domě v Kostelecké ulici. „Život se mi tím rapidně změnil k lepšímu,“ tvrdil tehdy Večerníku Pavel Jakubčík.
V bytě žije společně s věrnou fenkou Tyruškou, ale že by se tím jeho život zklidnil, to tedy ani náhodou... „Chodím občas do jedné vinotéky a začátkem července jsem se tam nepohodl s bratrem majitelky podniku. Byl drzý, a navíc mě chtěl okrást. Chytil jsem jej a potahal po zemi. A jak jsem se pak k němu otočil zády, strčil do mě a já upadl nešťastně na hranu stolu. Měl jsem tři zlomená žebra. Pár dní jsem zase strávil v nemocnici a bolí to dodnes,“ prozradil Večerníku Pavel Jakubčík. Nebyl to však jediný incident, do kterého se opět připletl.
Před třemi týdny se ve stejném podniku dostal do křížku s mužem robustní postavy. „Přišel jsem do vinotéky i se psem, a Tyruška uvnitř začala štěkat. Ten chlap mi začal sprostě nadávat, prý ať s tím čoklem táhnu do prdele. Nejdříve jsem ho požádal, aby se choval slušně a nemluvil sprostě. Ale nadávky pokračovaly, tak jsme se ´chytili´. On mi dupl na nohu a zároveň do mě strčil. Noha nevydržela, křuplo v ní a já mám do dneška sádru. Navíc chodím do nemocnice na injekce, protože stále bolí jako čert,“ svěřil se Večerníku Pavel Jakubčík. Co bude dál, nechce ani předjímat...
Tomuto muži už dlouhodobě pomáhá současná náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová. „Od té doby, co se pan Jakubčík vrátil po napadení na ubytovně v Olomoucké ulici z nemocnice, jsem mu několikrát pořídila velké nákupy, hodlám ho podporovat i nadále. To, co se mu stalo teď, mě strašně mrzí, raději to nehodlám ani komentovat...,“ zareagovala pro Večerník šéfka Okrašlovacího spolku města Prostějova.
Oba incidenty jsou podle Pavla Jakubčíka v šetření policistů a stále neuzavřené. Policie ČR se do uzávěrky tohoto vydání nevyjádřila.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments