Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po volbě primátora se zastupitelům představili jeho noví náměstci, které do funkcí navrhli podle předem daného scénáře v podobě koaliční smlouvy jednotlivé politické subjekty. Nový primátor František Jura nechal tedy hlasovat o zvolení Jiřího Rozehnala (ANO 2011), Milady Sokolové (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova), Aleny Raškové (ČSSD), Jiřího Pospíšila a Jana Krchňavého (oba PéVéčko).


Volba Jiřího Rozehnala, který několik let působil ve funkci předsedy osadního výboru ve Vrahovicích a je členem finančního výboru Krajského úřadu Olomouckého kraje, proběhla velice rychle a po jeho krátkém proslovu jej zvolilo pětadvacet zastupitelů. Rozehnal bude mít ve funkci náměstka primátora na starost stavební investice města, územní plánování a také péči o kulturní památky.
Stejně tak hladce proběhla volba náměstkyně pro dopravu a sociální oblast. Do této pozice se po třech letech v křesle primátorky vrací Alena Rašková.
Po třiceti letech v pozici ředitele Základní školy Jana Železného se po úspěšné volbě ujal funkce náměstka primátora pro školství, výchovu, vzdělání a sport Jan Krchňavý. „Chtěl bych pokračovat v kvalitní práci Ivany Hemerkové, které si vážím a která v této oblasti udělala hodně dobrého,“ uvedl Jan Krchňavý těsně před svým zvolením, při kterém se pro jeho jmenování vyslovilo šestadvacet zastupitelů napříč politickým spektrem.
Do té chvíle se volba náměstků nesla v pohodovém duchu, ovšem ohlášení kandidátky Jiřího Pospíšila na funkci prvního náměstka se neobešlo bez kontroverzní diskuse z řad některých členů opozice. „Ve všech ostatních případech s navrženými kandidáty souhlasím, ale v případě pana Pospíšila mám problém. Pro správu majetku, kdy se jedná třeba o problematiku s Manthellanem či odhadem cen pozemků, bych si představoval nějakého jiného kandidáta. Tudíž panu Pospíšilovi svůj hlas dát nemohu, budu hlasovat proti,“ projevil svůj názor Jan Navrátil (Změna pro Prostějov). Petr Kapounek (Na rovinu!) zase kandidáta na prvního náměstka zkritizoval za to, že chce stále budovat průmyslové zóny i v době, kdy firmy nemohou sehnat v Prostějově žádné nové zaměstnance. „Pan Pospíšil je ten, který v minulém zastupitelstvu vytvářel při jednáních největší nesoulad a přinášel nejvíce problémů,“ přidal se František Fröml (Změna pro Prostějov). Jiří Pospíšil ale našel zastání nejen u nového primátora. „Za novou koalici musím říct, že stoprocentně stojím za nominací magistra Pospíšila,“ přednesl František Jura. Své si ke kritickým připomínkám řekl i sám Pospíšil. „Děkuji za ony kritické připomínky. Možná je hlavní problém v tom, že jsem člověk zásadový, což se některým nelíbí,“ zauvažoval nahlas Jiří Pospíšil. Následné hlasování jej vymrštilo do funkce prvního náměstka, byť nezískal tak velkou podporu hlasů jako v předchozích případech Jiří Rozehnal, Alena Rašková či Jan Krchňavý. Jiří Pospíšil jako první náměstek primátora bude mít na starost správu a údržbu města a oblast komunálních služeb. Do role tzv. druhého muže radnice se vrací po čtyřletém období v roli „pouhého“ náměstka.
Zlatým hřebem volby náměstků se však stalo hlasování ohledně nominantky ODS a nezávislých osobností města Prostějova na post náměstkyně pro kulturu a kulturní rozvoj a ochranu životního prostředí. Milada Sokolová získala pro svoji novou funkci na radnici dvaatřicet hlasů z pětatřiceti možných, přičemž zbývající trio se zdrželo. Holt, šťastná a nekonfliktní to žena. 

Vše o volebním jednání zastupitelstva statutárního města Prostějova najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 5. listopadu

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments