Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po volbě primátora se zastupitelům představili jeho noví náměstci, které do funkcí navrhli podle předem daného scénáře v podobě koaliční smlouvy jednotlivé politické subjekty. Nový primátor František Jura nechal tedy hlasovat o zvolení Jiřího Rozehnala (ANO 2011), Milady Sokolové (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova), Aleny Raškové (ČSSD), Jiřího Pospíšila a Jana Krchňavého (oba PéVéčko).


Volba Jiřího Rozehnala, který několik let působil ve funkci předsedy osadního výboru ve Vrahovicích a je členem finančního výboru Krajského úřadu Olomouckého kraje, proběhla velice rychle a po jeho krátkém proslovu jej zvolilo pětadvacet zastupitelů. Rozehnal bude mít ve funkci náměstka primátora na starost stavební investice města, územní plánování a také péči o kulturní památky.
Stejně tak hladce proběhla volba náměstkyně pro dopravu a sociální oblast. Do této pozice se po třech letech v křesle primátorky vrací Alena Rašková.
Po třiceti letech v pozici ředitele Základní školy Jana Železného se po úspěšné volbě ujal funkce náměstka primátora pro školství, výchovu, vzdělání a sport Jan Krchňavý. „Chtěl bych pokračovat v kvalitní práci Ivany Hemerkové, které si vážím a která v této oblasti udělala hodně dobrého,“ uvedl Jan Krchňavý těsně před svým zvolením, při kterém se pro jeho jmenování vyslovilo šestadvacet zastupitelů napříč politickým spektrem.
Do té chvíle se volba náměstků nesla v pohodovém duchu, ovšem ohlášení kandidátky Jiřího Pospíšila na funkci prvního náměstka se neobešlo bez kontroverzní diskuse z řad některých členů opozice. „Ve všech ostatních případech s navrženými kandidáty souhlasím, ale v případě pana Pospíšila mám problém. Pro správu majetku, kdy se jedná třeba o problematiku s Manthellanem či odhadem cen pozemků, bych si představoval nějakého jiného kandidáta. Tudíž panu Pospíšilovi svůj hlas dát nemohu, budu hlasovat proti,“ projevil svůj názor Jan Navrátil (Změna pro Prostějov). Petr Kapounek (Na rovinu!) zase kandidáta na prvního náměstka zkritizoval za to, že chce stále budovat průmyslové zóny i v době, kdy firmy nemohou sehnat v Prostějově žádné nové zaměstnance. „Pan Pospíšil je ten, který v minulém zastupitelstvu vytvářel při jednáních největší nesoulad a přinášel nejvíce problémů,“ přidal se František Fröml (Změna pro Prostějov). Jiří Pospíšil ale našel zastání nejen u nového primátora. „Za novou koalici musím říct, že stoprocentně stojím za nominací magistra Pospíšila,“ přednesl František Jura. Své si ke kritickým připomínkám řekl i sám Pospíšil. „Děkuji za ony kritické připomínky. Možná je hlavní problém v tom, že jsem člověk zásadový, což se některým nelíbí,“ zauvažoval nahlas Jiří Pospíšil. Následné hlasování jej vymrštilo do funkce prvního náměstka, byť nezískal tak velkou podporu hlasů jako v předchozích případech Jiří Rozehnal, Alena Rašková či Jan Krchňavý. Jiří Pospíšil jako první náměstek primátora bude mít na starost správu a údržbu města a oblast komunálních služeb. Do role tzv. druhého muže radnice se vrací po čtyřletém období v roli „pouhého“ náměstka.
Zlatým hřebem volby náměstků se však stalo hlasování ohledně nominantky ODS a nezávislých osobností města Prostějova na post náměstkyně pro kulturu a kulturní rozvoj a ochranu životního prostředí. Milada Sokolová získala pro svoji novou funkci na radnici dvaatřicet hlasů z pětatřiceti možných, přičemž zbývající trio se zdrželo. Holt, šťastná a nekonfliktní to žena. 

Vše o volebním jednání zastupitelstva statutárního města Prostějova najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 5. listopadu

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments