Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zítra, tj. v úterý 4. prosince, bude už v deset hodin dopoledne zahájeno letos předposlední zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Specifické má být tím, že převážnou část jednání zaberou diskuze a schvalování rozpočtu města Prostějova na rok 2019. A jak v pátek nastínil samotný primátor František Jura, on sám bude navrhovat několik změn...

Hned po zahájení budou skládat slavnostní slib dva noví zastupitelé. Poslance Jaroslava Faltýnka (ANO 2011) a Radima Fialu (SPD - Tomio Okamura) totiž v nejvyšším orgánu města nahradí Vojtěch Burda, resp. Martin Křupka. Po schválení programu pak již budou následovat diskuze o konečném návrhu rozpočtu města na příští rok. Očekávají se redukce opozičních zastupitelů, ale jak Večerníku na páteční tiskové konferenci rady města prozradil primátor František Jura, některé změny v rozpočtu bude navrhovat také on sám!
„Samotný rozpočet, tak jak byl schválen radou města, je už podle zákona vyvěšen na úřední desce. Existuje ale předpoklad, že já sám budu na úterním zastupitelstvu předkládat některé návrhy na změny v tomto nejdůležitějším dokumentu města,“ uvedl František Jura (ANO 2011). Na otázku Večerníku, zda může být konkrétní, o jaké změny půjde, však odpověděl vyhýbavě. „Jde o věci, na kterých jsme se shodli v radě města a o kterých jsem komunikoval se všemi předsedy klubů všech politických stran a hnutí v zastupitelstvu. Veřejně tyto změny ale poprvé budu prezentovat až na zastupitelstvu,“ zareagoval první muž města.
Po schválení rozpočtu čeká zastupitele ještě pár bodů programu jednání, například doplňovací volba posledního člena finančního výboru, zřízení komise pro regeneraci městské památkové zóny či schválení nového jména ulice v Čechovicích.
Předposlední jednání zastupitelů v tomto roce proběhne tradičně v obřadní síni radnice a Večerník pochopitelně bude u toho. V příštím vydání tak přineseme podrobné reportáže z průběhu celého zasedání.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments