Příjemnou noc, dnes je pátek 14.12.2018
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Zítra, tj. v úterý 4. prosince, bude už v deset hodin dopoledne zahájeno letos předposlední zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Specifické má být tím, že převážnou část jednání zaberou diskuze a schvalování rozpočtu města Prostějova na rok 2019. A jak v pátek nastínil samotný primátor František Jura, on sám bude navrhovat několik změn...

Hned po zahájení budou skládat slavnostní slib dva noví zastupitelé. Poslance Jaroslava Faltýnka (ANO 2011) a Radima Fialu (SPD - Tomio Okamura) totiž v nejvyšším orgánu města nahradí Vojtěch Burda, resp. Martin Křupka. Po schválení programu pak již budou následovat diskuze o konečném návrhu rozpočtu města na příští rok. Očekávají se redukce opozičních zastupitelů, ale jak Večerníku na páteční tiskové konferenci rady města prozradil primátor František Jura, některé změny v rozpočtu bude navrhovat také on sám!
„Samotný rozpočet, tak jak byl schválen radou města, je už podle zákona vyvěšen na úřední desce. Existuje ale předpoklad, že já sám budu na úterním zastupitelstvu předkládat některé návrhy na změny v tomto nejdůležitějším dokumentu města,“ uvedl František Jura (ANO 2011). Na otázku Večerníku, zda může být konkrétní, o jaké změny půjde, však odpověděl vyhýbavě. „Jde o věci, na kterých jsme se shodli v radě města a o kterých jsem komunikoval se všemi předsedy klubů všech politických stran a hnutí v zastupitelstvu. Veřejně tyto změny ale poprvé budu prezentovat až na zastupitelstvu,“ zareagoval první muž města.
Po schválení rozpočtu čeká zastupitele ještě pár bodů programu jednání, například doplňovací volba posledního člena finančního výboru, zřízení komise pro regeneraci městské památkové zóny či schválení nového jména ulice v Čechovicích.
Předposlední jednání zastupitelů v tomto roce proběhne tradičně v obřadní síni radnice a Večerník pochopitelně bude u toho. V příštím vydání tak přineseme podrobné reportáže z průběhu celého zasedání.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments