Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zítra, tj. v úterý 4. prosince, bude už v deset hodin dopoledne zahájeno letos předposlední zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Specifické má být tím, že převážnou část jednání zaberou diskuze a schvalování rozpočtu města Prostějova na rok 2019. A jak v pátek nastínil samotný primátor František Jura, on sám bude navrhovat několik změn...

Hned po zahájení budou skládat slavnostní slib dva noví zastupitelé. Poslance Jaroslava Faltýnka (ANO 2011) a Radima Fialu (SPD - Tomio Okamura) totiž v nejvyšším orgánu města nahradí Vojtěch Burda, resp. Martin Křupka. Po schválení programu pak již budou následovat diskuze o konečném návrhu rozpočtu města na příští rok. Očekávají se redukce opozičních zastupitelů, ale jak Večerníku na páteční tiskové konferenci rady města prozradil primátor František Jura, některé změny v rozpočtu bude navrhovat také on sám!
„Samotný rozpočet, tak jak byl schválen radou města, je už podle zákona vyvěšen na úřední desce. Existuje ale předpoklad, že já sám budu na úterním zastupitelstvu předkládat některé návrhy na změny v tomto nejdůležitějším dokumentu města,“ uvedl František Jura (ANO 2011). Na otázku Večerníku, zda může být konkrétní, o jaké změny půjde, však odpověděl vyhýbavě. „Jde o věci, na kterých jsme se shodli v radě města a o kterých jsem komunikoval se všemi předsedy klubů všech politických stran a hnutí v zastupitelstvu. Veřejně tyto změny ale poprvé budu prezentovat až na zastupitelstvu,“ zareagoval první muž města.
Po schválení rozpočtu čeká zastupitele ještě pár bodů programu jednání, například doplňovací volba posledního člena finančního výboru, zřízení komise pro regeneraci městské památkové zóny či schválení nového jména ulice v Čechovicích.
Předposlední jednání zastupitelů v tomto roce proběhne tradičně v obřadní síni radnice a Večerník pochopitelně bude u toho. V příštím vydání tak přineseme podrobné reportáže z průběhu celého zasedání.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments