Příjemnou noc, dnes je pátek 14.12.2018
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tak se to stihlo! Poslední listopadový den byl slavnostně otevřen zbrusu nový most přes říčku Valovou u Bedihoště na silnici spojující obec s vedlejšími Kralicemi na Hané. Jeho stavba přišla na 20,5 milionů korun.

Silniční most přes říčku Valovou byl dlouhodobě v havarijním stavu. Během necelých čtyř měsíců byl zbouraný a na jeho místě vyrostla zbrusu nová stavba. V rámci stavebních prací nad říčkou Valovou došlo ke snesení železobetonového trámového mostu a jeho nahrazení novou konstrukcí.Most byl rozdělen na dvě části. Jedna slouží vozidlům a druhá by se měla stát součástí plánované cyklostezky, kterou společně chystají Kralice na Hané a Bedihošť. „Nyní zbývá dodělat zhruba kilometr dlouhý úsek spojující obě obce. Počítáme, že příští rok bychom se mohli pustit do její výstavby,“ vyjádřil se přímo na místě starosta Kralic na Hané Pavel Kolář. „Budeme rádi, když ve stejném termínu bude zahájena oprava průtahu naší obcí,“ doplnil jej starosta Bedihoště Jiří Zips. „Stezka pro cyklisty je důležitou dopravní spojnicí. Jezdí po ní například děti, které míří do školy. Na stavbě cyklostezky se podílely obě obce částkou zhruba čtyři milióny korun,“ přidal vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství Ladislav Růžička.Náklady na výstavbu 12,62 metrů dlouhého mostu vyšly na celkem 20,5 milionů korun včetně DPH. Po dvou milionech na něj přispěly obě obce, hlavním investorem pak byla Správa silnic Olomouckého kraje, která při šestnáctimilionovém financování stavby využila dotaci ze státního rozpočtu.  Právě rekonstrukce mostů by měly vévodit investicím do silnic v příštím roce. Jen v Olomouckém kraji by se jich mělo opravit jedenadvacet. „Jde o další stavební akci, kterou pokračujeme v opravách silnic druhých a třetích tříd. Daří se nám rekonstruovat nejhorší úseky komunikací napříč celým krajem. Další opravené cesty budou zprovozněny ještě do konce tohoto roku,“ slíbil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments