Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak se to stihlo! Poslední listopadový den byl slavnostně otevřen zbrusu nový most přes říčku Valovou u Bedihoště na silnici spojující obec s vedlejšími Kralicemi na Hané. Jeho stavba přišla na 20,5 milionů korun.

Silniční most přes říčku Valovou byl dlouhodobě v havarijním stavu. Během necelých čtyř měsíců byl zbouraný a na jeho místě vyrostla zbrusu nová stavba. V rámci stavebních prací nad říčkou Valovou došlo ke snesení železobetonového trámového mostu a jeho nahrazení novou konstrukcí.Most byl rozdělen na dvě části. Jedna slouží vozidlům a druhá by se měla stát součástí plánované cyklostezky, kterou společně chystají Kralice na Hané a Bedihošť. „Nyní zbývá dodělat zhruba kilometr dlouhý úsek spojující obě obce. Počítáme, že příští rok bychom se mohli pustit do její výstavby,“ vyjádřil se přímo na místě starosta Kralic na Hané Pavel Kolář. „Budeme rádi, když ve stejném termínu bude zahájena oprava průtahu naší obcí,“ doplnil jej starosta Bedihoště Jiří Zips. „Stezka pro cyklisty je důležitou dopravní spojnicí. Jezdí po ní například děti, které míří do školy. Na stavbě cyklostezky se podílely obě obce částkou zhruba čtyři milióny korun,“ přidal vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství Ladislav Růžička.Náklady na výstavbu 12,62 metrů dlouhého mostu vyšly na celkem 20,5 milionů korun včetně DPH. Po dvou milionech na něj přispěly obě obce, hlavním investorem pak byla Správa silnic Olomouckého kraje, která při šestnáctimilionovém financování stavby využila dotaci ze státního rozpočtu.  Právě rekonstrukce mostů by měly vévodit investicím do silnic v příštím roce. Jen v Olomouckém kraji by se jich mělo opravit jedenadvacet. „Jde o další stavební akci, kterou pokračujeme v opravách silnic druhých a třetích tříd. Daří se nám rekonstruovat nejhorší úseky komunikací napříč celým krajem. Další opravené cesty budou zprovozněny ještě do konce tohoto roku,“ slíbil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments