Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak se to stihlo! Poslední listopadový den byl slavnostně otevřen zbrusu nový most přes říčku Valovou u Bedihoště na silnici spojující obec s vedlejšími Kralicemi na Hané. Jeho stavba přišla na 20,5 milionů korun.

Silniční most přes říčku Valovou byl dlouhodobě v havarijním stavu. Během necelých čtyř měsíců byl zbouraný a na jeho místě vyrostla zbrusu nová stavba. V rámci stavebních prací nad říčkou Valovou došlo ke snesení železobetonového trámového mostu a jeho nahrazení novou konstrukcí.Most byl rozdělen na dvě části. Jedna slouží vozidlům a druhá by se měla stát součástí plánované cyklostezky, kterou společně chystají Kralice na Hané a Bedihošť. „Nyní zbývá dodělat zhruba kilometr dlouhý úsek spojující obě obce. Počítáme, že příští rok bychom se mohli pustit do její výstavby,“ vyjádřil se přímo na místě starosta Kralic na Hané Pavel Kolář. „Budeme rádi, když ve stejném termínu bude zahájena oprava průtahu naší obcí,“ doplnil jej starosta Bedihoště Jiří Zips. „Stezka pro cyklisty je důležitou dopravní spojnicí. Jezdí po ní například děti, které míří do školy. Na stavbě cyklostezky se podílely obě obce částkou zhruba čtyři milióny korun,“ přidal vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství Ladislav Růžička.Náklady na výstavbu 12,62 metrů dlouhého mostu vyšly na celkem 20,5 milionů korun včetně DPH. Po dvou milionech na něj přispěly obě obce, hlavním investorem pak byla Správa silnic Olomouckého kraje, která při šestnáctimilionovém financování stavby využila dotaci ze státního rozpočtu.  Právě rekonstrukce mostů by měly vévodit investicím do silnic v příštím roce. Jen v Olomouckém kraji by se jich mělo opravit jedenadvacet. „Jde o další stavební akci, kterou pokračujeme v opravách silnic druhých a třetích tříd. Daří se nám rekonstruovat nejhorší úseky komunikací napříč celým krajem. Další opravené cesty budou zprovozněny ještě do konce tohoto roku,“ slíbil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments