Dobré ráno, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

A je to potvrzeno! Vyšetřování požáru rodinného domu v Chobyni našlo pachatele. Jak už Večerník informoval, měl by jím být Denis Grydil. Ten ovšem dle policistů zapálil objekt neúmyslně. Místní však o takovém závěru vyšetřování pochybují a hledají vlastní vysvětlení...

Bezprostředně po požáru měli lidé z Chobyně jasno. Dům zcela úmyslně zapálil a celou vesnici tím ohrozil Denis Grydil, který se do něj nedávno nastěhoval. On sám připouštěl, že vznik požáru byla jeho chyba, nicméně popíral, že by cokoliv zapálil úmyslně. Závěr policejního vyšetřování se nakonec přiklonil na jeho stranu. „Vyšetřování příčin a okolností požáru rodinného domu v obci Chobyně bylo ukončeno a věc byla předána na Okresní státní zastupitelství v Prostějově k dalšímu rozhodnutí,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Podle policistů mělo k požáru dojít v důsledku špatné manipulace s hořlavou látkou. „Případ byl kvalifikován jako trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti,“ potvrdil Kořínek s tím, že podezřelým je skutečně devětadvacetiletý muž, který v domě v době požáru bydlel. „V případě prokázání viny a odsouzení mu za toto jednání hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ uvedl policejní tiskový mluvčí.
Tomu, že by Denis Grydil dům zapálil neúmyslně, ovšem řada lidí nevěří. „Je to neuvěřitelný pohádkář! Nadělal se už strašně moc průserů, ale vždy z toho nějak vybruslil. Říká se, že ho vždy zachránil fakt, že jeho táta řadu let pracuje na kriminálce. To si ovšem nemyslím, jelikož otec s ním už řadu let nechce mít nic společného,“ vyjádřila se bez obalu žena, která se s Grydilem velmi dobře zná.
Zkontaktovat samotného Denise Grydila se Večerníku nepodařilo, jeho mobilní telefon zůstává trvale vypnutý.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments