Příjemnou noc, dnes je pátek 14.12.2018
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

A je to potvrzeno! Vyšetřování požáru rodinného domu v Chobyni našlo pachatele. Jak už Večerník informoval, měl by jím být Denis Grydil. Ten ovšem dle policistů zapálil objekt neúmyslně. Místní však o takovém závěru vyšetřování pochybují a hledají vlastní vysvětlení...

Bezprostředně po požáru měli lidé z Chobyně jasno. Dům zcela úmyslně zapálil a celou vesnici tím ohrozil Denis Grydil, který se do něj nedávno nastěhoval. On sám připouštěl, že vznik požáru byla jeho chyba, nicméně popíral, že by cokoliv zapálil úmyslně. Závěr policejního vyšetřování se nakonec přiklonil na jeho stranu. „Vyšetřování příčin a okolností požáru rodinného domu v obci Chobyně bylo ukončeno a věc byla předána na Okresní státní zastupitelství v Prostějově k dalšímu rozhodnutí,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Podle policistů mělo k požáru dojít v důsledku špatné manipulace s hořlavou látkou. „Případ byl kvalifikován jako trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti,“ potvrdil Kořínek s tím, že podezřelým je skutečně devětadvacetiletý muž, který v domě v době požáru bydlel. „V případě prokázání viny a odsouzení mu za toto jednání hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ uvedl policejní tiskový mluvčí.
Tomu, že by Denis Grydil dům zapálil neúmyslně, ovšem řada lidí nevěří. „Je to neuvěřitelný pohádkář! Nadělal se už strašně moc průserů, ale vždy z toho nějak vybruslil. Říká se, že ho vždy zachránil fakt, že jeho táta řadu let pracuje na kriminálce. To si ovšem nemyslím, jelikož otec s ním už řadu let nechce mít nic společného,“ vyjádřila se bez obalu žena, která se s Grydilem velmi dobře zná.
Zkontaktovat samotného Denise Grydila se Večerníku nepodařilo, jeho mobilní telefon zůstává trvale vypnutý.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments