Dobrý večer, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

A je to potvrzeno! Vyšetřování požáru rodinného domu v Chobyni našlo pachatele. Jak už Večerník informoval, měl by jím být Denis Grydil. Ten ovšem dle policistů zapálil objekt neúmyslně. Místní však o takovém závěru vyšetřování pochybují a hledají vlastní vysvětlení...

Bezprostředně po požáru měli lidé z Chobyně jasno. Dům zcela úmyslně zapálil a celou vesnici tím ohrozil Denis Grydil, který se do něj nedávno nastěhoval. On sám připouštěl, že vznik požáru byla jeho chyba, nicméně popíral, že by cokoliv zapálil úmyslně. Závěr policejního vyšetřování se nakonec přiklonil na jeho stranu. „Vyšetřování příčin a okolností požáru rodinného domu v obci Chobyně bylo ukončeno a věc byla předána na Okresní státní zastupitelství v Prostějově k dalšímu rozhodnutí,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Podle policistů mělo k požáru dojít v důsledku špatné manipulace s hořlavou látkou. „Případ byl kvalifikován jako trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti,“ potvrdil Kořínek s tím, že podezřelým je skutečně devětadvacetiletý muž, který v domě v době požáru bydlel. „V případě prokázání viny a odsouzení mu za toto jednání hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ uvedl policejní tiskový mluvčí.
Tomu, že by Denis Grydil dům zapálil neúmyslně, ovšem řada lidí nevěří. „Je to neuvěřitelný pohádkář! Nadělal se už strašně moc průserů, ale vždy z toho nějak vybruslil. Říká se, že ho vždy zachránil fakt, že jeho táta řadu let pracuje na kriminálce. To si ovšem nemyslím, jelikož otec s ním už řadu let nechce mít nic společného,“ vyjádřila se bez obalu žena, která se s Grydilem velmi dobře zná.
Zkontaktovat samotného Denise Grydila se Večerníku nepodařilo, jeho mobilní telefon zůstává trvale vypnutý.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments