Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak se to stihlo! Poslední listopadový den byl slavnostně otevřen zbrusu nový most přes říčku Valovou u Bedihoště na silnici spojující obec s vedlejšími Kralicemi na Hané. Jeho stavba přišla na 20,5 milionů korun.

Silniční most přes říčku Valovou byl dlouhodobě v havarijním stavu. Během necelých čtyř měsíců byl zbouraný a na jeho místě vyrostla zbrusu nová stavba. V rámci stavebních prací nad říčkou Valovou došlo ke snesení železobetonového trámového mostu a jeho nahrazení novou konstrukcí.
Most byl rozdělen na dvě části. Jedna slouží vozidlům a druhá by se měla stát součástí plánované cyklostezky, kterou společně chystají Kralice na Hané a Bedihošť. „Nyní zbývá dodělat zhruba kilometr dlouhý úsek spojující obě obce. Počítáme, že příští rok bychom se mohli pustit do její výstavby,“ vyjádřil se přímo na místě starosta Kralic na Hané Pavel Kolář. „Budeme rádi, když ve stejném termínu bude zahájena oprava průtahu naší obcí,“ doplnil jej starosta Bedihoště Jiří Zips. „Stezka pro cyklisty je důležitou dopravní spojnicí. Jezdí po ní například děti, které míří do školy. Na stavbě cyklostezky se podílely obě obce částkou zhruba čtyři milióny korun,“ přidal vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství Ladislav Růžička.
Náklady na výstavbu 12,62 metrů dlouhého mostu vyšly na celkem 20,5 milionů korun včetně DPH. Po dvou milionech na něj přispěly obě obce, hlavním investorem pak byla Správa silnic Olomouckého kraje, která při šestnáctimilionovém financování stavby využila dotaci ze státního rozpočtu.
Právě rekonstrukce mostů by měly vévodit investicím do silnic v příštím roce. Jen v Olomouckém kraji by se jich mělo opravit jedenadvacet. „Jde o další stavební akci, kterou pokračujeme v opravách silnic druhých a třetích tříd. Daří se nám rekonstruovat nejhorší úseky komunikací napříč celým krajem. Další opravené cesty budou zprovozněny ještě do konce tohoto roku,“ slíbil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments