Příjemnou noc, dnes je pátek 22.2.2019
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak se to stihlo! Poslední listopadový den byl slavnostně otevřen zbrusu nový most přes říčku Valovou u Bedihoště na silnici spojující obec s vedlejšími Kralicemi na Hané. Jeho stavba přišla na 20,5 milionů korun.

Silniční most přes říčku Valovou byl dlouhodobě v havarijním stavu. Během necelých čtyř měsíců byl zbouraný a na jeho místě vyrostla zbrusu nová stavba. V rámci stavebních prací nad říčkou Valovou došlo ke snesení železobetonového trámového mostu a jeho nahrazení novou konstrukcí.
Most byl rozdělen na dvě části. Jedna slouží vozidlům a druhá by se měla stát součástí plánované cyklostezky, kterou společně chystají Kralice na Hané a Bedihošť. „Nyní zbývá dodělat zhruba kilometr dlouhý úsek spojující obě obce. Počítáme, že příští rok bychom se mohli pustit do její výstavby,“ vyjádřil se přímo na místě starosta Kralic na Hané Pavel Kolář. „Budeme rádi, když ve stejném termínu bude zahájena oprava průtahu naší obcí,“ doplnil jej starosta Bedihoště Jiří Zips. „Stezka pro cyklisty je důležitou dopravní spojnicí. Jezdí po ní například děti, které míří do školy. Na stavbě cyklostezky se podílely obě obce částkou zhruba čtyři milióny korun,“ přidal vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství Ladislav Růžička.
Náklady na výstavbu 12,62 metrů dlouhého mostu vyšly na celkem 20,5 milionů korun včetně DPH. Po dvou milionech na něj přispěly obě obce, hlavním investorem pak byla Správa silnic Olomouckého kraje, která při šestnáctimilionovém financování stavby využila dotaci ze státního rozpočtu.
Právě rekonstrukce mostů by měly vévodit investicím do silnic v příštím roce. Jen v Olomouckém kraji by se jich mělo opravit jedenadvacet. „Jde o další stavební akci, kterou pokračujeme v opravách silnic druhých a třetích tříd. Daří se nám rekonstruovat nejhorší úseky komunikací napříč celým krajem. Další opravené cesty budou zprovozněny ještě do konce tohoto roku,“ slíbil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments