Příjemnou noc, dnes je pátek 14.12.2018
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Majitelé třiapadesáti nemovitostí, které byly poškozeny enormně silnou explozí domu v ulici Na Valše v sobotu 22. září, žijí stále v nejistotě. Pojišťovny jim nechtějí proplatit škody v souhrnné hodnotě přes 30 milionů korun, protože policie dosud není schopna přesně říct, proč dům, v němž zahynul třiatřicetiletý hasič, vyletěl do povětří.

Zpráva, vydaná minulé pondělí mluvčím prostějovské policie, tak Mostkovické spíše rozčílila, než aby je uklidnila či přinesla lepší výchozí pozici pro vyjednávání s pojišťovnami. „Výbuch plynu byl během vyšetřování vyloučen. Policisté i nadále prověřují veškeré okolnosti případu,“ sdělil médiím František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Jenomže tuto skutečnost vědí už i malé děti v Mostkovicích! Večerník už před měsícem zveřejnil pasáž z protokolu výslechu muže, který těsně před výbuchem přivezl oběti výbuchu, prostějovskému hasiči, sto kilogramů výbušniny. A právě ta s největší pravděpodobností explodovala! Proč to ale policie nepřizná? Přitom už dříve zmínila, že výbuch pyrotechniky je jednou z vyšetřovacích verzí...

„To platí i nadále. Stále ovšem nejsou hotova všechna vyžádaná odborná vyjádření, například od pyrotechnické služby, znalecký posudek z odvětví soudního lékařství a další,“ snažil se vysvětlit František Kořínek. „Samozřejmě všichni tady v Mostkovicích tušíme, co se dělo za zdmi toho domu a co v něm explodovalo. Ovšem bez potvrzení policie nemůžeme nic dělat. Hlavně na to čekají lidé, kteří potřebují nějaká potvrzení pro pojišťovny,“ opakujeme slova mostkovického starosty Jaroslava Pešky.

Potěšitelné ale na celém případu je, že lidé z Mostkovic, ale i z nejširšího okolí projevili dobrá srdce a posílají peníze na dva transparentní účty, které obec Mostkovice založila na podporu jak majitelů poničených domů, tak rodiny zemřelého hasiče. Na tom prvním je aktuálně 882 000 korun, na tom druhém pak 401 000 korun. „Všem lidem, společnostem a firmám děkujeme,“ vzkazuje starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

 

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments