Dobré ráno, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Majitelé třiapadesáti nemovitostí, které byly poškozeny enormně silnou explozí domu v ulici Na Valše v sobotu 22. září, žijí stále v nejistotě. Pojišťovny jim nechtějí proplatit škody v souhrnné hodnotě přes 30 milionů korun, protože policie dosud není schopna přesně říct, proč dům, v němž zahynul třiatřicetiletý hasič, vyletěl do povětří.

Zpráva, vydaná minulé pondělí mluvčím prostějovské policie, tak Mostkovické spíše rozčílila, než aby je uklidnila či přinesla lepší výchozí pozici pro vyjednávání s pojišťovnami. „Výbuch plynu byl během vyšetřování vyloučen. Policisté i nadále prověřují veškeré okolnosti případu,“ sdělil médiím František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Jenomže tuto skutečnost vědí už i malé děti v Mostkovicích! Večerník už před měsícem zveřejnil pasáž z protokolu výslechu muže, který těsně před výbuchem přivezl oběti výbuchu, prostějovskému hasiči, sto kilogramů výbušniny. A právě ta s největší pravděpodobností explodovala! Proč to ale policie nepřizná? Přitom už dříve zmínila, že výbuch pyrotechniky je jednou z vyšetřovacích verzí...

„To platí i nadále. Stále ovšem nejsou hotova všechna vyžádaná odborná vyjádření, například od pyrotechnické služby, znalecký posudek z odvětví soudního lékařství a další,“ snažil se vysvětlit František Kořínek. „Samozřejmě všichni tady v Mostkovicích tušíme, co se dělo za zdmi toho domu a co v něm explodovalo. Ovšem bez potvrzení policie nemůžeme nic dělat. Hlavně na to čekají lidé, kteří potřebují nějaká potvrzení pro pojišťovny,“ opakujeme slova mostkovického starosty Jaroslava Pešky.

Potěšitelné ale na celém případu je, že lidé z Mostkovic, ale i z nejširšího okolí projevili dobrá srdce a posílají peníze na dva transparentní účty, které obec Mostkovice založila na podporu jak majitelů poničených domů, tak rodiny zemřelého hasiče. Na tom prvním je aktuálně 882 000 korun, na tom druhém pak 401 000 korun. „Všem lidem, společnostem a firmám děkujeme,“ vzkazuje starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

 

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments