Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Majitelé třiapadesáti nemovitostí, které byly poškozeny enormně silnou explozí domu v ulici Na Valše v sobotu 22. září, žijí stále v nejistotě. Pojišťovny jim nechtějí proplatit škody v souhrnné hodnotě přes 30 milionů korun, protože policie dosud není schopna přesně říct, proč dům, v němž zahynul třiatřicetiletý hasič, vyletěl do povětří.

Zpráva, vydaná minulé pondělí mluvčím prostějovské policie, tak Mostkovické spíše rozčílila, než aby je uklidnila či přinesla lepší výchozí pozici pro vyjednávání s pojišťovnami. „Výbuch plynu byl během vyšetřování vyloučen. Policisté i nadále prověřují veškeré okolnosti případu,“ sdělil médiím František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Jenomže tuto skutečnost vědí už i malé děti v Mostkovicích! Večerník už před měsícem zveřejnil pasáž z protokolu výslechu muže, který těsně před výbuchem přivezl oběti výbuchu, prostějovskému hasiči, sto kilogramů výbušniny. A právě ta s největší pravděpodobností explodovala! Proč to ale policie nepřizná? Přitom už dříve zmínila, že výbuch pyrotechniky je jednou z vyšetřovacích verzí...

„To platí i nadále. Stále ovšem nejsou hotova všechna vyžádaná odborná vyjádření, například od pyrotechnické služby, znalecký posudek z odvětví soudního lékařství a další,“ snažil se vysvětlit František Kořínek. „Samozřejmě všichni tady v Mostkovicích tušíme, co se dělo za zdmi toho domu a co v něm explodovalo. Ovšem bez potvrzení policie nemůžeme nic dělat. Hlavně na to čekají lidé, kteří potřebují nějaká potvrzení pro pojišťovny,“ opakujeme slova mostkovického starosty Jaroslava Pešky.

Potěšitelné ale na celém případu je, že lidé z Mostkovic, ale i z nejširšího okolí projevili dobrá srdce a posílají peníze na dva transparentní účty, které obec Mostkovice založila na podporu jak majitelů poničených domů, tak rodiny zemřelého hasiče. Na tom prvním je aktuálně 882 000 korun, na tom druhém pak 401 000 korun. „Všem lidem, společnostem a firmám děkujeme,“ vzkazuje starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

 

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments