Příjemnou noc, dnes je pátek 22.2.2019
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Majitelé třiapadesáti nemovitostí, které byly poškozeny enormně silnou explozí domu v ulici Na Valše v sobotu 22. září, žijí stále v nejistotě. Pojišťovny jim nechtějí proplatit škody v souhrnné hodnotě přes 30 milionů korun, protože policie dosud není schopna přesně říct, proč dům, v němž zahynul třiatřicetiletý hasič, vyletěl do povětří.

Zpráva, vydaná minulé pondělí mluvčím prostějovské policie, tak Mostkovické spíše rozčílila, než aby je uklidnila či přinesla lepší výchozí pozici pro vyjednávání s pojišťovnami. „Výbuch plynu byl během vyšetřování vyloučen. Policisté i nadále prověřují veškeré okolnosti případu,“ sdělil médiím František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Jenomže tuto skutečnost vědí už i malé děti v Mostkovicích! Večerník už před měsícem zveřejnil pasáž z protokolu výslechu muže, který těsně před výbuchem přivezl oběti výbuchu, prostějovskému hasiči, sto kilogramů výbušniny. A právě ta s největší pravděpodobností explodovala! Proč to ale policie nepřizná? Přitom už dříve zmínila, že výbuch pyrotechniky je jednou z vyšetřovacích verzí...

„To platí i nadále. Stále ovšem nejsou hotova všechna vyžádaná odborná vyjádření, například od pyrotechnické služby, znalecký posudek z odvětví soudního lékařství a další,“ snažil se vysvětlit František Kořínek. „Samozřejmě všichni tady v Mostkovicích tušíme, co se dělo za zdmi toho domu a co v něm explodovalo. Ovšem bez potvrzení policie nemůžeme nic dělat. Hlavně na to čekají lidé, kteří potřebují nějaká potvrzení pro pojišťovny,“ opakujeme slova mostkovického starosty Jaroslava Pešky.

Potěšitelné ale na celém případu je, že lidé z Mostkovic, ale i z nejširšího okolí projevili dobrá srdce a posílají peníze na dva transparentní účty, které obec Mostkovice založila na podporu jak majitelů poničených domů, tak rodiny zemřelého hasiče. Na tom prvním je aktuálně 882 000 korun, na tom druhém pak 401 000 korun. „Všem lidem, společnostem a firmám děkujeme,“ vzkazuje starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

 

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments