Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tak mu to přibývá... Jak Večerník informoval, šestadvacetiletý Samir Halimi byl letos pravomocně odsouzen za to, že o bezmála tři sta tisíc korun okradl rodinnou známou v době, kdy byla hospitalizována v nemocnici. Minulé úterý mu prostějovský soud podmíněný trest navýšil o dalšího půl roku. Důvodem bylo neplacení daní firmy, jejímž byl jednatelem. Ta provozovala cukrárny v Olomouci a Hranicích na Moravě. Fakticky ji měl ovládat jeho strýc Mesut. Svědkem dalšího líčení byl i Večerník.


Členy rodiny Halimi, kteří v Prostějově řadu let provozovali cukrárnu AIDA, tíží četné dluhy. Samir Halimi stanul před soudem kvůli tomu, že ani přes opakované urgence státu neplatil DPH od května 2014 do prosince 2015, a to navzdory tomu, že provozoval cukrárny v Olomouci a Hranicích na Moravě. Peníze však od něj nechce pouze stát, ale také distributoři elektřiny, plynu a vody. „Plyn byl odstřihnut už před časem, dluhy vznikly také na elektřině a vodě. Pokud jsem o něčem jednal, posílal mě Samir Halimi vždy za svým strýcem Mesutem,“ potvrdil správce domu na Horním náměstí v Olomouci, kde od června 2014 funguje cukrárna AIDA. Majitel nemovitosti přitom přímo u soudu uvedl, že provozovatelé cukrárny nájemné hradili pouze od července 2014 do května 2016.
Obhájkyně opakovaně zdůraznila, že vyměřená daň byla stanovena na základě právní fikce konkrétně srovnání s jinými podniky. Rovněž rozporovala to, že by cukrárna v Olomouci fungovala již od dubna 2014. Ve skutečnosti prý otevřela až o dva měsíce později. Po výslechu svědků jí soud alespoň ve druhém bodě dal za pravdu a celkovou škodu na neuhrazené DPH ponížil o 27 750 korun na 689 777 korun. „Zcela lživě a v rozporu se všemi ostatními výpověďmi se jeví tvrzení strýce obžalovaného Mesuta Halimiho, že cukrárna byla otevřena až v prosinci 2015,“ zdůraznil v této souvislosti soudce Petr Vrtěl, který Samira Halimiho odsoudil k nejvyššímu možnému podmíněnému trestu, tedy na tři roky vězení odložené o pět let. „Jedná se o trest souhrnný tedy i za krádež, za kterou byl obžalovaný již pravomocně odsouzen,“ upozornil soudce, který jako hlavní polehčující okolnost uvedl fakt, že obžalovaný po následné exekuci již téměř celou dlužnou částku na DPH uhradil. „Zbývá doplatit posledních dvanáct tisíc korun. Zejména z tohoto důvodu se soud ještě přiklonil k podmíněnému trestu,“ upřesnil Petr Vrtěl.
Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaný si totiž ponechal lhůtu pro možnost odvolání.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments