Dobré ráno, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tak mu to přibývá... Jak Večerník informoval, šestadvacetiletý Samir Halimi byl letos pravomocně odsouzen za to, že o bezmála tři sta tisíc korun okradl rodinnou známou v době, kdy byla hospitalizována v nemocnici. Minulé úterý mu prostějovský soud podmíněný trest navýšil o dalšího půl roku. Důvodem bylo neplacení daní firmy, jejímž byl jednatelem. Ta provozovala cukrárny v Olomouci a Hranicích na Moravě. Fakticky ji měl ovládat jeho strýc Mesut. Svědkem dalšího líčení byl i Večerník.


Členy rodiny Halimi, kteří v Prostějově řadu let provozovali cukrárnu AIDA, tíží četné dluhy. Samir Halimi stanul před soudem kvůli tomu, že ani přes opakované urgence státu neplatil DPH od května 2014 do prosince 2015, a to navzdory tomu, že provozoval cukrárny v Olomouci a Hranicích na Moravě. Peníze však od něj nechce pouze stát, ale také distributoři elektřiny, plynu a vody. „Plyn byl odstřihnut už před časem, dluhy vznikly také na elektřině a vodě. Pokud jsem o něčem jednal, posílal mě Samir Halimi vždy za svým strýcem Mesutem,“ potvrdil správce domu na Horním náměstí v Olomouci, kde od června 2014 funguje cukrárna AIDA. Majitel nemovitosti přitom přímo u soudu uvedl, že provozovatelé cukrárny nájemné hradili pouze od července 2014 do května 2016.
Obhájkyně opakovaně zdůraznila, že vyměřená daň byla stanovena na základě právní fikce konkrétně srovnání s jinými podniky. Rovněž rozporovala to, že by cukrárna v Olomouci fungovala již od dubna 2014. Ve skutečnosti prý otevřela až o dva měsíce později. Po výslechu svědků jí soud alespoň ve druhém bodě dal za pravdu a celkovou škodu na neuhrazené DPH ponížil o 27 750 korun na 689 777 korun. „Zcela lživě a v rozporu se všemi ostatními výpověďmi se jeví tvrzení strýce obžalovaného Mesuta Halimiho, že cukrárna byla otevřena až v prosinci 2015,“ zdůraznil v této souvislosti soudce Petr Vrtěl, který Samira Halimiho odsoudil k nejvyššímu možnému podmíněnému trestu, tedy na tři roky vězení odložené o pět let. „Jedná se o trest souhrnný tedy i za krádež, za kterou byl obžalovaný již pravomocně odsouzen,“ upozornil soudce, který jako hlavní polehčující okolnost uvedl fakt, že obžalovaný po následné exekuci již téměř celou dlužnou částku na DPH uhradil. „Zbývá doplatit posledních dvanáct tisíc korun. Zejména z tohoto důvodu se soud ještě přiklonil k podmíněnému trestu,“ upřesnil Petr Vrtěl.
Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaný si totiž ponechal lhůtu pro možnost odvolání.


Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments