Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Městská policie Prostějov jako správce kamerového systému připravila v tomto roce projekt a realizovala modernizaci celého kamerového systému ve městě. Letos byly vyměněny již nevyhovující analogové kamery za moderní s vysokým rozlišením. Jako součást projektu bylo vyměněno pět kamer na kamerových bodech na rohu Knihařské ulice a ulice U Spořitelny, dále na rozích ulic Šmeralovy a Anenské, Kravařovy a Palackého, Svatoplukovy a Jihoslovanské a rovněž na Žižkově náměstí směrem do Hradební ulice.Předpokládaná částka na celý projekt modernizace kamerového systému v Prostějově byla 1,2 milionu korun. „Díky poptávkovému řízení se ale podařilo vybrat dodavatele, který nabídl cenu za realizaci zakázky ve výši 1 067 000 korun. Tyto prostředky byly využity na modernizaci dalšího kamerového místa na Vojáčkově náměstí, které nevyžaduje tak vysoké náklady, neboť kamera je připojena na optickou přenosovou trasu. V rámci modernizace kamerového sytému byla realizována z prostředků vlastního rozpočtu městské policie kamerová místa u hlavního nádraží v Janáčkově ulici a kamera v Dolní ulici. Získaná dotace ze státního rozpočtu na uvedený projekt činila 535 tisíc korun. Celkem na modernizaci kamerového systému, vyjma drobných oprav, bylo tedy v roce 2018 vynaloženo celkem 1 586 000 korun,“ spočítal Libor Šebestík, zástupce velitele Městské policie Prostějov.
Nově instalované kamery v Prostějově mají možnost automatického sledování objektů a osob, snímání registračních značek a spolupráce s panoramatickými kamerami s širokým úhlem záběru, a to až 360 stupňů. Kamery také spolupracují se systémy EZS na objektech, kde mohou sledovat činnost případných narušitelů objektu po vyvolání poplachové události. „Součástí kamerového systému je i datové propojení Policie ČR a městské policie, které bylo v roce 2018 modernizováno. Pracoviště územního odboru Policie ČR Prostějov získala přístup ke kamerovým záznamům a on-line náhledům k okamžitému využití. Financování této akce bylo za spoluúčasti Olomouckého kraje, kde byla získána dotace ve výši sto tisíc korun,“ připomněl Šebestík s tím, že celková cena za realizaci tohoto projektu byla 276 000 korun.
Celkem je v našem městě aktuálně instalováno 26 otočných kamer na pevných bodech a dále jsou k dispozici 4 mobilní kamery s datovým zabezpečeným přenosem přes mobilního operátora pro operativní nasazení. „V nadcházejícím roce 2019 je počítáno s dalším projektem modernizace kamer městského kamerového systému, předpoklad je opětovné získání dotace na modernizaci pěti kamerových míst a realizace nových kamer v ulicích Brněnská a Olomoucká,“ ohlíží se zástupce velitele prostějovských strážníků také do nejbližší budoucnosti.
V rámci dalšího zkvalitňování výtěžnosti dat kamerového systému je navrhován také projekt pro forenzní analýzu videa. „Jedná se o software, který nabízí inovativní funkce a nástroje pro forenzní funkce ke sledování objektů. Synoptický video modul je schopen zkrátit dobu přehrávání konkrétního videa pro forenzní vyšetřovací účely a tak dosáhnout snížení doby prohlížení takového videa, které je pak zkráceno řádově z hodin na minuty. Toto snížení je možné díky časové kompresi videozáznamů a informací. Výsledná komprese vytváří vizuální souhrn, který umožňuje operátorovi vizualizovat několik událostí, které se vyskytují v různých časech a jsou zobrazovány současně. Tyto analyticko-matematické funkce videozáznamu již byly popsány dříve, ale teprve současná kapacita výpočetních systémů umožňuje jejich reálné nasazení. Předpokládané náklady na tento projekt by neměly přesáhnout 680 tisíc korun,“ uzavřel Libor Šebestík.


Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments