Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Městská policie Prostějov jako správce kamerového systému připravila v tomto roce projekt a realizovala modernizaci celého kamerového systému ve městě. Letos byly vyměněny již nevyhovující analogové kamery za moderní s vysokým rozlišením. Jako součást projektu bylo vyměněno pět kamer na kamerových bodech na rohu Knihařské ulice a ulice U Spořitelny, dále na rozích ulic Šmeralovy a Anenské, Kravařovy a Palackého, Svatoplukovy a Jihoslovanské a rovněž na Žižkově náměstí směrem do Hradební ulice.Předpokládaná částka na celý projekt modernizace kamerového systému v Prostějově byla 1,2 milionu korun. „Díky poptávkovému řízení se ale podařilo vybrat dodavatele, který nabídl cenu za realizaci zakázky ve výši 1 067 000 korun. Tyto prostředky byly využity na modernizaci dalšího kamerového místa na Vojáčkově náměstí, které nevyžaduje tak vysoké náklady, neboť kamera je připojena na optickou přenosovou trasu. V rámci modernizace kamerového sytému byla realizována z prostředků vlastního rozpočtu městské policie kamerová místa u hlavního nádraží v Janáčkově ulici a kamera v Dolní ulici. Získaná dotace ze státního rozpočtu na uvedený projekt činila 535 tisíc korun. Celkem na modernizaci kamerového systému, vyjma drobných oprav, bylo tedy v roce 2018 vynaloženo celkem 1 586 000 korun,“ spočítal Libor Šebestík, zástupce velitele Městské policie Prostějov.
Nově instalované kamery v Prostějově mají možnost automatického sledování objektů a osob, snímání registračních značek a spolupráce s panoramatickými kamerami s širokým úhlem záběru, a to až 360 stupňů. Kamery také spolupracují se systémy EZS na objektech, kde mohou sledovat činnost případných narušitelů objektu po vyvolání poplachové události. „Součástí kamerového systému je i datové propojení Policie ČR a městské policie, které bylo v roce 2018 modernizováno. Pracoviště územního odboru Policie ČR Prostějov získala přístup ke kamerovým záznamům a on-line náhledům k okamžitému využití. Financování této akce bylo za spoluúčasti Olomouckého kraje, kde byla získána dotace ve výši sto tisíc korun,“ připomněl Šebestík s tím, že celková cena za realizaci tohoto projektu byla 276 000 korun.
Celkem je v našem městě aktuálně instalováno 26 otočných kamer na pevných bodech a dále jsou k dispozici 4 mobilní kamery s datovým zabezpečeným přenosem přes mobilního operátora pro operativní nasazení. „V nadcházejícím roce 2019 je počítáno s dalším projektem modernizace kamer městského kamerového systému, předpoklad je opětovné získání dotace na modernizaci pěti kamerových míst a realizace nových kamer v ulicích Brněnská a Olomoucká,“ ohlíží se zástupce velitele prostějovských strážníků také do nejbližší budoucnosti.
V rámci dalšího zkvalitňování výtěžnosti dat kamerového systému je navrhován také projekt pro forenzní analýzu videa. „Jedná se o software, který nabízí inovativní funkce a nástroje pro forenzní funkce ke sledování objektů. Synoptický video modul je schopen zkrátit dobu přehrávání konkrétního videa pro forenzní vyšetřovací účely a tak dosáhnout snížení doby prohlížení takového videa, které je pak zkráceno řádově z hodin na minuty. Toto snížení je možné díky časové kompresi videozáznamů a informací. Výsledná komprese vytváří vizuální souhrn, který umožňuje operátorovi vizualizovat několik událostí, které se vyskytují v různých časech a jsou zobrazovány současně. Tyto analyticko-matematické funkce videozáznamu již byly popsány dříve, ale teprve současná kapacita výpočetních systémů umožňuje jejich reálné nasazení. Předpokládané náklady na tento projekt by neměly přesáhnout 680 tisíc korun,“ uzavřel Libor Šebestík.


Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments