Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Už několik let nejen Vrahovičtí žehrají na rozpadající se železniční přejezd ve Vrahovické ulici. Zejména jde o koleje vedoucí do bývalé vlečky v místní slévárně. Ty se neustále propadají a řidiči přejíždějí „rygol“ jen s největší námahou. Majitel slévárny sliboval městu vytrhání kolejí a zarovnání silnice. Dosud se tak však nestalo. Pro rok 2019 však máme pro všechny stěžovatele dobrou zprávu. Celková rekonstrukce Vrahovické ulice je sice odložena až na rok 2020, nicméně magistrát opraví hrůzostrašný přejezd už letos!


„V prosinci uplynulého roku se uskutečnilo jednání se zástupci kraje ve věci etapizace a rekonstrukce Vrahovické ulice. Dle uplatněné výzvy na dotační titul se realizace stavby uskuteční až v roce 2020. Během jednání byl ze strany statutárního města Prostějov vznesen požadavek na zachování stávajícího počtu přechodů pro chodce, respektive míst pro přecházení. Práce na úpravě projektové dokumentace ze strany Olomouckého kraje budou pokračovat do konce ledna 2019, poté budou předloženy zástupcům statutárního města Prostějov k vyjádření,“ uvedl k dotazům náměstek primátora Jiří Rozehnal.
Avšak na otázku, co se bude dít s vlečkovým přejezdem, který je doslova v havarijním stavu, poslal náměstek potěšující odpověď. „Už v letošním roce proběhne ze strany krajského úřadu rekonstrukce úseku silnice od železničního přejezdu u hlavního nádraží k odbočce na Průmyslovou ulici, spočívající ve vyrovnání kanalizačních a dešťových vpustí, obrub, zbroušení starého a položení nového povrchu vozovky při souběžném odstranění stávajícího vlečkového přejezdu, který je v soukromém vlastnictví a trápí nejen prostějovské řidiče již mnoho let. Důvodem realizace této předetapy je obnovený záměr ze strany SŽDC vybudovat podjezd pod železničním přejezdem na Vrahovické ulici.“


Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments