Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

 Už několik let nejen Vrahovičtí žehrají na rozpadající se železniční přejezd ve Vrahovické ulici. Zejména jde o koleje vedoucí do bývalé vlečky v místní slévárně. Ty se neustále propadají a řidiči přejíždějí „rygol“ jen s největší námahou. Majitel slévárny sliboval městu vytrhání kolejí a zarovnání silnice. Dosud se tak však nestalo. Pro rok 2019 však máme pro všechny stěžovatele dobrou zprávu. Celková rekonstrukce Vrahovické ulice je sice odložena až na rok 2020, nicméně magistrát opraví hrůzostrašný přejezd už letos!


„V prosinci uplynulého roku se uskutečnilo jednání se zástupci kraje ve věci etapizace a rekonstrukce Vrahovické ulice. Dle uplatněné výzvy na dotační titul se realizace stavby uskuteční až v roce 2020. Během jednání byl ze strany statutárního města Prostějov vznesen požadavek na zachování stávajícího počtu přechodů pro chodce, respektive míst pro přecházení. Práce na úpravě projektové dokumentace ze strany Olomouckého kraje budou pokračovat do konce ledna 2019, poté budou předloženy zástupcům statutárního města Prostějov k vyjádření,“ uvedl k dotazům náměstek primátora Jiří Rozehnal.
Avšak na otázku, co se bude dít s vlečkovým přejezdem, který je doslova v havarijním stavu, poslal náměstek potěšující odpověď. „Už v letošním roce proběhne ze strany krajského úřadu rekonstrukce úseku silnice od železničního přejezdu u hlavního nádraží k odbočce na Průmyslovou ulici, spočívající ve vyrovnání kanalizačních a dešťových vpustí, obrub, zbroušení starého a položení nového povrchu vozovky při souběžném odstranění stávajícího vlečkového přejezdu, který je v soukromém vlastnictví a trápí nejen prostějovské řidiče již mnoho let. Důvodem realizace této předetapy je obnovený záměr ze strany SŽDC vybudovat podjezd pod železničním přejezdem na Vrahovické ulici.“


Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments