Dobrý podvečer, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Už několik let nejen Vrahovičtí žehrají na rozpadající se železniční přejezd ve Vrahovické ulici. Zejména jde o koleje vedoucí do bývalé vlečky v místní slévárně. Ty se neustále propadají a řidiči přejíždějí „rygol“ jen s největší námahou. Majitel slévárny sliboval městu vytrhání kolejí a zarovnání silnice. Dosud se tak však nestalo. Pro rok 2019 však máme pro všechny stěžovatele dobrou zprávu. Celková rekonstrukce Vrahovické ulice je sice odložena až na rok 2020, nicméně magistrát opraví hrůzostrašný přejezd už letos!


„V prosinci uplynulého roku se uskutečnilo jednání se zástupci kraje ve věci etapizace a rekonstrukce Vrahovické ulice. Dle uplatněné výzvy na dotační titul se realizace stavby uskuteční až v roce 2020. Během jednání byl ze strany statutárního města Prostějov vznesen požadavek na zachování stávajícího počtu přechodů pro chodce, respektive míst pro přecházení. Práce na úpravě projektové dokumentace ze strany Olomouckého kraje budou pokračovat do konce ledna 2019, poté budou předloženy zástupcům statutárního města Prostějov k vyjádření,“ uvedl k dotazům náměstek primátora Jiří Rozehnal.
Avšak na otázku, co se bude dít s vlečkovým přejezdem, který je doslova v havarijním stavu, poslal náměstek potěšující odpověď. „Už v letošním roce proběhne ze strany krajského úřadu rekonstrukce úseku silnice od železničního přejezdu u hlavního nádraží k odbočce na Průmyslovou ulici, spočívající ve vyrovnání kanalizačních a dešťových vpustí, obrub, zbroušení starého a položení nového povrchu vozovky při souběžném odstranění stávajícího vlečkového přejezdu, který je v soukromém vlastnictví a trápí nejen prostějovské řidiče již mnoho let. Důvodem realizace této předetapy je obnovený záměr ze strany SŽDC vybudovat podjezd pod železničním přejezdem na Vrahovické ulici.“


Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments