Příjemnou noc, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Tady se stal kozel zahradníkem! Miroslav Hudec byl v minulosti odsouzen za neplacení daní, jeho firma nakonec byla zrušena a jemu podnikání soudně zakázáno. Následně se údajně nechal zaměstnat u své přítelkyně, s níž má trvale bydlet na chatě ve Stražisku. Ta provozuje e-shop s karnevalovým zbožím. Vše nasvědčuje tomu, že při volbě povolání využil svůj smysl pro černý humor. Dle vlastního vyjádření totiž nyní pracuje jako účetní!

Šestačtyřicetiletý Miroslav Hudec vystudoval vysokou školu ekonomickou. Jeho podnikání však skončilo v dluzích a na krku má řadu exekucí, odsouzen byl i za neplacení daní. Na konci roku 2017 jej Finanční úřad ČR kvůli vymáhání daní vyzval, aby předložil prohlášení o majetku. Přestože byl poučen o možných následcích, na tuto výzvu nijak nereagoval. Tím se však dopustil trestného činu, kvůli čemuž ve čtvrtek stanul před prostějovským soudem. A u toho byl i Večerník.
„Nejsem si vědom, že bych tuto výzvu četl. Když jsem na ni byl policií upozorněn, snažil jsem se zjednat nápravu, ale dlouho se mi to nedařilo, protože jsem se na Finanční úřad nemohl dovolat. Jsem hodně časově zaneprázdněný, pracuji jako účetní ve firmě své přítelkyně, ve které připravuji daňová přiznání. Nicméně nakonec jsem prohlášení o majetku podal desátého října,“ hájil se u soudu Miroslav Hudec, jemuž Finanční úřad kvůli předchozím daňovým nedoplatkům zablokoval účet. „Žádám o splátkový kalendář a zvažuji insolvenci,“ zmínil se v této souvislosti.

Vězení zatím uniká

Za neplacení daní byl Hudec již v minulosti odsouzen k nejvyššímu možnému podmíněnému trestu, a to konkrétně na tři roky s odkladem na pět let. Skončil u soudu, neboť se všemi prostředky snažil zamlžit své majetkové poměry. Činil tak zřejmě kvůli vymáhání předchozích pohledávek. I proto na něj bylo podáno trestní oznámení a mimo jiné mu hrozí přeměna podmíněného trestu na nepodmíněný. Prostějovský soud jej ve čtvrtek uznal vinným a potrestal celkem 300 hodinami veřejně prospěšných prací.
„Obhajoba obžalovaného, že prohlášení nepodal ani po zahájení trestního stíhání, protože se tři měsíce nemohl dovolat na Finanční úřad, prostě nemůže obstát. Přitěžující okolností jsou tři jeho předchozí odsouzení za podobnou trestnou činnost, polehčuje mu pouze to, že po všech obstrukcích nakonec dokumenty na úřad dodal,“ vyjádřila se v odůvodnění soudkyně Adéla Pluskalová.
Rozsudek dosud není pravomocný, Miroslav Hudec se proti němu na místě odvolal. Státní zástupkyně tuto možnost zvažuje.


 

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments