Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Tady se stal kozel zahradníkem! Miroslav Hudec byl v minulosti odsouzen za neplacení daní, jeho firma nakonec byla zrušena a jemu podnikání soudně zakázáno. Následně se údajně nechal zaměstnat u své přítelkyně, s níž má trvale bydlet na chatě ve Stražisku. Ta provozuje e-shop s karnevalovým zbožím. Vše nasvědčuje tomu, že při volbě povolání využil svůj smysl pro černý humor. Dle vlastního vyjádření totiž nyní pracuje jako účetní!

Šestačtyřicetiletý Miroslav Hudec vystudoval vysokou školu ekonomickou. Jeho podnikání však skončilo v dluzích a na krku má řadu exekucí, odsouzen byl i za neplacení daní. Na konci roku 2017 jej Finanční úřad ČR kvůli vymáhání daní vyzval, aby předložil prohlášení o majetku. Přestože byl poučen o možných následcích, na tuto výzvu nijak nereagoval. Tím se však dopustil trestného činu, kvůli čemuž ve čtvrtek stanul před prostějovským soudem. A u toho byl i Večerník.
„Nejsem si vědom, že bych tuto výzvu četl. Když jsem na ni byl policií upozorněn, snažil jsem se zjednat nápravu, ale dlouho se mi to nedařilo, protože jsem se na Finanční úřad nemohl dovolat. Jsem hodně časově zaneprázdněný, pracuji jako účetní ve firmě své přítelkyně, ve které připravuji daňová přiznání. Nicméně nakonec jsem prohlášení o majetku podal desátého října,“ hájil se u soudu Miroslav Hudec, jemuž Finanční úřad kvůli předchozím daňovým nedoplatkům zablokoval účet. „Žádám o splátkový kalendář a zvažuji insolvenci,“ zmínil se v této souvislosti.

Vězení zatím uniká

Za neplacení daní byl Hudec již v minulosti odsouzen k nejvyššímu možnému podmíněnému trestu, a to konkrétně na tři roky s odkladem na pět let. Skončil u soudu, neboť se všemi prostředky snažil zamlžit své majetkové poměry. Činil tak zřejmě kvůli vymáhání předchozích pohledávek. I proto na něj bylo podáno trestní oznámení a mimo jiné mu hrozí přeměna podmíněného trestu na nepodmíněný. Prostějovský soud jej ve čtvrtek uznal vinným a potrestal celkem 300 hodinami veřejně prospěšných prací.
„Obhajoba obžalovaného, že prohlášení nepodal ani po zahájení trestního stíhání, protože se tři měsíce nemohl dovolat na Finanční úřad, prostě nemůže obstát. Přitěžující okolností jsou tři jeho předchozí odsouzení za podobnou trestnou činnost, polehčuje mu pouze to, že po všech obstrukcích nakonec dokumenty na úřad dodal,“ vyjádřila se v odůvodnění soudkyně Adéla Pluskalová.
Rozsudek dosud není pravomocný, Miroslav Hudec se proti němu na místě odvolal. Státní zástupkyně tuto možnost zvažuje.


 

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments