Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Tady se stal kozel zahradníkem! Miroslav Hudec byl v minulosti odsouzen za neplacení daní, jeho firma nakonec byla zrušena a jemu podnikání soudně zakázáno. Následně se údajně nechal zaměstnat u své přítelkyně, s níž má trvale bydlet na chatě ve Stražisku. Ta provozuje e-shop s karnevalovým zbožím. Vše nasvědčuje tomu, že při volbě povolání využil svůj smysl pro černý humor. Dle vlastního vyjádření totiž nyní pracuje jako účetní!

Šestačtyřicetiletý Miroslav Hudec vystudoval vysokou školu ekonomickou. Jeho podnikání však skončilo v dluzích a na krku má řadu exekucí, odsouzen byl i za neplacení daní. Na konci roku 2017 jej Finanční úřad ČR kvůli vymáhání daní vyzval, aby předložil prohlášení o majetku. Přestože byl poučen o možných následcích, na tuto výzvu nijak nereagoval. Tím se však dopustil trestného činu, kvůli čemuž ve čtvrtek stanul před prostějovským soudem. A u toho byl i Večerník.
„Nejsem si vědom, že bych tuto výzvu četl. Když jsem na ni byl policií upozorněn, snažil jsem se zjednat nápravu, ale dlouho se mi to nedařilo, protože jsem se na Finanční úřad nemohl dovolat. Jsem hodně časově zaneprázdněný, pracuji jako účetní ve firmě své přítelkyně, ve které připravuji daňová přiznání. Nicméně nakonec jsem prohlášení o majetku podal desátého října,“ hájil se u soudu Miroslav Hudec, jemuž Finanční úřad kvůli předchozím daňovým nedoplatkům zablokoval účet. „Žádám o splátkový kalendář a zvažuji insolvenci,“ zmínil se v této souvislosti.

Vězení zatím uniká

Za neplacení daní byl Hudec již v minulosti odsouzen k nejvyššímu možnému podmíněnému trestu, a to konkrétně na tři roky s odkladem na pět let. Skončil u soudu, neboť se všemi prostředky snažil zamlžit své majetkové poměry. Činil tak zřejmě kvůli vymáhání předchozích pohledávek. I proto na něj bylo podáno trestní oznámení a mimo jiné mu hrozí přeměna podmíněného trestu na nepodmíněný. Prostějovský soud jej ve čtvrtek uznal vinným a potrestal celkem 300 hodinami veřejně prospěšných prací.
„Obhajoba obžalovaného, že prohlášení nepodal ani po zahájení trestního stíhání, protože se tři měsíce nemohl dovolat na Finanční úřad, prostě nemůže obstát. Přitěžující okolností jsou tři jeho předchozí odsouzení za podobnou trestnou činnost, polehčuje mu pouze to, že po všech obstrukcích nakonec dokumenty na úřad dodal,“ vyjádřila se v odůvodnění soudkyně Adéla Pluskalová.
Rozsudek dosud není pravomocný, Miroslav Hudec se proti němu na místě odvolal. Státní zástupkyně tuto možnost zvažuje.


 

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments