Dobré dopoledne, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak na nový rok, tak po celý rok. Otřepané pořekadlo dokonale platilo o změnách jízdních řádů v autobusové dopravě na Prostějovsku. Ty, které vstoupily v platnost první den uplynulého roku, vyvolaly tsunami nesouhlasných reakcí. A tak se vše v průběhu celého roku měnilo znovu a znovu.

„Zrušili to, co fungovalo, a ve zbytku nadělali guláš,“ takto hodnotilo začátkem minulého roku velké množství pasažérů změny v autobusové dopravě objednávané Olomouckým krajem. Za tvorbou nového jízdního řádu stál Krajský koordinátor integrovaného systému Olomouckého kraje (KIDSOK).
Problémy se dotkly prakticky všech lidí v našem regionu jezdících autobusy. K prvním úpravám týkajících se například přeplněných školních autobusů docházelo již v průběhu ledna. Zásadní proměnou prošly jízdní řády začátkem února, například společnost FTL při této příležitosti měnila jízdní řády ve dvanácti případech z patnácti linek. Hned po měsíci však následovala změna další, k drobnějším úpravám docházelo prakticky po celý uplynulý rok. K té zatím poslední KIDSOK přistoupil v neděli 9. prosince.
„Nové jízdní řády obsahují změny, kterými reagujeme především na podněty obdržené od starostů obcí a cestující veřejnosti,“ vyjádřila se k posledním úpravám nová ředitelka příspěvkové organizace KIDSOK Kateřina Suchánková, která byla pověřena jejím řízením po odvolání dlouholetého ředitele Jaroslava Tomíka. Následně byla jmenována i její novou ředitelkou.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments