Dobré dopoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak na nový rok, tak po celý rok. Otřepané pořekadlo dokonale platilo o změnách jízdních řádů v autobusové dopravě na Prostějovsku. Ty, které vstoupily v platnost první den uplynulého roku, vyvolaly tsunami nesouhlasných reakcí. A tak se vše v průběhu celého roku měnilo znovu a znovu.

„Zrušili to, co fungovalo, a ve zbytku nadělali guláš,“ takto hodnotilo začátkem minulého roku velké množství pasažérů změny v autobusové dopravě objednávané Olomouckým krajem. Za tvorbou nového jízdního řádu stál Krajský koordinátor integrovaného systému Olomouckého kraje (KIDSOK).
Problémy se dotkly prakticky všech lidí v našem regionu jezdících autobusy. K prvním úpravám týkajících se například přeplněných školních autobusů docházelo již v průběhu ledna. Zásadní proměnou prošly jízdní řády začátkem února, například společnost FTL při této příležitosti měnila jízdní řády ve dvanácti případech z patnácti linek. Hned po měsíci však následovala změna další, k drobnějším úpravám docházelo prakticky po celý uplynulý rok. K té zatím poslední KIDSOK přistoupil v neděli 9. prosince.
„Nové jízdní řády obsahují změny, kterými reagujeme především na podněty obdržené od starostů obcí a cestující veřejnosti,“ vyjádřila se k posledním úpravám nová ředitelka příspěvkové organizace KIDSOK Kateřina Suchánková, která byla pověřena jejím řízením po odvolání dlouholetého ředitele Jaroslava Tomíka. Následně byla jmenována i její novou ředitelkou.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments