Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rodinnou tragédii uzavřela v těchto dnech olomoucká mordparta. Psala se středa 13. června loňského roku, když sedmasedmdesátiletý muž vlastníma rukama zadusil svoji o tři roky mladší manželku v jejich společném bytě na Sídlišti Svobody. Kriminalisté jej zadrželi a několik dní strávil v policejní cele. Všechno přiznal, milovanou ženu prý sprovodil ze světa proto, že nemohl snést její zdravotní problémy. Senior byl ovšem záhy propuštěn a vyšetřován na svobodě. Dle zjištění Večerníku se však pokusil spáchat sebevraždu! „Chtěl se utopit na přehradě, včas jej ale zadrželi a převezli do psychiatrické léčebny,“ sdělil Večerníku ověřený zdroj.

Co nyní hrozí starému pánovi z Prostějova a stane vůbec kvůli neutěšenému psychickému stavu u soudu?

Na první pohled jasný případ. Laik by řekl, že na vraždě seniorky z poloviny června loňského roku není zas až tak co vyšetřovat. Pachatel byl zadržen těsně po hrůzném činu, přiznal se k zadušení vlastní ženy, a navíc byl kriminalisty z olomoucké mordparty vyšetřován na svobodě. Jenže jak Večerník zjistil, policie otřesný případ rodinné tragédie definitivně uzavřela teprve minulý týden...
K rodinné tragédii došlo ve středu 13. června odpoledne za dveřmi bytu panelového domu na Sídlišti Svobody v Prostějově. Sedmasedmdesátiletý senior tam vlastníma rukama uškrtil či zadusil svoji o tři roky mladší manželku. „Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy, když přijali oznámení o podezřelém úmrtí čtyřiasedmdesátileté ženy. Policisté po příjezdu do bytu zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí, pravděpodobně na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy,“ uvedl den po vraždě Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. Vzápětí přidal i některá fakta z hrůzného středečního odpoledne. „K činu se doznal její manžel, který od samého počátku s policisty aktivně spolupracuje. Podezřelý v době události nebyl pod vlivem alkoholu ani pod vlivem jiných návykových látek, jeho jednání nepředcházel ani žádný konflikt. Z předběžně zjištěných skutečností vyplývá, že k tomu sedmasedmdesátiletého muže dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu manželky. Vzhledem k tomu, že podezřelý s policisty spolupracuje, a také k okolnostem, za jakých k usmrcení ženy došlo, kriminalisté nepodali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby,“ připomínáme slova mluvčího krajské policie ze čtvrtka 14. června 2018.
Vyšetřování však nebylo podle všeho tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Minulé úterý Večerník kontaktoval Libora Hejtmana a chtěl vědět, zda je případ uzavřen. „Případ je stále v šetření,“ odpověděl v úterý stroze mluvčí krajské policie. Otázky Večerníku po sedmi měsících od spáchání zločinu vraždy však zřejmě hnuly i krajskou kriminálkou, protože o dva dny později, tedy ve čtvrtek 10. ledna, jsme obdrželi již zcela jiné stanovisko! „Vyšetřování případu bylo ukončeno. Krajští kriminalisté spis postoupili Krajskému státnímu zastupitelství v Brně s návrhem na podání obžaloby pro spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Sedmasedmdesátiletému muži z Prostějova za tento čin hrozí odnětí svobody v rozmezí od dvanácti do dvaceti let,“ přinesl nové informace tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Večerník však v průběhu týdne zjistil ještě další zvláštní okolnosti celého případu. Dozvěděli jsme se, že senior obviněný z vraždy své vlastní manželky na tom není vůbec psychicky dobře. Dokonce se v průběhu uplynulého roku pokusil o sebevraždu! „On to všechno strašně těžce nese. Lidé jej na poslední chvíli zadrželi v pyžamu u plumlovské přehrady, chtěl se utopit. Následoval jeho převoz do psychiatrické léčebny. Víc o tom mluvit nechci, nezlobte se,“ sdělil Večerníku muž, který s obviněným seniorem dříve pracoval ve stejném zaměstnání a bydlí poblíž místa činu, kde došlo k rodinné tragédii.
Zajímalo nás, zda se senior skutečně nachází v „blázinci“ a zda to nějak ovlivní další průběh případu a například i soudní přelíčení. „K tomuto se nebudeme vyjadřovat,“ odmítl jakékoliv spekulace Libor Hejtman.
Víte o případu něco vy? Napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!


Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments