Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rodinnou tragédii uzavřela v těchto dnech olomoucká mordparta. Psala se středa 13. června loňského roku, když sedmasedmdesátiletý muž vlastníma rukama zadusil svoji o tři roky mladší manželku v jejich společném bytě na Sídlišti Svobody. Kriminalisté jej zadrželi a několik dní strávil v policejní cele. Všechno přiznal, milovanou ženu prý sprovodil ze světa proto, že nemohl snést její zdravotní problémy. Senior byl ovšem záhy propuštěn a vyšetřován na svobodě. Dle zjištění Večerníku se však pokusil spáchat sebevraždu! „Chtěl se utopit na přehradě, včas jej ale zadrželi a převezli do psychiatrické léčebny,“ sdělil Večerníku ověřený zdroj.

Co nyní hrozí starému pánovi z Prostějova a stane vůbec kvůli neutěšenému psychickému stavu u soudu?

Na první pohled jasný případ. Laik by řekl, že na vraždě seniorky z poloviny června loňského roku není zas až tak co vyšetřovat. Pachatel byl zadržen těsně po hrůzném činu, přiznal se k zadušení vlastní ženy, a navíc byl kriminalisty z olomoucké mordparty vyšetřován na svobodě. Jenže jak Večerník zjistil, policie otřesný případ rodinné tragédie definitivně uzavřela teprve minulý týden...
K rodinné tragédii došlo ve středu 13. června odpoledne za dveřmi bytu panelového domu na Sídlišti Svobody v Prostějově. Sedmasedmdesátiletý senior tam vlastníma rukama uškrtil či zadusil svoji o tři roky mladší manželku. „Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy, když přijali oznámení o podezřelém úmrtí čtyřiasedmdesátileté ženy. Policisté po příjezdu do bytu zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí, pravděpodobně na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy,“ uvedl den po vraždě Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. Vzápětí přidal i některá fakta z hrůzného středečního odpoledne. „K činu se doznal její manžel, který od samého počátku s policisty aktivně spolupracuje. Podezřelý v době události nebyl pod vlivem alkoholu ani pod vlivem jiných návykových látek, jeho jednání nepředcházel ani žádný konflikt. Z předběžně zjištěných skutečností vyplývá, že k tomu sedmasedmdesátiletého muže dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu manželky. Vzhledem k tomu, že podezřelý s policisty spolupracuje, a také k okolnostem, za jakých k usmrcení ženy došlo, kriminalisté nepodali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby,“ připomínáme slova mluvčího krajské policie ze čtvrtka 14. června 2018.
Vyšetřování však nebylo podle všeho tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Minulé úterý Večerník kontaktoval Libora Hejtmana a chtěl vědět, zda je případ uzavřen. „Případ je stále v šetření,“ odpověděl v úterý stroze mluvčí krajské policie. Otázky Večerníku po sedmi měsících od spáchání zločinu vraždy však zřejmě hnuly i krajskou kriminálkou, protože o dva dny později, tedy ve čtvrtek 10. ledna, jsme obdrželi již zcela jiné stanovisko! „Vyšetřování případu bylo ukončeno. Krajští kriminalisté spis postoupili Krajskému státnímu zastupitelství v Brně s návrhem na podání obžaloby pro spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Sedmasedmdesátiletému muži z Prostějova za tento čin hrozí odnětí svobody v rozmezí od dvanácti do dvaceti let,“ přinesl nové informace tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Večerník však v průběhu týdne zjistil ještě další zvláštní okolnosti celého případu. Dozvěděli jsme se, že senior obviněný z vraždy své vlastní manželky na tom není vůbec psychicky dobře. Dokonce se v průběhu uplynulého roku pokusil o sebevraždu! „On to všechno strašně těžce nese. Lidé jej na poslední chvíli zadrželi v pyžamu u plumlovské přehrady, chtěl se utopit. Následoval jeho převoz do psychiatrické léčebny. Víc o tom mluvit nechci, nezlobte se,“ sdělil Večerníku muž, který s obviněným seniorem dříve pracoval ve stejném zaměstnání a bydlí poblíž místa činu, kde došlo k rodinné tragédii.
Zajímalo nás, zda se senior skutečně nachází v „blázinci“ a zda to nějak ovlivní další průběh případu a například i soudní přelíčení. „K tomuto se nebudeme vyjadřovat,“ odmítl jakékoliv spekulace Libor Hejtman.
Víte o případu něco vy? Napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments