Příjemnou noc, dnes je sobota 21.9.2019
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rodinnou tragédii uzavřela v těchto dnech olomoucká mordparta. Psala se středa 13. června loňského roku, když sedmasedmdesátiletý muž vlastníma rukama zadusil svoji o tři roky mladší manželku v jejich společném bytě na Sídlišti Svobody. Kriminalisté jej zadrželi a několik dní strávil v policejní cele. Všechno přiznal, milovanou ženu prý sprovodil ze světa proto, že nemohl snést její zdravotní problémy. Senior byl ovšem záhy propuštěn a vyšetřován na svobodě. Dle zjištění Večerníku se však pokusil spáchat sebevraždu! „Chtěl se utopit na přehradě, včas jej ale zadrželi a převezli do psychiatrické léčebny,“ sdělil Večerníku ověřený zdroj.

Co nyní hrozí starému pánovi z Prostějova a stane vůbec kvůli neutěšenému psychickému stavu u soudu?

Na první pohled jasný případ. Laik by řekl, že na vraždě seniorky z poloviny června loňského roku není zas až tak co vyšetřovat. Pachatel byl zadržen těsně po hrůzném činu, přiznal se k zadušení vlastní ženy, a navíc byl kriminalisty z olomoucké mordparty vyšetřován na svobodě. Jenže jak Večerník zjistil, policie otřesný případ rodinné tragédie definitivně uzavřela teprve minulý týden...
K rodinné tragédii došlo ve středu 13. června odpoledne za dveřmi bytu panelového domu na Sídlišti Svobody v Prostějově. Sedmasedmdesátiletý senior tam vlastníma rukama uškrtil či zadusil svoji o tři roky mladší manželku. „Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy, když přijali oznámení o podezřelém úmrtí čtyřiasedmdesátileté ženy. Policisté po příjezdu do bytu zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí, pravděpodobně na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy,“ uvedl den po vraždě Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. Vzápětí přidal i některá fakta z hrůzného středečního odpoledne. „K činu se doznal její manžel, který od samého počátku s policisty aktivně spolupracuje. Podezřelý v době události nebyl pod vlivem alkoholu ani pod vlivem jiných návykových látek, jeho jednání nepředcházel ani žádný konflikt. Z předběžně zjištěných skutečností vyplývá, že k tomu sedmasedmdesátiletého muže dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu manželky. Vzhledem k tomu, že podezřelý s policisty spolupracuje, a také k okolnostem, za jakých k usmrcení ženy došlo, kriminalisté nepodali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby,“ připomínáme slova mluvčího krajské policie ze čtvrtka 14. června 2018.
Vyšetřování však nebylo podle všeho tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Minulé úterý Večerník kontaktoval Libora Hejtmana a chtěl vědět, zda je případ uzavřen. „Případ je stále v šetření,“ odpověděl v úterý stroze mluvčí krajské policie. Otázky Večerníku po sedmi měsících od spáchání zločinu vraždy však zřejmě hnuly i krajskou kriminálkou, protože o dva dny později, tedy ve čtvrtek 10. ledna, jsme obdrželi již zcela jiné stanovisko! „Vyšetřování případu bylo ukončeno. Krajští kriminalisté spis postoupili Krajskému státnímu zastupitelství v Brně s návrhem na podání obžaloby pro spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Sedmasedmdesátiletému muži z Prostějova za tento čin hrozí odnětí svobody v rozmezí od dvanácti do dvaceti let,“ přinesl nové informace tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Večerník však v průběhu týdne zjistil ještě další zvláštní okolnosti celého případu. Dozvěděli jsme se, že senior obviněný z vraždy své vlastní manželky na tom není vůbec psychicky dobře. Dokonce se v průběhu uplynulého roku pokusil o sebevraždu! „On to všechno strašně těžce nese. Lidé jej na poslední chvíli zadrželi v pyžamu u plumlovské přehrady, chtěl se utopit. Následoval jeho převoz do psychiatrické léčebny. Víc o tom mluvit nechci, nezlobte se,“ sdělil Večerníku muž, který s obviněným seniorem dříve pracoval ve stejném zaměstnání a bydlí poblíž místa činu, kde došlo k rodinné tragédii.
Zajímalo nás, zda se senior skutečně nachází v „blázinci“ a zda to nějak ovlivní další průběh případu a například i soudní přelíčení. „K tomuto se nebudeme vyjadřovat,“ odmítl jakékoliv spekulace Libor Hejtman.
Víte o případu něco vy? Napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!


Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments