Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 28.5.2020
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rodinnou tragédii uzavřela v těchto dnech olomoucká mordparta. Psala se středa 13. června loňského roku, když sedmasedmdesátiletý muž vlastníma rukama zadusil svoji o tři roky mladší manželku v jejich společném bytě na Sídlišti Svobody. Kriminalisté jej zadrželi a několik dní strávil v policejní cele. Všechno přiznal, milovanou ženu prý sprovodil ze světa proto, že nemohl snést její zdravotní problémy. Senior byl ovšem záhy propuštěn a vyšetřován na svobodě. Dle zjištění Večerníku se však pokusil spáchat sebevraždu! „Chtěl se utopit na přehradě, včas jej ale zadrželi a převezli do psychiatrické léčebny,“ sdělil Večerníku ověřený zdroj.

Co nyní hrozí starému pánovi z Prostějova a stane vůbec kvůli neutěšenému psychickému stavu u soudu?

Na první pohled jasný případ. Laik by řekl, že na vraždě seniorky z poloviny června loňského roku není zas až tak co vyšetřovat. Pachatel byl zadržen těsně po hrůzném činu, přiznal se k zadušení vlastní ženy, a navíc byl kriminalisty z olomoucké mordparty vyšetřován na svobodě. Jenže jak Večerník zjistil, policie otřesný případ rodinné tragédie definitivně uzavřela teprve minulý týden...
K rodinné tragédii došlo ve středu 13. června odpoledne za dveřmi bytu panelového domu na Sídlišti Svobody v Prostějově. Sedmasedmdesátiletý senior tam vlastníma rukama uškrtil či zadusil svoji o tři roky mladší manželku. „Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy, když přijali oznámení o podezřelém úmrtí čtyřiasedmdesátileté ženy. Policisté po příjezdu do bytu zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí, pravděpodobně na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy,“ uvedl den po vraždě Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. Vzápětí přidal i některá fakta z hrůzného středečního odpoledne. „K činu se doznal její manžel, který od samého počátku s policisty aktivně spolupracuje. Podezřelý v době události nebyl pod vlivem alkoholu ani pod vlivem jiných návykových látek, jeho jednání nepředcházel ani žádný konflikt. Z předběžně zjištěných skutečností vyplývá, že k tomu sedmasedmdesátiletého muže dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu manželky. Vzhledem k tomu, že podezřelý s policisty spolupracuje, a také k okolnostem, za jakých k usmrcení ženy došlo, kriminalisté nepodali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby,“ připomínáme slova mluvčího krajské policie ze čtvrtka 14. června 2018.
Vyšetřování však nebylo podle všeho tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Minulé úterý Večerník kontaktoval Libora Hejtmana a chtěl vědět, zda je případ uzavřen. „Případ je stále v šetření,“ odpověděl v úterý stroze mluvčí krajské policie. Otázky Večerníku po sedmi měsících od spáchání zločinu vraždy však zřejmě hnuly i krajskou kriminálkou, protože o dva dny později, tedy ve čtvrtek 10. ledna, jsme obdrželi již zcela jiné stanovisko! „Vyšetřování případu bylo ukončeno. Krajští kriminalisté spis postoupili Krajskému státnímu zastupitelství v Brně s návrhem na podání obžaloby pro spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Sedmasedmdesátiletému muži z Prostějova za tento čin hrozí odnětí svobody v rozmezí od dvanácti do dvaceti let,“ přinesl nové informace tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Večerník však v průběhu týdne zjistil ještě další zvláštní okolnosti celého případu. Dozvěděli jsme se, že senior obviněný z vraždy své vlastní manželky na tom není vůbec psychicky dobře. Dokonce se v průběhu uplynulého roku pokusil o sebevraždu! „On to všechno strašně těžce nese. Lidé jej na poslední chvíli zadrželi v pyžamu u plumlovské přehrady, chtěl se utopit. Následoval jeho převoz do psychiatrické léčebny. Víc o tom mluvit nechci, nezlobte se,“ sdělil Večerníku muž, který s obviněným seniorem dříve pracoval ve stejném zaměstnání a bydlí poblíž místa činu, kde došlo k rodinné tragédii.
Zajímalo nás, zda se senior skutečně nachází v „blázinci“ a zda to nějak ovlivní další průběh případu a například i soudní přelíčení. „K tomuto se nebudeme vyjadřovat,“ odmítl jakékoliv spekulace Libor Hejtman.
Víte o případu něco vy? Napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!


Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments