Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle je konec jedné éry. Nedlouho po sametové revoluci začala místním lidem sloužit pobočka Komerční banky (KB), a to v budově nacházející se jen pár kroků od tamní radnice. Nyní by se ale měla zavřít. Nic na tom nezměnil ani apel dvaceti starostů Mikroregionu Konicko či hejtmana Olomouckého kraje směřovaný managementu banky... Dojít by k němu mělo zřejmě už letos v březnu.


Komerční banka se rozhodla přeskupit síť svých poboček v celém Olomouckém kraji. Dle našich informací by se uzavření mělo týkat zhruba osmi provozoven, jiné se však zase otevřou. „Konkrétní místa poboček, ve kterých letos ukončíme provoz, považujeme v tuto chvíli za interní informaci. Lze však říci, že tímto způsobem reagujeme na chování klientů, rozvoj technologií, hodnocení atraktivity lokalit i efektivitu jednotlivých poboček,“ vysvětloval důvody Teubner.
Rozhodnutí managementu banky se místním vůbec nelíbí. Stěžují si i na to, že o něm dosud nebyli nijak oficiálně informováni. „Podle mě jde o rozhodnutí od stolu, bez znalosti konkrétního prostředí. Například z našeho úřadu do banky nosíme poměrně vysoké částky. Nedokážu si představit, jak je budeme vkládat do bankomatu. To se týká i starostů okolních obcí. A stejně jsou na tom i zdejší podnikatelé či občané,“ netajil své rozhořčení starosta Konice Michal Obrusník.
Ten společně s dalšími starosty Mikroregionu Konicko zaslal zástupcům Komerční banky dopis, v němž apelují na pozměnění rozhodnutí. Přidal se k nimi i hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. „Bylo to zbytečné, pokud mám informace, tak se na rozhodnutí nic nezměnilo,“ dodal Obrusník.
Dům, ve kterém KB sídlí, je aktuálně v nabídce realitní kanceláře. Banka v něm však byla v dlouhodobém nájmu, a pokud by měla zájem, jistě by v něm mohla zůstat i nadále. Konice má štěstí, že kromě Komerční banky stále funguje i pobočka České spořitelny. Po odchodu jedné z nich však dojde ke snížení konkurence. „Uvítáme, pokud u nás svou pobočku zřídí ještě jeden peněžní ústav,“ zadoufal konický starosta.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments