Příjemnou noc, dnes je úterý 19.3.2019
svátek slaví Josef,
zítra Světlana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle je konec jedné éry. Nedlouho po sametové revoluci začala místním lidem sloužit pobočka Komerční banky (KB), a to v budově nacházející se jen pár kroků od tamní radnice. Nyní by se ale měla zavřít. Nic na tom nezměnil ani apel dvaceti starostů Mikroregionu Konicko či hejtmana Olomouckého kraje směřovaný managementu banky... Dojít by k němu mělo zřejmě už letos v březnu.


Komerční banka se rozhodla přeskupit síť svých poboček v celém Olomouckém kraji. Dle našich informací by se uzavření mělo týkat zhruba osmi provozoven, jiné se však zase otevřou. „Konkrétní místa poboček, ve kterých letos ukončíme provoz, považujeme v tuto chvíli za interní informaci. Lze však říci, že tímto způsobem reagujeme na chování klientů, rozvoj technologií, hodnocení atraktivity lokalit i efektivitu jednotlivých poboček,“ vysvětloval důvody Teubner.
Rozhodnutí managementu banky se místním vůbec nelíbí. Stěžují si i na to, že o něm dosud nebyli nijak oficiálně informováni. „Podle mě jde o rozhodnutí od stolu, bez znalosti konkrétního prostředí. Například z našeho úřadu do banky nosíme poměrně vysoké částky. Nedokážu si představit, jak je budeme vkládat do bankomatu. To se týká i starostů okolních obcí. A stejně jsou na tom i zdejší podnikatelé či občané,“ netajil své rozhořčení starosta Konice Michal Obrusník.
Ten společně s dalšími starosty Mikroregionu Konicko zaslal zástupcům Komerční banky dopis, v němž apelují na pozměnění rozhodnutí. Přidal se k nimi i hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. „Bylo to zbytečné, pokud mám informace, tak se na rozhodnutí nic nezměnilo,“ dodal Obrusník.
Dům, ve kterém KB sídlí, je aktuálně v nabídce realitní kanceláře. Banka v něm však byla v dlouhodobém nájmu, a pokud by měla zájem, jistě by v něm mohla zůstat i nadále. Konice má štěstí, že kromě Komerční banky stále funguje i pobočka České spořitelny. Po odchodu jedné z nich však dojde ke snížení konkurence. „Uvítáme, pokud u nás svou pobočku zřídí ještě jeden peněžní ústav,“ zadoufal konický starosta.


Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments