Dobrý večer, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Byl to obrovský průšvih. Vidina kotlíkové dotace před více jak rokem vedla jednoho z občanů Skalky k tomu, že si objednal průzkumný vrt pro tepelné čerpadlo. Jenže se stala obrovská chyba. Vrt narušil geologické podloží tak, že nashromážděná vzácná voda odtekla... Večerník zajímalo, jaká je aktuální situace.


Před rokem byly prameny v unikátních Lázních Skalka na pěti až deseti procentech běžného průtoku. V praxi to znamenalo, že z nich prakticky nic neteklo. Z pohromy se však nakonec dokázaly překvapivě rychle vzpamatovat. O to překvapivější byla informace, že po prvním průzkumném vrtu se do stejné akce letos pustili další dva z místních obyvatel. Vydatnost pramenů tak po částečném zlepšení opět klesla. Aktuálně je zhruba na polovině běžného průtoku.
„Je to setrvalý stav. Nelze ovšem s určitostí říct, mohou-li za něj průzkumné vrty či dlouhotrvající sucho. Pokles spodní vody se samozřejmě netýká pouze Skalky,“ přemítal starosta Skalky Antonín Frgal.
Výrazný pokles průtoku pramenů dle starosty provoz lázní nijak zásadněji nekomplikuje. „Problémy s vodou nejvíce pociťují místní majitelé studní. Mnozí z nich jsou doslova na suchu,“ dodal Frgal.
Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments