Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Byl to obrovský průšvih. Vidina kotlíkové dotace před více jak rokem vedla jednoho z občanů Skalky k tomu, že si objednal průzkumný vrt pro tepelné čerpadlo. Jenže se stala obrovská chyba. Vrt narušil geologické podloží tak, že nashromážděná vzácná voda odtekla... Večerník zajímalo, jaká je aktuální situace.


Před rokem byly prameny v unikátních Lázních Skalka na pěti až deseti procentech běžného průtoku. V praxi to znamenalo, že z nich prakticky nic neteklo. Z pohromy se však nakonec dokázaly překvapivě rychle vzpamatovat. O to překvapivější byla informace, že po prvním průzkumném vrtu se do stejné akce letos pustili další dva z místních obyvatel. Vydatnost pramenů tak po částečném zlepšení opět klesla. Aktuálně je zhruba na polovině běžného průtoku.
„Je to setrvalý stav. Nelze ovšem s určitostí říct, mohou-li za něj průzkumné vrty či dlouhotrvající sucho. Pokles spodní vody se samozřejmě netýká pouze Skalky,“ přemítal starosta Skalky Antonín Frgal.
Výrazný pokles průtoku pramenů dle starosty provoz lázní nijak zásadněji nekomplikuje. „Problémy s vodou nejvíce pociťují místní majitelé studní. Mnozí z nich jsou doslova na suchu,“ dodal Frgal.
Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments