Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle již není běžná zlodějna osamoceného gaunera, v krádežích pohonných hmot přímo z nádrží vozidel musí figurovat snad celý gang! Policisté během uplynulých dní zaznamenali už patnáct případů provrtaných nádrží, ze kterých zmizely stovky litrů benzínu i nafty. Zloději už neřádí jenom v Prostějově, minulý týden se stejný případ udál ve Výšovicích.

Další navrtaná nádrž, a proto už policisté žádají veřejnost o spolupráci! „Přes noc z pondělí 21. ledna na úterý 22. ledna dosud nezjištěný pachatel před rodinným domem ve Výšovicích navrtal palivovou nádrž osobního automobilu Fiat Punto. Takto vzniklým otvorem pak z nádrže odcizil asi 15 litrů benzínu. Majitel vozidla způsobenou škodu předběžně vyčíslil na 500 korun na odcizeném palivu a na 2 500 korun na poškozené nádrži. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Policie ČR, územního odboru Prostějov. „Za posledních dvanáct dní je toto na Prostějovsku již patnáctá poškozená palivová nádrž a odcizený benzín. Proto policisté v souvislosti s uvedeným případem žádají veřejnost o zvýšenou obezřetnost a okamžité oznámení jakéhokoli zaznamenaného podezřelého pohybu kolem zaparkovaných automobilů. Zejména v noční době,“ apeluje na velké riziko mluvčí prostějovské policie.
Zvýšený výskyt těchto případů nenechává chladným ani vedení prostějovského magistrátu. „Prostřednictvím strážníků a městských kamer se budeme snažit všemožně pomáhat policii, aby ty darebáky dopadla co nejdříve. Já osobně takovou sériovou krádež pohonných hmot ve městě a okolí nepamatuji. Nejhorší je, že zloději nadělají více škody na autech, než kolik stojí ukradený benzín,“ komentoval lumpárny zatím neznámých pachatelů František Jura, primátor Prostějova.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments