Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle již není běžná zlodějna osamoceného gaunera, v krádežích pohonných hmot přímo z nádrží vozidel musí figurovat snad celý gang! Policisté během uplynulých dní zaznamenali už patnáct případů provrtaných nádrží, ze kterých zmizely stovky litrů benzínu i nafty. Zloději už neřádí jenom v Prostějově, minulý týden se stejný případ udál ve Výšovicích.

Další navrtaná nádrž, a proto už policisté žádají veřejnost o spolupráci! „Přes noc z pondělí 21. ledna na úterý 22. ledna dosud nezjištěný pachatel před rodinným domem ve Výšovicích navrtal palivovou nádrž osobního automobilu Fiat Punto. Takto vzniklým otvorem pak z nádrže odcizil asi 15 litrů benzínu. Majitel vozidla způsobenou škodu předběžně vyčíslil na 500 korun na odcizeném palivu a na 2 500 korun na poškozené nádrži. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Policie ČR, územního odboru Prostějov. „Za posledních dvanáct dní je toto na Prostějovsku již patnáctá poškozená palivová nádrž a odcizený benzín. Proto policisté v souvislosti s uvedeným případem žádají veřejnost o zvýšenou obezřetnost a okamžité oznámení jakéhokoli zaznamenaného podezřelého pohybu kolem zaparkovaných automobilů. Zejména v noční době,“ apeluje na velké riziko mluvčí prostějovské policie.
Zvýšený výskyt těchto případů nenechává chladným ani vedení prostějovského magistrátu. „Prostřednictvím strážníků a městských kamer se budeme snažit všemožně pomáhat policii, aby ty darebáky dopadla co nejdříve. Já osobně takovou sériovou krádež pohonných hmot ve městě a okolí nepamatuji. Nejhorší je, že zloději nadělají více škody na autech, než kolik stojí ukradený benzín,“ komentoval lumpárny zatím neznámých pachatelů František Jura, primátor Prostějova.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments