Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

A mají to sečteno. Na dvě hlavní turistické atrakce na Prostějovsku zamířilo v průběhu uplynulé sezóny celkem 70 000 lidí. Spokojenější mohou být určitě v Čechách pod Kosířem, kam si našlo cestu pětačtyřicet tisíc platících návštěvníků, na Plumlov jich zavítalo zhruba o dvacet tisíc méně.

Zámky na Prostějovsku se po rušné a velmi náročné sezóně uložily k zimnímu spánku, a tak nastal čas na sčítání a statistiku. Teprve třetí sezónu má za sebou památka v Čechách pod Kosířem, která byla po dlouhé pauze pro veřejnost opět otevřena na jaře 2016. Letos památku dotovanou z peněz Olomouckého kraje navštívilo celkem 45 000 lidí. „Nepodařilo se nám sice překonat fantastický loňský rekord, který byl ještě o dva tisíce vyšší, nicméně i s těmito čísly jsme určitě spokojeni. V minulosti jsme hodně těžili z toho, že zámek byl dlouho zavřený a lidé na něj byli zvědaví. Nyní musíme přemýšlet, jak to udělat, aby se k nám stále vraceli. Na letošek jsme připravili řadu nových akcí. Některé se osvědčily, jiné budeme inovovat. Už nyní mohu slíbit, že se na příští sezónu pokusíme připravit opět něco nového,“ konstatoval kastelán zámku v Čechách pod Kosířem Martin Váňa.
Návštěvnické okruhy a akce na zámku, který má v režii město Plumlov, navštívilo za uplynulý rok zhruba 25 000 lidí. I tam těžili zejména z četných akcí. „Naším prioritním úkolem je aktuálně dát dohromady peníze na opravu zdobné nádvorní fasády zámku, která naposledy proběhla v roce 1886. Pomoci by nám mohlo, pokud by se zámek stal národní kulturní památkou,“ vyjádřil se kastelán Pavel Zástěra.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments