Příjemnou noc, dnes je sobota 23.3.2019
svátek slaví Ivona,
zítra Gabriel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

A mají to sečteno. Na dvě hlavní turistické atrakce na Prostějovsku zamířilo v průběhu uplynulé sezóny celkem 70 000 lidí. Spokojenější mohou být určitě v Čechách pod Kosířem, kam si našlo cestu pětačtyřicet tisíc platících návštěvníků, na Plumlov jich zavítalo zhruba o dvacet tisíc méně.

Zámky na Prostějovsku se po rušné a velmi náročné sezóně uložily k zimnímu spánku, a tak nastal čas na sčítání a statistiku. Teprve třetí sezónu má za sebou památka v Čechách pod Kosířem, která byla po dlouhé pauze pro veřejnost opět otevřena na jaře 2016. Letos památku dotovanou z peněz Olomouckého kraje navštívilo celkem 45 000 lidí. „Nepodařilo se nám sice překonat fantastický loňský rekord, který byl ještě o dva tisíce vyšší, nicméně i s těmito čísly jsme určitě spokojeni. V minulosti jsme hodně těžili z toho, že zámek byl dlouho zavřený a lidé na něj byli zvědaví. Nyní musíme přemýšlet, jak to udělat, aby se k nám stále vraceli. Na letošek jsme připravili řadu nových akcí. Některé se osvědčily, jiné budeme inovovat. Už nyní mohu slíbit, že se na příští sezónu pokusíme připravit opět něco nového,“ konstatoval kastelán zámku v Čechách pod Kosířem Martin Váňa.
Návštěvnické okruhy a akce na zámku, který má v režii město Plumlov, navštívilo za uplynulý rok zhruba 25 000 lidí. I tam těžili zejména z četných akcí. „Naším prioritním úkolem je aktuálně dát dohromady peníze na opravu zdobné nádvorní fasády zámku, která naposledy proběhla v roce 1886. Pomoci by nám mohlo, pokud by se zámek stal národní kulturní památkou,“ vyjádřil se kastelán Pavel Zástěra.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments